آموزشی

آموزشی

لانه‌های ویروس کرونا کدامند؟
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - لانه‌های ویروس کرونا که از سال گذشته تاکنون میهمان ناخوانده ما شده‌اند، کدامند؟ این سوالی است که شاید به غیر از عموم مردم خیلی از افراد که تصور می‌کنند به خوبی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده اما باز هم به کرونا مبتلا شدند، در ذهن دارند.

پورموسوی: صنعت نفت توانایی پیروزی بر هر تیمی را دارد
خبرگزاری ایرنا

آبادان - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت‌: ما برای هر حریفی تیم با انگیزه‌ای هستیم و توانایی پیروزی بر هر حریفی را داریم.

90 درصد ساختمان‌های دولتی و تجاری خرم‌آباد نا ایمن است
خبرگزاری ایرنا

خرم‌آباد - ایرنا - رییس سازمان آتش نشانی شهرداری خرم‌آباد گفت: 90 درصد ساختمان‌های دولتی، اداری و تجاری شهر خرم‌آباد در برابر حوادث نا ایمن است که باید نسبت به اصلاح نواقص آنها اقدام شود.

نماینده مقام معظم رهبری در عراق درگذشت آیت الله یزدی را تسلیت گفت
خبرگزاری ایرنا

بغداد - ایرنا - نماینده مقام معظم رهبری در عراق در پیامی درگذشت آیت الله شیخ محمد یزدی عضو مجلس خبرگان رهبری و رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را تسلیت گفت.

پیروزی قاطع نیروی زمینی شهید شاملی مقابل ستارگان
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - تیم نیروی زمینی شهید شاملی کازرون در دومین بازی روز سوم دور برگشت لیگ برتر مقابل تیم ستارگان دشتستان به پیروزی دست پیدا کرد.

توانایی شنوایی تحت تاثیر چشم‌ها قرار دارد
خبرگزاری ایسنا

پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی نشان داده‌اند که توانایی شنیدن تا حدود قابل توجهی تحت تاثیر چشم‌ها قرار دارد.

مشاور وزیر ورزش: پیگیر رفع نواقص ورزشگاه شهید باکری ارومیه هستیم
خبرگزاری ایرنا

ارومیه - ایرنا - مشاور وزیر و مدیرکل فنی و نظارت بر طرح ها و اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان گفت: ورزشگاه شهید باکری ارومیه نواقصی دارد که امسال نیز اعتبار تکمیلی تخصیص یافته تا به طور کامل بهره‌برداری شود.

23 بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم بستری شدند
خبرگزاری ایرنا

قم - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در 24 ساعت گذشته منتهی به بیست و یکم آذرماه، 23 بیمار کرونایی جدید در مراکز درمانی این استان بستری شدند.

بررسی نحوه سازگاری سیستم عصبی فضانوردان در شرایط ریزگرانش
خبرگزاری ایسنا

در شرایط "ریزگرانش"(microgravity)، بدن انسان نشانه‌های حسی خود برای تشخیص جهات بالا و پایین را از دست می‌دهد و برای حرکت و دستکاری اشیا نیاز به تعدیل / تنظیم (adjustment) دارد. نشانه‌های بالا - پایین (Up-down cues) نشانه‌های حسی انسان هستند که به انسان در نشان دادن جهت بالا یا پایین کمک می‌کنند.

درمان بیماری‌های تنفسی با پروبیوتیک‌ها
خبرگزاری ایسنا

محققان سوئیسی در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند پروبیوتیک‌ها می‌توانند برای درمان بیماری‌های تنفسی جایگزین آنتی بیوتیک‌ها شوند.

ابداع یک آنتی‌بیوتیک جدید برای درمان پاتوژن‌های مقاوم در برابر دارو
خبرگزاری ایسنا

پژوهشگران آمریکایی، آنتی‌بیوتیک جدیدی ابداع کرده‌اند که شاید بتواند به مقابله با پاتوژن‌های مقاوم در برابر دارو کمک کند.

نام فضانورد ایرانی تبار ناسا در فهرست بازگشت به کره ماه
خبرگزاری ایسنا

ناسا فهرستی 18 نفره از فضانوردان واجد شرایط برای انجام مأموریت‌های اولیه پروژه بازگشت به ماه موسوم به "آرتمیس" را اعلام کرد که ترکیبی از فضانوردان پیشکسوت و تازه وارد است و نام "یاسمین مقبلی" فضانورد ایرانی تبار ناسا نیز در آن دیده می‌شود.

هنرمندان دیر در جشنواره تئاتر استانی فجر بوشهر 20 مقام کسب کردند
خبرگزاری ایرنا

بوشهر - ایرنا - رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیر گفت: هنرمندان تئاتر این شهرستان در سی و دومین جشنواره تئاتر استانی فجر بوشهر 20 مقام کسب کردند.

سازمان بسیج حقوقدانان کرمانشاه 100 بسته معیشتی بین نیازمندان تقسیم کرد
خبرگزاری ایرنا

کرمانشاه - ایرنا - سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه در قالب نهضت کمک‌های مومنانه، 100 بسته معیشتی و کمک غذایی هر یک به ارزش 200 هزار تومان را بین خانوارهای نیازمند تقسیم کرد.

تارتار: مجبوریم نتیجه‌گرا بازی کنیم
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: ما مجبور نتیجه گرا بازی کنیم زیرا به بازی زیبا امتیاز نمی‌دهند.

بایسته‌های ترویج علم چیست؟
خبرگزاری ایسنا

عضو شورای علمی مرکز نجوم ادیب اصفهان گفت: ترویج علم یک کار تخصصی است و به معنی به هم رساندن زیبای و درستی است و هدف آن بالابردن معدل عقلانیت عمومی است.