پنج‌شنبه 7 بهمن 1400

آموزشی

آموزشی

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - سوءتغذیه عامل مرگ 2.7 میلیون کودک در سال است و طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت در صورت تغذیه با شیر مادر تا 23 ماهگی، زندگی حدود 820 هزار کودک زیر پنج سال حفظ می‌شود.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، شرکت الکترونیکس (Electroninks) جوهر‌های رسانا عاری از ذرات را با فرمولاسیون طلا و پلاتین تولید می‌کند. این شرکت پیشرو در جوهر‌های فلزی رسانای بدون ذرات و مواد پیشرفته، از افزودن جوهر‌های رسانای طلا (Au) و پلاتین (Pt) عاری از ذرات به کاتالوگ محصولات خود خبر داد. افزودن جوهر‌های طلا و پلاتین به سازندگان لوازم الکترونیکی مصرفی، دستگاه‌های پزشکی،...

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رییس انستیتو پاستور ایران گفت: تا اوایل دی ماه و بر اساس تعهداتی که به وزارت بهداشت داشتیم، 15 میلیون دز واکسن پاستوکووک تولید شد که هشت میلیون دز آن تحویل وزارت بهداشت شده و هفت میلیون دز آن در انبارهای انستیتو پاستور ایران موجود و آماده تحویل است.

خبرگزاری ایسنا

یک شیء مرموز که تنها 4000 سال نوری از زمین فاصله دارد، در هر ساعت با سه انفجار مهیب، انرژی آزاد می‌کند و چیزی است که ستاره شناسان هرگز تاکنون مشابه آن را ندیده‌اند.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت گفت: افزایش حقوق دستیاران به تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده است. بر این اساس، به دنبال ردیف بودجه‌ای پایدار برای این میزان افزایش هستیم.

خبرگزاری ایسنا

نمایشگاه تخصصی الگونما با هدف بررسی تخصصی سبک زندگی و صنایع فرهنگی نسل آینده ایران، این روزها در حال برگزاری است.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو؛ عایق رطوبتی ژیکابام شرکت ساختمانی ژیکاوا، پدیده‌ای جدید در صنعت مواد شیمیایی ساختمانی است که جز مواد آب‌بندی ساختمان محسوب می‌شود که کارایی زیادی درعایق‌بندی پروژه‌های ساختمانی دارد. ژیکابام با استفاده از رزین‌های پودری تولید می‌شود و در اصل عایقی رطوبتی جایگزین قیرگونی و ایزوگام بوده که کارکردن با آن بسیار ساده بوده و خطرات ناشی از آتش‌سوزی و...

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - شرکت مدرنا اعلام کرد که اولین داوطلب واکسن اختصاصی اومیکرون را دریافت کرد؛ این در حالی است که شرکت رقیب یعنی فایزر نیز در همین هفته آزمایش‌های بالینی واکسن اختصاصی اومیکرون را آغاز کرده است.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت در نشست مجمع دبیران شورا‌های صنفی دستیاران و دانشجویان دکترای تخصصی دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: بیش از 20 سال است که مسئله افزایش حقوق دستیاران پزشکی مطرح است، اما اکنون با افزایش هزینه‌های زندگی نمی‌توان با حقوق‌های کم زندگی را اداره کرد و به همین علت تمهیداتی صورت گرفت...

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی سازمان امور دانشجویان؛ آئین تکریم محمد علی لطف الهی یقین، رئیس سابق و معارفه محمد زاد شکویان، رئیس جدید دانشگاه مراغه با حضور هاشم داداش پور، معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان برگزار شد. هاشم داداش‌پور در این آیین با اشاره به اینکه تامین بخشی از بودجه وزارت علوم در حوزه همسان سازی به فروش املاک و مستغلات موکول شده...

خبرگزاری ایرنا

زنجان - ایرنا - رییس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: ساماندهی هدایت تحصیلی دانش آموزان برای رشته های متوازن باید در اولویت قرار گیرد و به موضوع آموزش‌های فنی و حرفه‌ای توجه ویژه‌ای داشت.

خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به آمادگی دانشگاه علوم پزشکی تهران برای گذراندن بخشی از آموزش دانشجویان در عراق و بخشی دیگر در ایران، گفت: ما هم‌اکنون نیز میزبان جمع قابل‌توجهی از دانشجویان عراقی در دانشگاه برای دوره‌های مختلف هستیم.

خبرگزاری ایسنا

چین با افشای برنامه‌های خود برای پرتاب 13 هزار ماهواره به فضا قصد دارد یک ابرصورت فلکی را تشکیل دهد تا اینترنت قدرتمند 5G را ارائه کند که البته موجب نگرانی‌هایی از جانب دیگر ابرقدرت‌ها می‌شود.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اعلام دانشگاه صنعتی امیرکبیر، بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و ابلاغ ریاست جمهوری نحوه برگزاری نیمسال آتی در هیات رئیسه این دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تمامی کلاس‌های مقاطع تحصیلات تکمیلی این دانشگاه از ابتدای ترم بعد به صورت حضوری برگزار شود. همچنین، تمامی کلاس‌های مقطع کارشناسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در ابتدای ترم بعد به...

خبرگزاری مهر

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: اطمینان داشته باشید در سال آینده عدالت در توزیع منابع تحقیقاتی را به معنای مطلق خواهید دید.