دوشنبه 3 اردیبهشت 1403

سیاسی وب‌گاه عصر ایران

سیاسی وب‌گاه عصر ایران

با توجه به پیش بینی مدل‌ها، انتظار می‌رود برای ماه اردیبهشت در بسیاری از نقاط کشور شاهد بارش‌های بسیار خوبی باشیم.

دبیر کانون شورای اسلامی کار البرز خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد با توجه به تورم موجود و نارضایتی و دلخوری جامعه کارگری نسبت به دستمزد، هم وزارت کار و هم تشکل‌های کارگری در تلاشند تا دستمزد را به طریقی و با بالا بردن حق مسکن افزایش بدهند.

در تازه‌ترین تصاویر به ثبت رسیده از عرصه‌های طبیعی مازندران، بازی‌گوشی و کنجکاوی یک توله خرس قهوه‌ای با یک‌دوربین تله‌ای بوده که در جنگل‌های رامسر به ثبت رسیده است.

به نظر می‌رسد اگر پلیس راهور و راهنمایی و رانندگی کشور قصد دارد حتی برای تامین 6 هزار میلیارد تومان بودجه هم که شده بر شدت وحدت...

پژوهشگران گروه مهندسی مکانیک بیوسیستم دانشگاه تربیت مدرس طی پژوهشی موفق به ساخت و ارزیابی سامانه خورشیدی هوای گرم برای جلوگیری از سرمازدگی درختان در زمستان شدند.

تصاویر قدیمی از اولین رای زنان در فرانسه را ببینید. فعالان فمنیستی فرانسه از سالها قبل برای برابری جنسیتی در فرانسه کارزار و کمپین برگزار کرده و مبارزه می کردند.

روزنامه جوان در انتقاد از حسین شریعتمداری نوشت: «کسانی که بر طبل دوقطبی «آقا و دفتر آقا» می‌کوبند، اعتبارزدایی از مواضع غیررسمی رهبری را همپای اعتبارزدایی از دفتر رهبری پیش می‌برند. اکنون درباره آگاهانه یا ناخودآگاه بودن چنین اقدامی نمی‌خواهیم اظهارنظر کنیم، اما پیشینه‌ای که از این اقدامات در خاطره سیاسی ما مانده، نشان می‌دهد که دفتر رهبری بهانه است.»

دیدار فینال جام حذفی فوتبال هلند میان تیم‌های فاینورد و نایمخن برگزار شد که با پیروزی یک بر صفر و قهرمانی فاینورد به پایان رسید. شادی علیرضا جهانبخش در رختکن فاینورد بعد از قهرمانی در جام حذفی هلند را ببینید.

راننده پژو پارس در حال پنچرگیری وسیله نقلیه خود بوده که یک دستگاه 206 در این مسیر در حال تردد بوده به دلیل عدم توجه به جلو با پژو پارس برخورد و در اثر این حادثه به فضای سبز منحرف و بالاخره متوقف شد.

سید ابراهیم رئیسی بامداد امروز دوشنبه پیش از عزیمت به پاکستان و سریلانکا، با بیان اینکه این سفر به دعوت روسای جمهور دو کشور دوست انجام می‌شود، تصریح کرد: کشور پاکستان از جمله کشورهای مهم جنوب آسیا و دارای روابط دیرینه تاریخی و تمدنی با ایران است که همواره روابط سیاسی و اقتصادی و نیز همکاری‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای مورد توجه دو کشور بوده است.

استویا یا شیرین برگ گیاهی است که به شدت مزه شیرینی دارد و از قرن شانزدهم میلادی برای نوشیدنی‌های شیرین استفاده می‌شود.

به تازگی ویدیوی جالبی از نعیمه نظام‌دوست در فضای مجازی منتشر شده است که مربوط به سریال ساعت خوش است. او در این سریال تنها 20 سال سن دارد و با مهران مدیری همبازی است. اخیرا حضور نعیمه نظام دوست در برنامه «اسکار» مهران مدیری موردتوجه مخاطبان قرار گرفته است.

معاون ستاد نوسازی ناوگان نوسازی کل کشور از اعمال عوارض جدید برای شماره گذاری خودرو در سال جدید خبر داد.

علم صالح استاد مطالعات ایران و خاورمیانه‌شناسی در دانشگاه ملی استرالیا: ایران به خصوص در شش ماه اخیر نشان داد که امکان مدیریت تنش را داراست.

رویترز گزارش داده است که وزرای خارجه اتحادیه اروپا در جلسه امروز خود به دنبال توافق در خصوص این موضوع هستند که تا چه اندازه تحریم ایران را ادامه دهند.

سید عباس حسینی، در حاشیه مراسم اعزام اولین گروه زائران ایرانی به حج عمره در عربستان، در جمع خبرنگاران، افزود: 24 اردیبهشت پرواز حج آغاز می‌شود و عدد حجاج ایرانی 87 هزار و 250 نفر است و مقدمات سفر زائران در حوزه تغذیه، حمل و نقل و موضوعات پروازی انجام شده است.