سه‌شنبه 5 مهر 1401

گوناگون وب‌گاه گسترش

گوناگون وب‌گاه گسترش

فائزه هاشمی به دلیل تحریک به اعتراضات خیابانی توسط یک نهاد امنیتی بازداشت شده است.

رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: زمین‌های واگذار شده در شهر کهای صنعتی اگر منجر به بهره برداری و تولید نشوند خلع ید می‌شود.

مقامات پلیس بنگلادش اعلام کردند که در پی واژگونی یک قایق در رودخانه‌ای در این کشور، دستکم 31 نفر کشته و چند تن دیگر نیز مفقود شده‌اند.

آمارهای یورواستات نشان می‌دهد تورم نان در اتحادیه اروپا طی یک سال گذشته 6 برابر شده و قیمت نان در کشورهای عضو این اتحادیه از 3.9 درصد تا 65.5 درصد افزایش یافته است.

طبق آخرین گزارش از بازار خودرو امروز 5 مهر 1401 قیمت کوییک دنده‌ای R مدل 1399 امروز به 192 میلیون تومان رسید.

کارشناسان معتقدند که حمله اتمی روسیه به اوکراین بسیار بعید است زیرا پوتین به دنبال راه انداختن جنگ جهانی سوم نیست.

بازار رمزارزها به این خبر که دو کووان، بنیان‌گذار ترا Terra توسط اینترپل تحت تعقیب است، واکنش نشان داد و از این رو ترا کلاسیک روز دوشنبه 40 درصد افزایش قیمت را تجربه کرد. رمزارز کازماس نیز ضررهای اخیر خود را جبران کرد و امروز شاهد افزایش قیمت بود.

یک مربی کاراته سعودی اعلام کرد که ولیعهد عربستان سعودی تمرینات کاراته را پشت سر گذاشته و به کمربند مشکی در این ورزش رزمی دست یافته است.

متخصصان در یک مطالعه این موضوع را مورد بررسی قرار دادند که چگونه قطع آسپرین می‌تواند برای برخی از مصرف کنندگان داروی وارفارین مفید باشد.

اجرای برنامه اصلاح ارز ترجیحی بزرگترین شوک تورمی سال 1401 را به اقتصاد ایران وارد کرد. اقدامی که اگر مشابه آن در رابطه با افزایش قیمت حامل‌های انرژی تکرار شود می‌تواند به جهش نرخ تورم منجر شود.

در عصر حاضر اطلاعات به سادگی در دسترس افراد قرار دارد اما بسیاری از این اطلاعات و اخبار جعلی و غیر معتبر هستند.

وزیر نفت از گسترش روابط انرژی با کشورهای دوست مانند چین و روسیه در بحبوحه تحریم‌های اقتصادی علیه ایران خبر داد.

سیامک نعمتی و احمد گوهری در دیدار مقابل گل‌گهر حضور پیدا کردند.

‌توییتر کوره ورد مدعی شد که دبیر شورای امنیت روسیه در اظهار نظری عجیب و تکان دهند اعلام کرد که جام جهانی 2022 قطر برگزار نخواهد شد؛ در عین حال چند سایت خبری عربی دیگر اعلام کردند چنین اظهاراتی صحت ندارد.

مدیر کل داروی سازمان غذا و دارو گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته تا آخر شهریور یک و نیم میلیون سرم وارد کشور شده است.

ارزیاب رسمی بیمه مرکزی گفت: کارگزاری‌هایی که برخط هستند و با شرکت‌های مختلف بیمه کار می‌کنند، امکان ارزیابی و مقایسه بین شرکت ها را برای بیمه گذار یا خریدار بیمه فراهم می‌کنند.