آموزشی

آموزشی

43 کانون در دانشکده‌ها و پردیس‌های دانشگاه تهران فعال است
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - کانون های دانشگاه تهران با داشتن سابقه‌ای 20 ساله نقش موثری در تعیین سیاست‌های فرهنگی این دانشگاه دارند، در حال حاضر 43 کانون فعال در دانشکده‌ها و پردیس‌های مختلف دانشگاه تهران مشغول فعالیت هستند.

پذیرش مرگ عزیزان و ادامه زندگی نیاز به آموزش دارد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره می گوید: بر اثر همه‌گیری بیماری کرونا بسیاری از مردم با تجربه از دست دادن عزیزان مواجه شدند و در چنین شرایطی آموزش آشنایی با سوگواری، گذراندن مراحل سوگ، پذیرش و ادامه دادن زندگی اهمیت بیشتری یافت.

نخستین دوره فرآیند چهار مرحله‌ای جذب مدرس کانون زبان ایران آغاز شد
خبرگزاری ایرنا

ساری - ایرنا - رئیس کانون زبان ایران گفت: نخستین دوره آزمون چهارمرحله‌ای جذب مدرسان جدید برای این نهاد آموزشی امروز به طور همزمان در سراسر کشور برگزار شد و بیش از یک‌هزار مدرس زبان وارد فرآیند این آزمون تخصصی شدند.

جدیدترین تصویر خلیج فارس از منظر ایستگاه فضایی بین‌المللی
خبرگزاری ایسنا

"شین کیمبرو"(Shane Kimbrough) "، فضانورد ناسا، به تازگی تصویر جدیدی از خلیج فارس در صفحه توییتر خود منتشر کرده است.

وزیر علوم: امور پرورشی دانشجویان با جدیت دنبال می‌شود
خبرگزاری ایرنا

مشهد - ایرنا - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با از سرگیری آموزش حضوری در دانشگاه‌ها سعی می‌شود امور فرهنگی و پرورشی دانشجویان دانشگاه‌های کشور با جدیت بیشتری دنبال شود.

فرایند تبدیل دانشجویان به دانشجوی تراز نظام جمهوری اسلامی
خبرگزاری مهر

وزیر علوم تحقیقات و فناوری در برنامه آینده روشن که با حضور رتبه های برتر ریاضی برگزار شد فرایند تبدیل شدن دانشجویان به انسان عالم، عاقل و دانای تراز نظام جمهوری اسلامی را تشریح کرد.

کشف مکانیسمی شبیه به نوار نقاله که به متاستاز سرطان پستان منجر می‌شود
خبرگزاری ایسنا

پژوهشگران فنلاندی در بررسی جدید خود، مکانیسم جدیدی شبیه به نوار نقاله را کشف کرده‌اند که می‌تواند به متاستاز سلول‌های سرطان پستان و گسترش بیماری در بدن کمک کند.

آغاز ثبت نام غیرحضوری پذیرفته شدگان ارشد پیام نور از هفته آینده
خبرگزاری مهر

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور گفت: ثبت نام غیرحضوری پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور از هفته آینده آغاز می‌شود.

تقدیر از رتبه‌های برتر کنکور سراسری علوم ریاضی و فنی
خبرگزاری ایسنا

مراسم اختتامیه گردهمایی رتبه‌های برتر کنکور سراسری علوم ریاضی و فنی تحت عنوان «آینده روشن» جمعه 30 مهرماه، با حضور محمد علی زلفی گل وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری و حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و همچنین جمعی از رتبه‌های برتر کنکور سراسری 1399 در محل مجتمع «برج سپید» مشهد برگزار شد.

بکارگیری استعدادها برای خدمت به جامعه بسیار ارزشمند است
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رییس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به اینکه، عمر حیات بشربسیار محدود است، استفاده از ظرفیت‌ها، توان، تجربیات و بکارگیری استعدادها برای خدمت به جامعه را بسیار ارزشمند خواند.

فراخوان جذب امریه ارتباط با جامعه و صنعت در مراکز آموزش عالی کشور
خبرگزاری ایسنا

در راستای پشتیبانی و تقویت فعالیت‌های ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، فراخوان جذب پرسنل امریه ارتباط با جامعه و صنعت، از اول آبان ماه 1400 آغاز خواهد شد.

وزیر علوم: دانشجویان در دانشگاه خود را به تراز جمهوری اسلامی برسانند
خبرگزاری ایرنا

مشهد - ایرنا - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشجویان با فراگرفتن ویژگی های مثبت از استادان و سایر دانشگاهیان می‌توانند به فردی با ویژگی های انسانی در تراز نظام جمهوری اسلامی تبدیل شوند.