یک‌شنبه 5 تیر 1401

اقتصادی خبرگزاری ایرنا

اقتصادی خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - پروژه رمزارز ریال پس از مدتها تحقیق قرار است به صورت عمومی عرضه شود. این ریال هوشمند، ارتباطی با دنیای رمزارزها ندارد و به کاربران این فرصت را می‌دهد که بدون واسطه اما با نظارت بانک مرکزی مبادلات خود را به روش هوشمند انجام دهند.

ساری - ایرنا - آمار رسمی جهاد کشاورزی مازندران نشان می‌دهد که تا کنون حدود 60 هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شده است که این میزان تقریبا معادل کل خرید تضمینی سال 99 است و نسبت به دوره مشابه سال گذشته هم افزایش 10 درصدی دارد.

تهران - ایرنا - روز گذشته (شنبه) و در جریان برگزاری نشست خبری وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون امور حمل‌ونقل این وزارتخانه به بیان راهبردهای خودرویی وزارت صمت پرداخت.

تهران - ایرنا - گزارش میدانی خبرنگار ایرنا از روند پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به متقاضیان بیانگر این است که با گذشت چهار هفته از دستور دولت بر انجام این کار بانک‌ها می‌گویند بخشنامه‌ای دریافت نکرده‌اند.

بوشهر - ایرنا - "جم" تنها شهرستان استان بوشهر است که آب مورد نیاز آن برای شرب، کشاورزی و صنعت از دل زمین تامین می‌شود اما خشکسالی های متوالی و مکش بیش از حد شیره جان زمین توسط کشاورزان و صنایع باعث شده تا عطش تشنگی همچون آتشی بر این منطقه مستولی شود که خاموش کردن آن تنها با اتمام سد "باغان" امکان پذیر است.

گرگان - ایرنا - باغداری، سرمایه‌گذاری بلند مدت اقتصادی با تکیه بر تامین امنیت غذایی و مزایایی چون درگیرکردن چرخ‌دنده‌های تولید به نیروی کار و کارآفرینی در گلستان است که نگهداری اصولی و نوسازی و اصلاح درختان و باغات، منجر به افزایش تولید شده و درآمد بهره‌برداران و رونق صادرات را به همراه خواهد داشت.

تهران - ایرنا - بررسی‌ها نشان می‌دهد صنعت فولاد به دلیل مصرف بالای آب، ناگزیر به استفاده از منابع زیرزمینی شده و به افت دشت‌ها و فروچاله‌ها دامن زده است.

تهران - ایرنا - دبیرکل انجمن تحقیق و توسعه و نوآوری صنایع و معادن ایران گفت: فاطمی امین تفکر سیستمی دارد و تلاش خیلی زیادی را هم انجام می‌دهد تا این مجموعه به سروسامان برسد و بتوانیم تا یکی دو سال آینده شاهد نتایج و دستاوردهای خیلی خوبی باشیم.

تهران - ایرنا - ایام پیک تابستان امسال آغاز شده و آن‌طور که پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد روزهای آینده گرمای هوا نیاز به مصرف برق را بیشتر خواهد کرد که بر همین اساس و باهدف گذر از این ایام بدون خاموشی افزایش 5 هزار و 300 مگاواتی نیروگاه‌های حرارتی در دستور کار است.

تهران - ایرنا - بررسی های میدانی نشان می دهد که قیمت گوشت گوسفندی در بازار به کمتر از 200 هزارتومان رسید که نسبت هفته گذشته روند کاهشی داشته است و وضعیت بازار بیانگر تداوم کاهش قیمت ها خواهد بود.

با وجود وقوع زلزله 5.6 ریشتری در بندر چارک در استان هرمزگان، ترافیک شبکه در این منطقه زلزله‌زده و حوالی آن، روان و بدون اختلال است.

تهران - ایرنا - سردار محمد زهرایی مسئول سازمان بسیج کشور از آمادگی گسترده گروه های جهادی در سراسر کشور برای خدمت رسانی به مردم شریف این منطقه از کشور افغانستان خبر داد.

قم - ایرنا - مدیرکل استاندارد قم با بیان اینکه در حوزه دولتی، نظامی، انتظامی، نظارتی و دانشگاه‌ها 283 بالابر و آسانسور در استان وجود دارد که فاقد هرگونه تاییدیه استاندارد است گفت: این تعداد 30 درصد از بالابرهای عمومی هستند.

زاهدان - ایرنا - استاندار سیستان و بلوچستان گفت: قطعی اینترنت در مرزهای این استان برای تجار و مرزنشنیان مشکل ساز شده که باید هرچه سریعتر بویژه قبل از اربعین برطرف شود تا زائران دچار مشکل نشوند.

تهران - ایرنا - عضو شورای‌عالی کانون صرافان گفت: بازار ارز هفته را با آرامش و کاهش نسبی شروع کرد.

تهران - ایرنا - معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی در دیدار هیات تاجیکستانی، ضمن اشاره به مشترکات فرهنگی و مذهبی و منافع مشترک ایران و تاجیکستان بر لزوم افزایش میزان حمل‌ونقل و ترانزیت میان دو کشور تاکید کرد.