یک‌شنبه 5 تیر 1401

اقتصادی وب‌گاه خبر آنلاین

اقتصادی وب‌گاه خبر آنلاین

این روزها اجاره ماشین عروس و گل آرایی آن در شب‌های عروسی به اقدامی تشریفاتی بدل شده است و نرخ‌های بالای اجاره ماشین عروس، گل‌آرایی و حتی در برخی موارد کرایه اسکورت ماشین عروس، شهروندان را در انجام این کار ناتوان کرده است.

ایران نوشت: «رمزریال» یک ابزار نوین پرداخت و تحت نظارت بانک مرکزی است و ارتباطی به رمزارزها ندارد.

اقتصادنیوز نوشت: بازار در شرایط رکود کامل است و خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد. در طی چند روز گذشته نیز تغییر چندانی صورت نگرفته است.

اقتصادنیوز نوشت: در روزی که بازار فاز کاهشی داشت، معامله‌گران از زاویه متفاوتی به این اتفاق نگاه می‌کردند. از نظر آن‌ها در سنوات گذشته که سفرهای مهم خارجی رخ می‌داد یا اخبار مثبت برجامی بود، بازار ارز نوسان هزار تومانی را تجربه می‌کرد اما در روز گذشته نوسان در بازار ارز در حد 200 تومان بود.

دنیای اقتصاد نوشت: عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: تجربه در حوزه‌های مختلف نشان داده که قیمت‌گذاری دستوری نمی‌تواند مانع رشد چشمگیر اجاره‌بهای مسکن شود.

دنیای اقتصاد نوشت: سازنده‌هایی که قصدشان برای فروش آپارتمان جدی است و آپارتمان‌های خود را نزد واسطه‌ها فایل کرده‌اند، در اغلب مناطق مصرفی کم‌تعداد هستند.

پدرام سلطانی نایب‌رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران در دنیای اقتصاد نوشت: روابط اقتصادی و تجاری ایران با کشورهای همسایه و بسیاری از کشورهای دنیا، رو به بهبود نیست. می‌توان گفت، در سال‌های گذشته، تنها روابط کشورهایی با ما بهبود داشته است که به‌دلیل اتخاذ رویکردهای ستیزه‌جویانه با آمریکا و غرب، خود را از نظر ایدئولوژیک در جبهه ایران احساس می‌کنند و البته تعداد آنها انگشت‌شمار است.

تجارت‌نیوز نوشت: علی دهقان‌کیا، مسئول کانون بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی شهرستان تهران از مکاتبه رئیس مجلس با هیات دولت در رابطه با افزایش حقوق بازنشستگان خبر می‌دهد. به تاویل این مقام صنفی، نامه‌نگاری مجلس و دولت به مفهوم ابلاغ رسمی غیرقانونی بودن مصوبه افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان سایر سطوح است.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از تلاش شرکت‌های آب و فاضلاب برای کاهش هدررفت شبکه توزیع خبر داد و گفت: هم‌اکنون حدود 20 درصد هدررفت داریم که این عدد بزرگی است و تلاش می‌کنیم به‌زودی به10 تا 13درصد رسیده و مدیریت شود.

امروزه می توان به سادگی با استفاده اپلیکیشن ها، خودپرداز بانک ها و یا از طریق پیام کوتاه و اس ام اس استعلام و پرداخت خلافی خود را انجام داد.

اسنپ‌اکسپرس به عنوان سرویس تحویل فوری کالاهای سوپرمارکتی اسنپ، از یک پلتفرم جامع و کاربردی رونمایی کرده که انبوهی از محتوای آموزشی در حوزه سبک زندگی را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی از توافق این وزارتخانه با بانک صادرات برای پرداخت 3000 میلیارد تومانی مجموع وام قرض الحسنه و وام مرابحه به بازنشستگان صندوق کشوری خبر داد.

یک روزنامه دولتی چین مقاله ای منتشر کرده است که در آن هشدار می دهد که قیمت بیت کوین به صفر می رسد و در همین حال، تنظیم کننده های مالی در شنژن هشدار جدیدی در مورد ارزهای دیجیتال صادر کرده اند.

فارس به نقل از یک کارشناس بازار سرمایه نوشت: با توجه به تورم موجود در اقتصاد کشور، انتظار می‌رود، قیمت سهام در بازار سرمایه نیز رشد کند و بازار برای سرمایه‌گذاران جذاب شود.

جهان گسترده و درحال رشد امروز، نیازمند ذهن هایی خلاق و ارائه راه حل های مدرن و نوظهور است؛ راه حل هایی که امروزه در نقاط مختلف جهان و در همه زمینه‌ها مورد توجه قرار گرفته است..

بررسی نوسانات قیمتی در بازار خودرو حاکی از ریزش قیمت خودروهای پراید و پژو و افزایش قیمت خودروهای سمند و دنا است.