چهارشنبه 6 مهر 1401

اجتماعی خبرگزاری ایرنا

اجتماعی خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - بازگشایی مدارس سراسر کشور پس از 2 سال وقفه به دلیل همه‌گیری کرونا، اکنون به اعتقاد برخی از کارشناسان حوزه آموزش، نیازمند حمایت خانواده و مربیان برای سازگاری دانش‌آموزان با محیط است.

تهران - ایرنا - استواریکم «فرید کرم پور جمعی» که بر اثر حمله وحشیانه اشرار آشوبگر و به علت شدت و تعدد جراحات وارده در بیمارستان بستری بود ظهر امروز - سه شنبه - به فیض شهادت نائل شد.

تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در شرایطی که کشور با کمبود آمبولانس رو به روست، متاسفانه در حوادث اخیر 72 دستگاه آمبولانس توسط اغتشاشگران تخریب شد.

تهران - ایرنا - بنا بر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، طی شبانه روز گذشته 7 بیمار مبتلا به کووید 19 در کشور جان خود را از دست دادند و 309 بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا نیز در کشور شناسایی شد.

تهران - ایرنا - معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر از برگزاری مانور احیای قلبی و ریوی (CPR) در روز 7 مهرماه جاری، مصادف با 29 سپتامبر روز جهانی قلب در شعب هلال احمر و خانه‌های هلال سراسر کشور خبر داد.

تهران - ایرنا - دکتر ابومحمد عسگرخانی به عنوان استاد روابط بین‌الملل دانشگاه تهران شناخته می‌شد که بر اثر کرونا در 29 شهریور 1400 چشم از جهان فروبست.

گنبدکاووس - ایرنا - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گلستان با اشاره به برخی اشکالات طرح نهضت ملی مسکن از جمله مدت اجرای طرح، نحوه واگذاری، بازپرداخت اقساط و بالا بودن آن، برلزوم اصلاح این طرح به منظور تشویق جوانان به ازدواج و فرزندآوری تاکید کرد.

آبادان - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش عملیات شکست حصر آبادان را حاصل حماسه آفرینی همه نیروهای مسلح و رزمندگان اسلام دانست و گفت: عملیات ثامن الائمه به نقطه عطفی در تاریخ جنگ تحمیلی تبدیل شد.

سنندج - ایرنا - عاشقان اهل بیت در استان کردستان شب گذشته و امروز با پوشیدن لباس های سیاه و برپایی مجالس عزاداری به مناسبت سالروز شهادت امام رضا (ع) اشک ماتم ریختند.

مشهد - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همزمان با سالروز شهادت امام رضا (ع) از مامور نیروی انتظامی که در اغتشاشات اخیر مشهد بر اثر آتش سوزی مجروح شده است، عیادت کرد.

تهران - ایرنا - سلبریتی‌ها به واسطه زیاد دیده شدن، قدرت تاثیرگذاری چشمگیری بر مردم دارند. به همین دلیل وارد جریانات اجتماعی و حتی تصمیمات سیاسی می‌شوند، بی‌آنکه راه‌حلی برای آن یا حتی تحلیلی بر اوضاع داشته باشند.

تهران - ایرنا - سرپرست دانشگاه فرهنگیان درباره تربیت چند ساحته دانشجو معلمان براساس اهداف سند تحول بنیادین، گفت: دانشجو معلمان در چارچوب سند تحول بنیادین مهارت‌هایی را آموزش می بینند.

آبادان - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش گفت: کسری نیروی انسانی به صورت کلی و کمی در واحدهای آموزشی نداریم و کمبود معلم در سال تحصیلی جدید به روش‌های مختلف جبران شد.

تهران - ایرنا - به جهت پرهیز از امنیتی شدن موضوع حجاب شایسته است به جای تأکید بر گشت ارشاد، سازمان‌های مردم نهاد مربوط به حجاب تقویت شوند تا دغدغه حجاب، مردمی‌تر دنبال شود و به مسأله‌ای حکومتی تبدیل نشود.

سنندج - ایرنا - مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان گفت: تعداد شهرهای زرد کرونایی استان در هفته جاری نسبت به هفته گذشته کمتر شده و از هفت شهر به چهار مورد کاهش یافته است.

تهران - ایرنا - «بیمه زنان خانه‌دار» ذیل طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی، امکان دریافت مستمری بازنشستگی و ازکارافتادگی را برای زنان غیرشاغل فراهم می‌آورد، اما آیا در صورت انصراف از این طرح، امکان دریافت مبالغ پرداختی به سازمان تأمین اجتماعی وجود دارد؟