سیاسی وب‌گاه عصر ایران

سیاسی وب‌گاه عصر ایران

بازدید احمدی نژاد از غرفه‌ی اسراییل در اکسپوی دوبی (+ عکس)

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین، در بازدید از نمایشگاه اکسپو در دوبی از غرفه‌ی اسراییل دیدار کرده است.

وزارت کشور صلاحیت شهردار پیشنهادی ایلام را تایید نکرد

وزارت کشور در تاریخ 18 مهرماه و با ارسال نامه دیگری، اعضای شورای شهر ایلام را موظف و مکلف به بررسی و انتخاب یک گزینه واجد شرایط دیگر برای تصدی شهرداری ایلام کرده است.

واشنگتن پست: مواضع مقامات منطقه و اتحادیه اروپا درباره ایران و از سرگیری مذاکرات وین در سفر به واشنگتن

پیتر استانو سخنگوی سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا دو روز پیش گفته بود، جوزپ بورل برای ماموریتی متناظر با ماموریت مورا در تهران، به واشنگتن سفر کرده است.

تحلیل دویچه وله از روابط تهران - ریاض و سفر هیئت سعودی به ایران

گفته شده است که یک هیئت سعودی برای بازدید از دفاتر دیپلماتیک سابق خود در ایران به این کشور سفر کرده اما این موضوع به‌طور رسمی تائید نشده است.

وقتی پیرزن سر وزیر را می‌بوسد (فیلم)

در بازدید عزت‌الله ضرغامی در استان فارس، پیرزنی که در حال صحبت کردن درباره وضعیت خود بود، سر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را بوسید.

عقبگرد در مبارزه با فساد / عباس عبدی

به‌طور معمول همه فسادها در میزان ثروت بازتاب پیدا می‌کنند. اگر آن را محرمانه اعلام کنیم، راه فساد را باز کرده‌ایم. این شفافیت را می‌توان برای کل جامعه نیز تعمیم داد تا کلاهبرداران، دزدها، رانت‌خواران نیز مشخص شود.

سخنگوی شورای نگهبان: نمایندگان مجلس با بلندنظری «طرح صیانت» را بررسی کنند

باید صبر کنیم و ببینیم که مصوبه مجلس در نهایت چه خواهد بود. اگر مصوبه برخلاف قانون و شرع باشد، شورای نگهبان حتما بدون هیچ گونه ملاحظه‌ای نظر نهایی خود را می‌دهد.

شکایت نماینده مجلس از ظریف به کمیسیون اصل 90

این تناقض در گفتار دکتر ظریف نشان می‌دهد که ایشان برای پیشبرد نگاه خود و توجیه برجام، چگونه دست به تحریف حقایق و همچنین خالی کردن دست ایران در مذاکرات زده است.

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره قانون «محرمانه بودن اموال مسئولان»

ما و مجلس با یکدیگر هماهنگی نداریم و هر نهاد، مستقل عمل می‌کند و اینها نمایندگان مردم هستند و در هر زمینه‌ای که بخواهند می‌توانند قانونگذاری کنند.

سه گلوگاه مبارزه با فساد / عباس عبدی

متاسفانه در این بخش از مبارزه با فساد به طرز فاحشی عقبگرد شده است و با اعلام مجرمانه بودن افشای ثروت مسوولان پیام بسیار بدی به جامعه داده شد. این تصمیم مجمع تشخیص مصلحت را می‌توان اینچنین تعبیر کرد که نظام خود را تابع مصلحت و منافع افراد کرده است.

استقبال آلمانی‌ها از شیمیدان برنده نوبل شیمی (فیلم)

بنجامین لست، برنده شیمی نوبل اهل آلمان است.

محسن رضایی: تمام تحریم‌های داخلی را در این دولت برمی‌داریم

فعلا مشکل بزرگ کشور تحریم‌های داخلی است؛ تحریم‌های داخلی 10 برابر آمریکا است. به لطف خداوند در این دولت تمام این تحریم‌ها را برمی‌داریم.

سازمان ملل حمله انتحاری به مسجد شیعیان در قندهار را محکوم کرد

سازمان ملل جنایت اخیر علیه یک مرکز مذهبی و نماز گذاران را محکوم می کند و عاملین این اقدام باید مجازات شوند.

پاکستان: اعتمادسازی تهران - ریاض یک تحول بسیار مثبت است

اسلام‌آباد امیدوار است که افزایش اعتماد و تعامل بین تهران و ریاض باعث صلح پایدار در منطقه می‌شود و این یک پیشرفت بسیار مثبت خواهد بود.

«بازگشت دوجانبه به برجام» موضوع سفر رابرت مالی به کشورهای حوزه خلیج فارس

ما آماده‌ایم تا خود را با واقعیتی وفق دهیم که در آن با تمامی گزینه‌ها برای رسیدگی به برنامه هسته‌ای ایران - درصورتی که این کشور حاضر نباشد به محدودیت‌های خود (در برجام) بازگردد - سر و کار داشته باشیم.

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران: در سفر به منطقه درباره برجام گفت و گو خواهم کرد

به گزارش وزارت خارجه آمریکا، سفر این مقام آمریکایی به این سه کشور منطقه از امروز جمعه 15 اکتبر تا 21 اکتبر (23 تا 29 مهرماه) بطول خواهد انجامید.