جمعه 31 شهریور 1402

اقتصادی خبرگزاری ایرنا

اقتصادی خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - روسای استاندارد ایران و چین، آمادگی خود را برای تقویت همکاری‌های فی مابین در چارچوب تجدید نظر اسناد همکاری با هدف تسهیل روابط تجاری اعلام کردند.

نوشهر - ایرنا - این روزها صف نانوایی‌ها در کلاردشت در غرب استان مازندران طولانی شده است؛ نانوایی ها کمبود آرد را دلیل این چالش می‌دانند و مسوولان از سرازیر شدن گردشگر به منطقه می گویند.

تهران - ایرنا - معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی از نهایی‌شدن پیش‌نویس قرارداد تکمیل سامانه سپهتن برای تجهیز ناوگان اتوبوسی در بخش حمل‌ونقل مسافری جاده‌ای خبر داد.

تهران - ایرنا - رییس سازمان ملی استاندارد ایران در دیدار با دبیرکل سازمان بین المللی استاندارد (ایزو - ISO) بر آمادگی کشورمان برای توسعه همکاری‌های بین‌المللی تاکید کرد.

تهران - ایرنا - افزایش دفاتر مشاوران املاک در برخی شهرها به‌ویژه شهرهای اطراف تهران که به اذعان مسوولان از سرانه مصرف مردم هم بالاتر است، در ایجاد التهاب در بازار مسکن از طریق قیمت‌سازی اثرگذاری منفی زیادی داشته است.

کرمان - ایرنا - اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان در حالی اعتبار موردنیاز باند دوم جاده کرمان - جیرفت را 11 هزار میلیارد ریال اعلام می‌کند که این طرح به واسطه مسیر دسترسی جنوب به شمال و شرق کشور و همچنین ترانزیت بار و مسافر از اهمیت بسیاری برای کشور برخوردار است.

تهران - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار تهران اعلام‌کرد: تاکنون هیچ مصوبه‌ای مبنی بر افزایش قیمت در انواع نان نداشته و مبنای نرخ‌ها نیز همان مصوبه‌های قبلی است.

اهواز - ایرنا - مشاور استاندار خوزستان در حوزه بازرگانی خارجی و اتصال بازرگانان و کارخانجات تولیدی از اعزام هیات تجاری استان با محوریت اعضای اتاق بازرگانی اهواز به اقلیم کردستان عراق به منظور توسعه روابط و تقویت تجارت خارجی خبر داد.

تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر محصولات علوفه‌ای و جالیزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: طبق آمارها در سال زراعی 1402 - 1401 نزدیک به 25.5 میلیون تن سبزی و صیفی در 664 هزار هکتار سطح زیرکشت تولید شد که نسبت به سال گذشته 300 هزار تن افزایش نشان می‌دهد.

تهران - ایرنا - مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون با اعلام خبر کاهش 60 درصدی کارمزد تعاونی‌ها، گفت: در دولت سیزدهم، افزون بر هشت‌هزار و 909 میلیارد ریال ضمانت‌نامه برای شرکت‌های تعاونی و کسب و کارهای خرد و دانش بنیان صادر شده است.

مشهد - ایرنا - بازار مشهد مدتی است که با کمبود عرضه لاستیک خودرو از سوی نمایندگی‌های فروش مواجه شده، که این مساله به حضور دلالان این بخش و افزایش قیمت این کالا در بازار دامن زده است.

تهران - ایرنا - معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از جابه جایی 292 هزار زائر توسط 14 هزار و 838 سفر ناوگان عمومی جاده‌ای از مبادی مختلف به مشهد در بازه زمانی 20 تا 20 شهریور خبر داد و گفت: این جابه جایی‌ها نسبت به دوره مشابه سال قبل 23.1 درصد در تعداد زائر و 8.2 درصد در تعداد سفر ناوگان افزایش داشته است.

تهران - ایرنا - فعال بازار طلا گفت: قیمت انواع سکه و طلا در آخرین هفته شهریور 1402 سیر نزولی داشت و این روند تا اواسط هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت.

تهران - ایرنا - بخش نفت در بهار سال 1402 در مقایسه با مدت مشابه سال 1401، افزایش 368 درصدی داشته و بیش از 24 درصد از رشد تولید ناخالص داخلی در بهار امسال مربوط به افزایش تولید و صادرات نفت بوده است.

تهران - ایرنا - بررسی‌های میدانی ایرنا نشان می‌دهد برنامه وزارت جهاد کشاورزی در عرضه گسترده گوشت قرمز تنظیم بازاری با قیمت مناسب، توانسته بازار این محصول را به ثبات رسانده و ضمن تامین نیاز پروتئینی مردم، کاهش قیمت این محصول اساسی در بازار را رقم بزند.

تهران - ایرنا - کارشناس مرکز مدیریت راه‌های کشور از ترافیک سنگین در محور چالوس و وزش باد و گردوخاک در محورهای استان سیستان و بلوچستان خبر داد.