یک‌شنبه 16 بهمن 1401

اقتصادی وب‌گاه خبر آنلاین

اقتصادی وب‌گاه خبر آنلاین

ایلنا نوشت: کارگران قرارداد موقتی که نه فوق العاده ویژه دارند و نه کارشان به زعم مقامات امر، «اختصاصی» و «ویژه» است، از ترمیم مزد ساده هم محروم مانده‌اند.

فرارو نوشت: پژو 2008 صفرکیلومتر را اواخر سال 96 یعنی تقریبا پنج سال قبل حدود 115 میلیون معامله می‌کردند. الان ارزش همین محصول در بازار به 2.3 میلیارد رسیده و پای مدل‌های دست‌دوم آن به جمع خودروهای میلیاردی باز شده است

ایسنا نوشت: معاون وزیر اقتصاد در مورد شناسایی مالیات سلبریتی‌ها عنوان کرد: سلبریتی‌ها مانند سایر مودیان ما هستند و بر اساس میزان درامدی که دارند مشمول مالیات می‌شوند. منظور ادامه داد: اداره کلی در تهران فقط برای مالیات سلبریتی‌ها راه‌اندازی شده و همه قراردادهای این افراد را بررسی و شناسایی می‌کنند.

ایسنا نوشت: اصول همبستگی قیمت بیت‌کوین (BTC) با شاخص‌های کلیدی اقتصاد کلان هنوز مورد مطالعه قرار نگرفته، اما برخی از الگوهای آشکار شکل گرفته و یکی از آن‌ها به تازگی، سیگنال صعودی فوق‌العاده نادر را به نمایش گذاشته است.

ایسنا نوشت: عضو هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی سی‌ان‌جی کشور گفت: قطع گاز جایگاه‌های سی‌ان‌جی کشور در یک‌ماه اخیر موجب تحمیل بیش از 100 میلیارد تومان خسارت به جایگاه‌های سی‌ان‌جی از محل عدم انتفاع از فروش و همچنین خسارات فنی بر قطع و وصل مکرر گاز به تجهیزات گاز جایگاه‌ها، شده است.

تجارت نیوز نوشت: بهار امسال بود که عرضه خودرو در بورس کالا آغاز شد و اکنون شورای رقابت برای سود و رانت بیشتر پا به میدان گذاشته و عرضه خودرو در بورس را لغو کرده است.

بررسی بازار املاک پایتخت حاکی از آن است که قیمت املاک کلنگی در نتیجه رشد افسارگسیخته قیمت زمین سر به فلک کشیده‌است که طوری که یک ملک کلنگی به متراژ 480 متر در منطقه نیاوران امروز 120 میلیارد تومان قیمت دارد.

همشهری نوشت: قیمت روغن‌های گیاهی عرضه شده در میادین میوه و تره‌بار طی 8‌ماه امسال 70درصد رشد داشت. در 2‌ماه اخیر نیز قیمت در بعضی ارقام افزایشی بود.

تجارت نیوز نوشت: بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده، مردم با اختلاف پرداخت یارانه به شکل نقدی را به کالابرگ الکترونیک ترجیح می‌دهند.

بازار نوشت: قیمت انواع گوشت قرمز امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد.

اقتصاد نیوز نوشت: اکوایران: طبق اعلام وزارت جهادکشاورزی روز گذشته اولین محموله پیاز وارد کشور شد. این درحالی که چهار ماه پیش ایران صادرات پیاز بود. حال این سوال مطرح است، وزیر جهادکشاورزی چطور ظرف چهار ماه، بازار داخل را بهم ریخت و از طرفی دیگر ایران را از صادرکننده به واردکننده پیاز تبدیل کرد؟

جهان صنعت نوشت: در حال حاضر زمزمه‌هایی در خصوص افزایش قیمت گاز برای سیمانی‌ها در بودجه 1402 مطرح می‌شود. موضوعی که نشان می‌دهد دولت مشکلات فعالان این بخش را در تصمیم‌گیری‌ها لحاظ نکرده و در کنار عدم حل معضل کمبود انرژی، حالا نگرانی از افزایش قیمت‌ها هم برای سیمانی‌ها دردسرساز شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: اکوایران: نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز با 158 رأی موافق ساز و کار اخذ مالیات از عایدی سرمایه اشخاص غیرتجاری را به تصویب رساندند.

اقتصاد نیوز نوشت: تا زمانیکه روند صعودی تسهیلات دهی بانک ها به خانوارها نشکند و کاهش قابل توجهی نداشته باشد یک پای سیاست های اعمالی بانک مرکزی برای کنترل نرخ ارز و تورم لنگ می زند و سیاست یک بام و دو هوای بانک مرکزی در افزایش سود بانکی در کنار افزایش تسهیلات دهی برای کنترل نرخ ارز جواب نمی دهد.

نرخ سود بانکی از امروز بر اساس آخرین مصوبه شورای پول و اعتبار افزایش یافت؛ براین اساس، به انواع سپرده‌های کوتاه و بلند مدت از 5 درصد تا 22.5 درصد سود تعلق می‌گیرد و نرخ سود تسهیلات هم 23 درصد تعیین شده که افزایش پنج درصدی دارد.

همشهری نوشت: سیاست‌های بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز سرعت گرفته است. به‌دنبال تاسیس سامانه ناخدا، مقررات بازار متشکل معاملات ارزی نیز اصلاح شد و این سامانه به مرکز مبادله ارز و طلای ایران تغییر شکل داد. همزمان ورود اسکناس و حواله‌های ارزی، برای اشخاص حقیقی و حقوقی، از پرداخت مالیات معاف شد.