اقتصادی خبرگزاری ایرنا

اقتصادی خبرگزاری ایرنا

2هزار و 215 کیلومتر جاده خراسان شمالی برف‌روبی شد

بجنورد - ایرنا_ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: راهداران استان در 2 روز گذشته 2 هزار و 215 کیلومتر جاده اصلی و فرعی را برف‌روبی کردند و اکنون نیز در جاده‌ها حضور دارند.

آیین‌نامه نظام اجاره‌داری مسکن تکمیل و نهایی شد

تهران - ایرنا - معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اتخاذ سیاست‌های تفکیک بازار سرمایه از بازار مصرف در بخش مسکن از تدوین و تکمیل نظام اجاره‌داری حرفه‌ای و ارائه آن به مراجع بالادست خبر داد.

کارت هوشمند رانندگان برون‌شهری فارس تا بهمن 99 تمدید شد

شیراز - ایرنا - رئیس اداره مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس گفت: کارت هوشمند رانندگان فعال ناوگان حمل و نقل مسافر و بار جاده‌ای استان به منظور جلوگیری از مراجعه حضوری در ایام کرونا به مدت 2 ماه و تا بهمن ماه 99 تمدید شد.

کشف بیش از 27 تن کود شیمیایی احتکارشده در عجب‌شیر

مراغه - ایرنا - فرمانده انتظامی عجب‌شیر از کشف 27 تن و 750 کیلوگرم کود شیمیایی احتکارشده به ارزش یک میلیارد و 738 میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

دری‌نجف‌آبادی: مجلس در بررسی بودجه شرایط کشور را در نظر بگیرد

اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: مجلس شورای اسلامی باید در بررسی بودجه سال آینده تمامی شرایط کشور را در نظر گرفته و آن را براساس درآمدها و هزینه‌های واقعی و اولویت‌بندی به تصویب برساند.

دانش آموزان استثنایی را باور کنیم

کرج - ایرنا - رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان البرز گفت: دانش آموزان استثنایی دارای توانمندی های بسیاری هستند که باید آنان را باور کنیم.

محدودیت‌های کرونایی همچنان در اصفهان برقرار است

اصفهان - ایرنا - سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان از ادامه‌داشتن محدودیت‌های کرونایی در هفته جاری همانند 2 هفته قبل در شهرهای استان بنا بر وضعیت آنها به لحاظ شیوع کرونا خبر داد.

مقاومت بازار ارز برای جلوگیری از شکست مقاومت 25 هزار تومان

تهران - ایرنا - قیمت دلار در هفته‌ای که گذشت با بازگشت به کانال 25 هزار تومان و مقاومت در برابر افزایش قیمت تا روز سه‌شنبه، نشان داد تمایلی به افزایش ندارد. اما این مقاومت در دو روز پایانی هفته با شکست همراه بود و دلار وارد کانال 26 هزار تومان شد.

کشورها و بازیگران منطقه برای صلح فراگیر ائتلاف کنند

تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم توسعه صلح فراگیر از طریق ائتلاف همه گروه های فعال و بازیگران منطقه تاکیدکرد.

لویی؛ گیسوی پریشان جزیره آشوراده

گرگان - ایرنا - عقب نشینی آب و پدید آمدن مناطق باتلاقی ناشی از کاهش تبادل آبی خلیج گرگان با دریای خزر از طریق دالان آبی چپاقلی موجب توسعه نیزارها و رشد روز افزون گل‌های "لویی" پیرامون آشوراده شد تا سکوت تنها جزیره ایرانی خزر با نمایش رقص این گیاه علفی پایا رنگ و بوی جدیدی بگیرد.

22 کارتن‌خواب در خراسان شمالی جمع‌آوری شد

بجنورد - ایرنا - معاون اجتماعی بهزیستی خراسان شمالی گفت: امسال 22 کارتن‌خواب یا بی‌سرپناه در گذرگاه‌ها و محلات استان شناسایی و جمع‌آوری شدند.

فعال اصولگرا: نگرانی اصلاح‌طلبان ردصلاحیت نیست؛ رای نیاوردن است

تهران - ایرنا - فعال اصولگرا، مباحث درباره ردصلاحیت اصلاح‌طلبان را بهانه دانست و گفت: نگرانی آنها ردصلاحیت نیست چون خیلی از نامزدهای اصلاح‌طلب در انتخابات یازدهمین دوره مجلس تایید صلاحیت شدند ولی رای نیاوردند.

نماز جمعه امروز در استان اردبیل برگزار نمی‌شود

اردبیل - ایرنا - دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اردبیل اعلام کرد که به خاطر وضعیت قرمز و نارنجی کرونا، امروز آیین نماز جمعه در هیچ منطقه‌ای از استان اقامه نخواهد شد.

سروده‌های آئینی و اجتماعی در کتاب «شبنم صبح»

خمین - ایرنا - کتاب «شبنم صبح» مجموعه سروده‌های آئینی و اجتماعی «احمدعلی صادقی» شاعر اهل خمین است که با شمارگان یکهزار نسخه و در قطع رقعی در سال جاری از سوی انتشارات «پرپروک» منتشر شده است.

مهمترین اخبار کرمان در هفته گذشته

کرمان - ایرنا - سفر استاندار کرمان به شهرستانهای رفسنجان و انار و برداشت 600 هزار تن محصول باغی، از مهمترین اخبار استان کرمان در هفته گذشته محسوب می‌شود.

مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده تمدید شد

زنجان - ایرنا - مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده دوره‌های سوم و چهارم برای فصل های پاییز و زمستان سال جاری به مدت یک ماه تمدید شد.