چهارشنبه 6 مهر 1401

فرهنگی وب‌گاه منیبان

فرهنگی وب‌گاه منیبان

امین تارخ، بازیگر باسابقه تئاتر، سینما و تلویزیون از دنیا رفت.

نمایش «آناتول» به کارگردانی رضا دشتکی روایت چندین مرد است که در یک کالبد فشرده شده. با تمام کمبودها، احساسات و خاطره‌هایشان را روایت می‌کنند.

فیلم کوتاه «پرونده» ساخته سونیا حداد در فستیوال فیلم لندن روی پرده می‌رود.

مستند سینمایی «هیچکس منتظرت نیست» به کارگردانی محسن اسلام‌زاده در اولین حضور بین‌المللی خود در بخش مسابقه مستندهای بلند جشنواره «سینمای مسلمان کازان» به نمایش درمی‌آید.

پیکر عباس معروفی در آلمان به خاک سپرده شد.

در برنامه‌ای با عنوان «سوگ باران» و با حضور اهالی فرهنگ و هنر و علاقه‌مندان هنرهای سنتی و آیینی نسخه درخشانی از کتابت مقتل حسین بن علی (ع) متعلق به قرن 13 رونمایی و معرفی شد.

اکران خصوصی فیلم سینمایی «بانک‌زده‌ها» با یاد علی انصاریان و حضور کادر تیم پرسپولیس شب گذشته برگزار شد.

حسن دادشکر معتقد است در حال حاضر تئاتر کودک شرایط و روند خوبی ندارد در صورتی که به عنوان ضرورت اجتماعی، تربیتی و بیان مسائل مشکلات اقشار جامعه است.

یک برنامه ساز مذهبی با اعتقاد بر اینکه دین باوری امری فطری است درباره اینکه چرا برنامه های مذهبی تلویزیون نمی توانند با نسل جوان ارتباط برقرار کنند، تصریح کرد: گاهی خطاها و دورویی ها، دینداران کهنسال را هم دچار خدشه اعتقادی می کند چه برسد به نسل جوان و کم تجربه.

چارلبی دین بازیگری از آفریقای جنوبی که به تازگی با فیلم برنده نخل طلای کن «مثلث غم» دیده شده بود، در 32 سالگی از دنیا رفت.

موعد یک هفته‌ای وعده محمد خزاعی برای شفاف‌سازی درباره افراد ممنوع‌الکار در سینما در حالی به پایان رسید، که هنوز ابهامات بسیاری درباره این مسئله در فضای سینمای ایران وجود دارد.

تورج نصر، دوبلور و بازیگر این روزها مشغول ایفای نقش در سریال تاریخی «سلمان فارسی» به کارگردانی داوود میرباقری است. این صداپیشه قدیمی در توضیح شخصیتش در این سریال الف ویژه می گوید: نقش یک خادم فضول را بازی می کنم که در عین حالی که جدی است اما در جاهایی ناخودآگاه نقشش طنز می شود.

فیلم سینمایی «ابلق» به کارگردانی نرگس آبیار این روزها روی پرده سینماهاست، فیلمی با موضوع خاص اجتماعی، یک منتقد سینما، نگاهی جامعه شناختی به این فیلم داشته است.

رضا فیاضی معتقد است دیگر سازندگان فیلم و سریال سمت ساخت کار کودک نمی‌روند به طور مثال مرضیه برومند که در این زمینه مهارت دارد دیگر برای کودکان اثری تولید نمی‌کند.

فرزاد مؤتمن، آیدا پناهنده و بهتاش صناعی‌ها برای ساخت فیلم جدید متقاضی دریافت پروانه ساخت شدند.

تیتراژ پایانی سریال بی‌گناه با شعری از حسین غیاثی، آهنگسازی علیرضا افکاری و صدای علیرضا قربانی خواننده موسیقی سنتی و تنظیم بامداد امینی منتشر شد.