یک‌شنبه 1 خرداد 1401

گوناگون وب‌گاه دنیای اقتصاد

گوناگون وب‌گاه دنیای اقتصاد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در واکنش به خبر اعزام 43 نفر از وزارت کار به سوئیس در دوران جراحی اقتصادی گفت: اجلاس بین‌المللی کار یکی از موسسات سازمان ملل متحد است که به امور کار و کارگران می‌پردازد و هنوز فهرست این افراد توسط وزارت کار برای حضور در این اجلاس نهایی و بسته نشده است.

سازمان هواپیمایی کشوری عربستان در سال 2019، از انجام اولین پرواز با یک کمک خلبان زن سعودی خبر داده بود.

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت نیز از تغییر تعهدات خدمات پزشکان و پیرا پزشکان برای مادران باردار و دارای فرزند زیر دو سال، کسر تعهدات قانونی خدمت پزشکان و پیرا پزشکان به ازای هر فرزند 6 ماه، گذراندن تعهدات قانونی خدمات پزشکان و پیراپزشکان در محل سکونت خود برای مادران خبر داد.

وحید یامین پور گفت: انقلاب، رویدادی کاملاً جوانانه بود. در دولت دهه 60 از وزیر 23 ساله تا نمایندگان 20 تا 30 ساله حضور داشتند و این اتفاق در دهه 70، 80 و 90 مبتنی بر پایه دهه 60 ادامه یافت و دیگر جوانان برای کشیدن بار انقلاب و کشور کارآزموده نشدند.

در پی وقوع حادثه ناگوار حمله به سه طلبه در حرم رضوی، به سرعت پرونده قضایی دراین خصوص تشکیل شد و پس از انجام تحقیقات همه جانبه و طی تشریفات قانونی، قرار نهایی و کیفرخواست فرد ضارب توسط دادسرای عمومی و انقلاب مرکز خراسان صادر شد.

سردار رحیمی با تاکید بر اینکه پلیس اجازه نخواهد داد این گونه افراد فرصت طلب دانسته یا ندانسته با همراهی دشمنان موجب نارضایتی شهروندان شوند، گفت: انقلاب اسلامی ایران را می‌توان مهم ترین پدیده و حادثه سیاسی قرن دانست.

تا کنون 64 میلیون و 487 هزار و 631 نفر دُز اول، 57 میلیون و 781 هزار و 757 نفر دُز دوم و 27 میلیون و 429 هزار و 607 نفر نیز دُز سوم واکسن کرونا را در کشور تزریق کرده‌اند.

ویدیویی از پژو پارس صفری که به دلیل نقص فنی در آتش ذوب شد را ببینید.

بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه پایش کیفی هوای کشور، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان تا ساعت 11 روز شنبه در ایستگاه‌های جی، فرشادی و ورزشگاه میثاق به ترتیب با شاخص‌های 170، 163 و 173 (AQI) در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم قرار گرفته است.

نوبخت گفت: خوشبختانه در حال حاضر پزشکان حاذقی از جمله دکتر علی ملک حسینی - پدر پیوند کبد - ایران را در زمینه اهدای عضو داریم و شرایط اهدا، نه تنها به دشواری گذشته نیست که بی وقفه رکورد پیوند اعضای حیاتی بدن شکسته خواهد شد.

از دیروز تا امروز 1 خردادماه 1401 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 312 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی و 52 نفر از آنها بستری شدند.

میرهاشم موسوی درباره زمان افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: طبق قانون، میزان افزایش حقوق باید در دولت و هیئت وزیران به تصویب برسد. این مصوبه هنوز تصویب و به ما ابلاغ نشده است؛ از بازنشستگان عذرخواهی می‌کنیم.

موک روز جمعه شهادت داد که اندکی قبل از انتخابات 2016، کلینتون "موافقت" کرد که ادعاهایی که مردود شدند، درباره وجود یک مجاری پشتی مخفی بین یک سرور سازمان ترامپ و آلفا بانک روسیه را با یک خبرنگار در میان بگذارد.

ثبت نام از جاماندگان یارانه‌های نقدی از 27 اردیبهشت ماه شروع شده و امروز همزمان با اول خردادماه، زمان اولیه اعلامی برای متقاضیان تمام می‌شود تا اینکه سازمان هدفمندی یارانه‌ها مجددا زمان دیگری را تعیین کند.

سید محسن دهنوی در واکنش به انتقادات مطرح شده در خصوص پرداخت حقوق سربازان گفت: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی در بودجه سال 1401 باید حداقل حقوق دریافتی یک سرباز مجرد 60 درصد دریافتی یک نیروی پایور باشد که این میزان برای سرباز متاهل 90 درصد است.