سه‌شنبه 11 بهمن 1401

اقتصادی خبرگزاری ایرنا

اقتصادی خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - پیشنهاد بخشودگی جرایم بیمه نامه شخص ثالث به مناسبت دهه فجر و اعیاد رجب و شعبان از سوی مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی برای طی مراحل قانونی به بیمه مرکزی اعلام شده است.

تهران - ایرنا - همسر شهید هسته‌ای داریوش رضایی‌نژاد گفت: بخش عمده‌ای از تربیت یک خانواده توسط مادر شکل می‌گیرد لذا مساله اصلی که در شهرهای جدید وقتی ساخته می‌شوند باید برای آن تدبیر اساسی اندیشده شود بحث هویت است.

تهران - ایرنا - در حالی که همچنان بارش برف و باران در اکثر مناطق استان تهران ادامه دارد، تاکنون آبعلی با حدود 53 سانتی متر برف، رکورددار بارش این سامانه در تهران است.

تهران - ایرنا - معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ارائه آموزش های مهارتی توسعه محور به ساکنان بومی و مهاجران سواحل مکران خبر داد.

کرمان - ایرنا - مرد مُسن در حالی که به‌زور پرونده‌های قطور را روی دستانش نگه داشته بود خطاب به استاندار مدعی بود: پول زمین را خیلی وقت است داده‌ایم، بقیه کارها هم طبق مراحل قانونی انجام شده اما «300 ماه» است، اندازه عمر یک کارمند از این اتاق به آن اتاق من را می‌دوانند؛ دیگر نای بالا رفتن از پله ها را ندارم.

تهران - ایرنا - سرپرست سازمان حفظ نباتات کشور از رویکرد این سازمان در تنوع‌بخشی به سبد آفت‌کش‌های شیمیایی با سموم کم‌خطر، باکیفیت و دارای حداقل دوره کارنس خبر داد.

تهران - ایرنا - سخنگوی سازمان هواپیمایی از تشدید بازرسی‌ها از دفاتر خدمات مسافرت هوایی و شرکت‌های هواپیمایی با هدف بررسی وضعیت بازار فروش بلیت هواپیما و گرانفروشی احتمالی تا پایان تعطیلات نوروز خبر داد.

تهران - ایرنا - در روز ششم مرحله دوم عرضه گسترده ربع سکه بهار آزادی در بورس کالا تعداد 10 هزار و 147 قطعه ربع سکه بهار آزادی تا قیمت هشت میلیون و 340 هزار تومان به متقاضیان فروخته شد.

تهران - ایرنا - مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: در دولت سیزدهم 424 هزار و 188 نفر بیمه شده جدید ثبت شده که 14 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد یافته است.

تهران - ایرنا - مطابق آمار انجمن جهانی فولاد، جمهوری اسلامی ایران در سال میلادی گذشته (2022) با هشت درصد «رشد تولید» فولاد، در جایگاه نخست بین 10 فولادساز برتر جهان قرار گرفت.

تهران - ایرنا - معاون امور بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد با اشاره به پرداخت سه‌هزار هزار میلیارد تومان تسهیلات جدید تا آذر ماه امسال، گفت: 2 هزار و 500 هزار میلیارد تومان از این تسهیلات مربوط به کسب و کارها و 477 هزار میلیارد تومان مربوط به مصرف کننده نهایی و خانوارها است.

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: گازرسانی به 407 روستا با اعتبار هزار و پنج میلیارد تومان و گازرسانی به 242 واحد صنعتی و تولیدی استان با اعتبار 138 میلیارد تومان از طرح‌های شاخصی است که در دولت سیزدهم اجرا شد.

تهران - ایرنا - مجری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت گفت: صنایع، دانشگاه‌ها و بخش تحقیقات برای اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت پیشقدم شدند.

شهرری - ایرنا - رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات تهران اعلام کرد: اجازه ندادیم تا در طول تحریم‌های شکننده از سوی دشمنان حتی یک روز هم صنعت کشور با کمبود قطعه روبرو شود.

تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر توسعه فرهنگی و اجتماعی شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به تمرکز دشمن روی فرهنگ ایرانی - اسلامی بویژه هویت زدایی از بانوان گفت: بانوان ایران اسلامی به عنوان یکی از پیشران‌های اصلی گام دوم انقلاب اسلامی و حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی محسوب می شوند.

تهران - ایرنا - صندوق بین المللی پول با پیش بینی رشد 2 درصدی برای اقتصاد ایران در سال 2023 از ورود اقتصاد انگلیس به رکود در این سال و افت شدید رشد اقتصادی منطقه یورو خبر داد.