سه‌شنبه 26 تیر 1403

سیاسی وب‌گاه عصر ایران

سیاسی وب‌گاه عصر ایران

آیین سنتی چوب‌بازی در ایام عزاداری ماه محرم در برخی از محله‌های شهر دزفول در استان خوزستان در دهه نخست ماه محرم اجرا می‌شود. این مراسم نمادی از صحنه جنگ است که به‌صورت نمایشی همراه با طبل، دهل، صدای شیپور و سرنا در جلو تکایا و در محله‌های عزاداری انجام می‌شود. در این مراسم عده‌ای از مردان به دو گروه تقسیم می‌شوند و با چوب، سپر و شمشیر و زره با یکدیگر به مبارزه نمایشی می‌پردازند./ ایسنا

همزمان با ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران وفادارشان زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی به عزاداری پرداختند./ ایسنا

رژیم غذایی مدیترانه‌ای سرشار از میوه‌ها، سبزیجات، غلات و چربی‌های مفید و مغذی است که به مدیریت وزن، محافظت از قلب و پیشگیری از دیابت کمک می‌کند.

جواد آقایی‌پور، مهاجم 24 ساله و پدیده فصل گذشته استقلال خوزستان، پس از کش و قوس‌های فراوان و جدال با تیم‌های متعدد، با عقد قراردادی دو ساله به سپاهان پیوست.

یک مقام ارشد در اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) در خصوص دلایل سوءقصد به جان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین این کشور گفت که تحقیقات هنوز در مراحل اولیه است و انگیزه‌های ضارب شناسایی نشده است.

محدودیت‌های تامین برق با افزایش گرمایش زمین بدون شک برای کشوری همچون ایران که به توسعه صنعتی نیاز دارد، یک مانع جدی برای رشد و توسعه اقتصادی خواهد بود. گرمایش زمین و تغییرات اقلیمی در آینده به این معناست که تعداد روزهای گرم از تعداد روزهای سرد بیشتر خواهد بود.

مشروعیت نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آینده در آمریکا موضوع داخلی این کشور است و قرار نیست ما در این مورد قضاوت کنیم.

بایدن گفت که تیم امنیت ملی از جمله رئیس اف‌بی‌آی، وزیر امنیت ملی، دادستان کل، رئیس سرویس مخفی و مشاور امنیت ملی، او و هریس معاونش را در جریان آخرین وضعیت قرار داده‌اند و به طور مستمر به این کار ادامه خواهند داد.

23 سال پیش پرونده قتل عمد ناشی از اختلافات خانوادگی در دزفول تشکیل و از همان زمان تلاش برای ایجاد صلح و سازش میان این دو خانواده توسط گروه‌های مختلف دنبال شد ولی نتیجه‌ای حاصل نشد.

اسپانیا با درخشش ویلیامز و اویارزابال، انگلیس را شکست داد و برای چهارمین بار فاتح جام ملت‌های اروپا شد.

رییس کارگروه بیماری های واگیردار مرکز بهداشت مهاباد: اغلب سگ گزیدگی ها مربوط به قسمت های تحتانی بدنی و هچنین مواردی شامل سر و صورت نیز بوده است.

فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی کشور پیش از ظهر شنبه با حضور در دفتر مسعود پزشکیان انتخاب وی به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفتند.

علی ربیعی، سخنگوی دولت دوازدهم با انتقاد از انتصاب‌های دقیقه نودی به رغم تذکرات مخبر، نوشت: این افراد به موانع جدی در کارآمدی نظام اداری تبدیل می‌شوند.

گزارش‌های خود در خصوص تخلفات دولتی پیش از استقرار دولت چهاردهم را ارسال نمایید.

تیم ملی زیر 18 سال پسران ایران با درخشش امیرحسین عبیدی، اردن را شکست داد و راهی فینال رقابت‌های انتخابی کاپ آسیا شد.