جمعه 4 اسفند 1402

اجتماعی خبرگزاری ایرنا

اجتماعی خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رئیس پلیس راهور کشور با تاکید بر لزوم توجه به آموزش مردم و فرهنگ‌سازی در خصوص پیشگیری از سوانح جاده‌ای گفت: هلال‌احمر در این زمینه الگوی همه دستگاه‌هاست.

تهران - ایرنا - رئیس جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر اینکه عامل انسانی مهمترین علت در سوانح ترافیکی است، بر لزوم همکاری دستگاه‌ها برای کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن تاکید کرد.

تهران - ایرنا - مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: فایلهای منتشره شده از سوی گروهی که مدعی هک سامانه‌های قضایی است، حاوی نامه‌های اداری مجعول و ساختگی و حتی قدیمی است که پیشتر در فضای مجازی منتشر شده بود و مجدد باز نشر شده‌اند.

تهران - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: 16 هزار و 200 ردیف کالا به ارزش 69 هزار و 380 میلیارد ریال در 11 ماهه سال جاری در مدیریت جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان تهران تعیین تکلیف شده است که از نظر ارزش ریالی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 109 درصد و از نظر تعداد اقلام 33 درصد افزایش را شاهد هستیم.

تهران - ایرنا - سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: به دنبال انتشار یک آگهی با عنوان " آگهی استخدام پزشکی قانونی کشوری" در فضای مجازی به اطلاع می‌رساند این آگهی فاقد اعتبار است و سازمان پزشکی قانونی کشور هیچ گونه اطلاعیه‌ای برای استخدام مشاغل پرستاری، کمک پرستاری و بهیاری صادر نکرده است.

تهران - ایرنا - معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر گفت: با اجرایی شدن قانون مدیریت بحران نیمی از جمعیت کشور مواجه صحیح در هنگام بروز بحران را فرا می‌گیرند و تلفات انسانی ناشی از بروز حوادث کاهش می یابد.

تهران - ایرنا - مشاور حقوقی خانواده «حمید نوری» گفت: درخواست فرجام خواهی با ذکر 11 جهت به دیوان عالی سوئد ارائه شده است و به نظر می‌رسد به طور منطقی این دیوان یک یا دو دلیل فرجام خواهی را بپذیرد و بازبینی در رأی داشته باشد و اگر پاسخ اقناع‌کننده‌ای دریافت نکنیم به دیوان اروپایی حقوق بشر مراجعه می‌کنیم.

تهران - ایرنا - بسته اخبار اجتماعی ایرنا در دومین روز از اسفند به طرح توزیع کارت بانکی و سیم کارت بین اتباع بدون وجاهت قانونی، کاهش سن عمل‌های جراحی زیبایی، ثبت طرح سلامت خانواده در مجامع جهانی، برخورد با تخلفات در مدارس غیردولتی، ایران رتبه اول اهدای عضو در آسیا، برگزاری آزمون استخدامی آموزگاری و نیاز دریاچه ارومیه به آب برای رسیدن به ترازاکولوژیک پرداخته است.

تهران - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش گفت: مهم ترین هدف آموزش و پرورش، شناسایی استعدادهای قرآنی و معرفی آنها در قالب مسابقات و سرمایه گذاری نسبت به آنها است.

تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دعوت وزیر بهداشت قطر چهارشنبه شب در صدر هیاتی برای شرکت در کنفرانس کیفیت و سلامت خاورمیانه در مراقبت‌های بهداشتی به قطر می‌رود.

تهران - ایرنا - سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد: براساس آمارهای موجود در مرکز رصد جمعیت کشور، 27 درصد از جمعیت کشور را جوانان تشکیل داده‌اند.

تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای توسعه روخوانی قرآن در همه جامعه و تربیت 10 میلیون حافظ در کشور با همکاری همه دستگاه‌های قرآنی‌محور، «قرارگاه حفظ قرآن» راه‌اندازی شود.

تهران - ایرنا - عضو حزب اعتماد ملی، فرایند بستن فهرست صدای ملت برعهده شخص علی مطهری است، گفت: از حزب اعتماد ملی امیدوار تجریشی و محبوب حضرتی در لیست صدای ملت حضور دارند.

تهران_ایرنا_ سخنگوی وزرات آموزش و پرورش گفت: 110 میلیون پاکت شیر از آبان تاکنون در مدارس ابتدایی سراسر کشور در میان دانش آموزان ابتدایی توزیع شده است.

تهران_ایرنا_12 سال از آغاز عملیات اجرایی سد تنگ سرخ شیراز می‌گذرد. سدی که به دلیل مخالفت دانشگاهیان و کارشناسان زمین‌شناسی، هیدرولوژی و محیط‌زیست و همچنین فعالان محیط زیست شیراز هنوز ساخته نشده اما با وجود همه این مخالفت‌ها و بدون مجوز سازمان حفاظت محیط زیست، همچنان تأسیسات در محل جانمایی سد پابرجاست و امکان از سرگیری ساخت آن وجود دارد.

تهران - ایرنا - رئیس سازمان نظام پزشکی کشور با بیان اینکه طی 12 سال گذشته افزایش حقوق جامعه پزشکی یک سوم کارگران بود، گفت: مصوبه شورای عالی بیمه سلامت برای تعرفه پزشکان افزایش 46 درصدی بوده که این عدد به معنای افزایش 46 درصدی حقوق آنان نیست.