سه‌شنبه 5 مهر 1401

اقتصادی خبرگزاری ایرنا

اقتصادی خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - کارشناس اقتصادی با تاکید بر اینکه هوشمندسازی نظام مالیاتی تا از تورم مزمن در کشور جلوگیری می‌کند، گفت: اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان با قرار دادن قطعه‌های پازل مالیاتی در کنار یکدیگر منجر به توسعه یافتگی بخش نظام مالیاتی و مقابله با فرار مالیاتی خواهد شد.

مشهد - ایرنا - معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: بیشترین عملیات جابجایی زائران حرم رضوی بوسیله ناوگان حمل ونقل عمومی، امسال همزمان با دهه پایانی صفر و شهادت حضرت ثامن الحجج (ع) در مشهد به ثبت رسید.

تهران - ایرنا - وزیر جهاد کشاورزی از افزایش 60 درصدی خرید تضمینی گندم و پرداخت صددرصدی مطالبات گندمکاران خبر داد و گفت: بحث الگوی کشت بر اساس قانون 1401 آماده شده و فردا رسماً به استان‌های کشور ابلاغ می‌شود.

تهران - ایرنا - وزیر نفت در تداوم دیپلماسی انرژی دولت سیزدهم با شرکت‌های بزرگ نفت و گاز ژاپن دیدار و رایزنی کرد.

تهران - ایرنا - رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در نامه‌ای به معاون اول رییس جمهور با بررسی شرایط کنونی بازار سرمایه، 8 چالش عمده و 6 پیشنهاد برای مدیریت نااطمینانی‌ها در این بازار را اعلام کرد.

تهران - ایرنا - وزارت اقتصاد اعلام کرد: دولت از ابتدای سال جاری تا کنون 87 هزار میلیارد تومان بابت اصل و سود اوراق بدهی منتشر شده در سال‌های قبل پرداخت کرده است و کل تعهدات باقیمانده تا پایان سال بابت تسویه اصل و سود اوراق منتشر شده در سال‌های قبل، 87.6 هزار میلیارد تومان است.

اردبیل - ایرنا - مدیرکل خدمات بازرگانی دولتی استان اردبیل از پرداخت تمام مطالبات گندمکاران استان خبر داد.

تهران - ایرنا - وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: بانک‌های دولتی از ابتدای بهمن 1400 تا پایان مردادماه امسال، 23 هزار و 673 میلیارد و 356 میلیون تومان تسهیلات به 703 هزار و 460 نفر پرداخت کرده‌اند.

تهران - ایرنا - رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه سرم در کشور به میزان کافی تولید می‌شود و کمبودی در این زمینه نداریم، گفت: ایجاد محدودیت در توزیع داروخانه‌ای سرم و همچنین تغییر الگوی مصرف، دو عامل شکل‌گیری احساس کمبود سرم در جامعه شده است.

تهران - ایرنا - کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد که سواحل شمالی کشور تا روز پنجشنبه - هفتم مهر ماه - با روند نسبی افزایش دما روبرو خواهد بود.

تهران - ایرنا - بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد با توجه به روند افزایش قیمت کالاهای اساسی در یک سال گذشته، در مردادماه سال 1401 برنج تایلندی (غیر از هومالی) با 15.9 درصد رشد کمترین افزایش قیمت را در بین کالاهای اساسی داشته است.

تهران - ایرنا - نماینده مجلس گفت: «محمدهادی زاهدی‌وفا» وزیر پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به تحصیلات اقتصادی و تجربه کافی، گزینه مناسبی برای مدیریت این وزارتخانه است.

تهران - ایرنا - بررسی آمار پروازهای داخلی در مردادماه سال جاری نشان می‌دهد که اعزام پذیرش مسافر از فرودگاه‌های کشور افزایش 37 درصدی داشته است و مسیر تهران - مشهد پرترددترین مسیر پروازی داخلی است.

تهران - ایرنا - آخرین اطلاعات دریافتی از 2368 ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، 2.5 درصد افزایش تردد را نسبت به روز قبل نشان می‌دهد.

قم - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: در آخرین جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران الحاق محدوده بلوار پیامبر اعظم (ص) و اراضی 560 هکتاری به شهر قم تصویب شد.

تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: گازرسانی به واحدهای صنعتی عمده کشور از جمله فولاد، سیمان و پتروشیمی در 5 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، 13 درصد افزایش یافته است.