اقتصادی خبرگزاری ایرنا

اقتصادی خبرگزاری ایرنا

دانش‌آموزان ورامینی هدایای خود را به نیازمندان اهدا کردند

تهران - ایرنا - همزمان با نخستین روز مهر، دانش‌آموزان ورامینی در قالب مراسم "شور عاطفهها" هدایای خود را نیازمندان اهدا کردند.

پمپئو، چین و روسیه را تهدید کرد

تهران - ایرنا - مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه در گفت وگو با تارنمای واشنگتن اگزمینر، تهدید کرد که کشورش در صورت فروش تسلیحات چین و روسیه به ایران، آنها را تحریم خواهد کرد.

رییس جمهوری چین: واکسن کرونا را در اختیار کشورهای در حال توسعه قرار می دهیم

پکن - ایرنا - رئیس جمهوری چین در سخنرانی مجازی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل با یاداوری اینکه در حال حاضر چند واکسن ضد کرونا ساخت چین در مرحله آزمایش بالینی فاز سه قرار دارند تاکید کرد واکسن های تولید شده توسط چین با تکمیل مراحل توسعه و تولید نهایی، در اختیار کشورهای در حال توسعه قرار می گیرد.

نخل‌های بی‌سر، مرگ ماهی‌ها، جنایت شیمیایی؛ گوشه‌ای از آسیب‌های سهمگین جنگ به طبیعت ایران بود.

امکان آموزش مجازی 6700 دانشجوی پیام نور اصفهان فراهم شد

اصفهان - ایرنا - رییس دانشگاه پیام نور استان اصفهان گفت: امکان آموزش مجازی دست کم 6 هزار و 700 دانشجوی این دانشگاه در هر ساعت در سال تحصیلی 1400 - 1399 فراهم شده است.

ایرنا - کرمان - تفاهم نامه تامین زمین برای ساخت 2000 مسکن ایثارگری در استان کرمان و تامین اشتغال برای 1200 نفر از ایثارگران این استان در سفر سعید اوحدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به کرمان و در جوار مزار مطهر شهید سردار سلیمانی به امضا رسید. دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان، نواختن زنگ ایثار و دیدار با با مادر شهیدان «مجید و حمیدرضا انجم شعاع»، آزاده...

مادران شهدا، شاهدان بی‌واسطه برای ادبیات دفاع مقدس

ساری - ایرنا - نویسنده مازندرانی ادبیات دفاع مقدس معتقد است که با درگذشت هر مادر و پدر شهید، یک فرصت شخصیت‌شناسی مستند از شهید یا جامعه‌شناسی تجربی بخشی از رویدادهای تاریخ جامعه از دست می‌رود و برای ثبت این ارزش‌ها باید خاطرات و روایات آن‌ها را در قالب آثار ادبی ثبت کرد.

رایزنی مقامات وزارت خارجه ایران و پاکستان درباره توسعه مناسبات

اسلام‌آباد - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان و سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور در نشستی راه‌های توسعه روابط دوجانبه به ویژه افزایش تعاملات میان دفاتر سخنگوی وزارت امور خارجه ایران و پاکستان را بررسی کردند.

هیاهو بر سر 10هزاردلار در تنیس اوپن ایتالیا؛ مردانگی شکننده یا زن‌ستیزی؟

تهران - ایرنا - سازماندهندگان رقابت‌های تنیس اوپن ایتالیا به دلیل ناکامی در بستن شکاف جنسیتی در پاداش قهرمان بخش زنان و مردان یعنی «سیمونا هالپ» و «نواک جوکوویچ» به شدت مورد انتقاد قرار گرفتند.

فرماندار خوشاب: خودباوری و خوداتکایی جامعه مرهون فرهنگ دفاع مقدس است

سبزوار - ایرنا - فرماندار خوشاب گفت: خودباوری و خوداتکایی امروز جامعه که منجر به حل مشکلات شده مرهون فرهنگ دفاع مقدس است.

ثبت نرخ تورم 26 درصدی در شهریور ماه

تهران - ایرنا - براساس اعلام مرکز امار نرخ تورم سالیانه شهریور ماه 1399 به 26 درصد رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، 0.2 واحد درصد افزایش یافته است.

بخشی از اجاره بهای اماکن تجاری موقوفی در خراسان رضوی بخشیده شد

مشهد - ایرنا - معاون اوقافی، حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: در راستای حمایت از مستاجران موقوفات که در اثر شیوع کرونا متحمل خسارت شده‌اند، اجاره بهای اماکن تجاری موقوفات استان برای دو ماه متوالی بخشیده شد.

ربیعی کارخانه تولید دستمال کاغذی در زاهدان را افتتاح کرد

زاهدان - ایرنا - کارخانه تولید دستمال کاغذی «آزاده کاوند» امروز سه‌شنبه با حضور علی ربیعی دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری و سخنگوی دولت، استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از مسوولان این استان افتتاح شد.

رئیس مجلس اوگاندا خواهان گسترش همکاری علمی و اقتصادی با ایران شد

تهران - ایرنا - رئیس مجلس نمایندگان اوگاندا روز سه شنبه در دیدار خداحافظی سفیر ایران در این کشور ضمن تقدیر از روابط خوب و دوستانه دو کشور بر لزوم استفاده بیشتر از ظرفیت های علمی و فنآوری و توانمندی های اقتصادی شرکت های ایرانی تاکید کرد.

بولسونارو: کرونا و بیکاری بلای جان برزیل شده است

تهران - ایرنا - رئیس جمهوری برزیل روز سه شنبه در سخنرانی مجازی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفت که شیوع ویروس کرونا و بیکاری، دو بحران بزرگ این کشور در شرایط کنونی است.

کهگیلویه و بویراحمد صاحب خانه اسکواش می شود

یاسوج - ایرنا - رییس هیأت اسکواش کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان به زودی صاحب خانه اسکواش در شهر یاسوج می شود.