جمعه 7 مهر 1402

سیاسی وب‌گاه عصر ایران

سیاسی وب‌گاه عصر ایران

علی اسفندیاری (21 آبان 1274 - 13 دی 1338) که با نام نیما یوشیج شناخته می‌شود، بنیان‌گذار شعر مدرن فارسی و ملقب به «پدر شعر نو» در ایران است.

جاوید فرزامی که به همراه برادرش علی فرزامی صاحب برند هایدا معروف به ساندویچی هایدا بود به دلیل آمبولی ریه در قلهک درگذشت.

«سر مایکل گمبون» بازیگر معروف سری فیلم‌های هری پاتر در سن 82 سالگی درگذشت.

فریدون جیرانی گفت: یک سریال تلویزیونی به فردین پیشنهاد داده بودند و می‌خواست بازی کند و من اشتباه کردم و او را از حضور در یک سریال منع کردم.

بارش شدید باران در شهر استانبول که تنها 30 دقیقه ادامه داشت، باعث آبگرفتگی شدید معابر، مغازه‌ها و منازل شد.

در خصوص نیمه تمام ماندن بازی با توجه به گزارش مقامات رسمی مسابقه و با توجه به مسئول شناختن تیم داماشیان در نیمه تمام ماندن مسابقه و سوء رفتار تیمی وفق ماده 62 مقررات انضباطی ضمن بازنده اعلام کردن تیم داماشیان با نتیجه سه بر صفر این باشگاه به مبلغ 1/000/000/000 ریال جریمه نقدی محکوم می شود.

فعالیت‌های زیادی برای آزادی ایشان شد ولی کافی نبود، اگر کافی بود ایشان الان آزاد بودند. اگر فعالیت‌ها و پیگیری‌ها در خور و در شأن و حد اهمیت قضیه بود زودتر آزاد می شدند. در موقعیت‌ها و فرصت‌هایی که ایجاد شد، کاری که باید می‌شد انجام نشد.

2 خودرو سمند و پژو در مسیر فراهان به آشتیان حوالی روستای مجدآباد با هم تصادف کردند که با توجه به شدت حادثه چهار دستگاه آمبولانس اعزام شد.

زلنسکی گفت: تاکنون اطلاعات دریافتی از دستگاه‌های ذی‌صلاح و شرکای‌مان نشان می‌دهد که هیچ مدرکی بر اینکه ایران به روسیه موشک فروخته باشد، وجود ندارد.

چهارمین و آخرین ابرماه سال 2023 این هفته در آسمان شب قابل مشاهده خواهد بود. پدیده ابرماه زمانی رخ می‌دهد که ماهِ کامل به نزدیک‌ترین فاصله مداری خود به زمین می‌رسد و بزرگ‌تر و درخشان‌تر از حد معمول خواهد بود. به گفته ناسا پنجشنبه شب، آخرین ابرماه سال میلادی 2023 رخ می‌دهد./ ایسنا

خطیب وزیر اطلاعات: دشمنان بدنبال ناامن کردن مرز‌های شرقی کشور هستند؛ دشمنان در بازه زمانی هشتم مهرماه تلاش داشتند تا چند مولوی، پاسدار، قاضی و... را در کشور ترور کنند و طرفین را مقصر این حادثه جلوه دهند وبه اختلافات قومی ومذهبی دامن بزنند.

در دیدار مشترک دیروز رئیس‌کل بانک مرکزی کشورمان و رئیس بانک مرکزی قطر، توافقات لازم در خصوص شروع عملیات بانکی به منظور استفاده از منابع ارزی منتقل شده به 6 بانک ایرانی در قطر به عمل آمد.

روزنامه کیهان نوشت: سرهنگ هرکه بود ولی اکنون ملت لیبی در حسرت حکومت او هستند.

یوآو گالانت وزیر دفاع اسرائیل که در آلمان حضور دارد، امروز مدعی شد که جامعه بین‌الملل باید برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران در زمینه موشکی، اقدامات مهمی انجام دهد.

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شده که شناور های ایرانی یک بالگرد آمریکایی را در زمان پرواز در حریم هوایی خلیج فارس با لیزر نشانه‌گیری کردند.

این قسمت از یادها و خاطره‌ها دیدن رضا رویگری در جشن تالار وحدت در سال 1366 است.