سه‌شنبه 5 مهر 1401

فرهنگی خبرگزاری مهر

فرهنگی خبرگزاری مهر

عبدالجبار کاکایی گفت: قیصر امین‌پور با تسلط و تواناییش و حتی شکل صحبت کردن ادیبانه‌اش، آدم راغافلگیر می‌کرد. کلام معمولیش جمله آرایی داشت و عبارت‌هایی را خلق کرد که مثل می‌شد.

کتاب «به عشق بچه‌های تو دِه»؛ خاطرات شفاهی آموزشیاران نهضت سوادآموزی کاشان نوشته فاطمه بابایی توسط انتشارات راه یار منتشر و راهی بازار نشر شد.

مطالبی درباره مهدی خوان ثالث، محمدعلی جمالزاده، باستانی پاریزی و عطار نیشابوری را شماره مرداد و شهریور مجله «جهان کتاب» خواهید خواند.

پیکر مطهر شهید مدافع امنیت «حسین تقی پور» امروز صبح از مقابل مسجد امام سجاد (ع) تا امامزاده عقیل (ع) در اسلامشهر تشییع شد.

کتاب «انگلستان عصر الیزابت» نوشته ویلیام دبلیو. لیس با ترجمه پریسا صیادی توسط نشر ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شد.

بار سومی که برای آب دادن بالای سر ترکان رفتم، وقتی آب را در دهانش ریختم با وجودی که چشمانش بسته بود با لحنی تند گفت: بی انصاف اینقدر آب می‌دهی، امام حسن مجتبی (ع) بالای سر من ایستاده.

ساختمان کیانپارس یکی از ساختمان‌هایی است که همسران فرماندهان دوران دفاع مقدس را دور خود جمع کرده بود؛ ساختمانی در محله کیانپارس که در غرب اهواز قرار داشت.

زندگی‌نامه مستند شهیدان رسول و مهدی جعفر در کتاب «این پسر من است» نوشته ندا رسولی توسط انتشارات خط مقدم منتشر شد.

هفتمین چاپ کتاب «آزادی و خیانت به آزادی: شش دشمن آزادی بشر» اثر آیزایا برلین و ترجمه عزت الله فولادوند توسط نشر ماهی منتشر شد.

مهلت ارسال اثر به چهلمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران تا 20 مهر تمدید شد.

این‌خلبان از روز بمباران تاسیسات گاز کرکوک خاطره دیگری هم دارد که حاوی گلایه است؛ از این‌که عده‌ای با ظاهر موجه و انقلابی آبروریزی می‌کردند.

شماره 148 ماهنامه «مدیریت ارتباطات» با پرونده‌ای ویژه درباره ارتباطات علم و فناوری و موضوع حکایت راویان عقل منتشر شد و روی پیشخان آمد.

ابوالقاسم سلیمانی مدیرفعلی روابط عمومی کانون پرروش فکری کودکان و نوجوانان با حکم مدیرعامل این‌کانون به عنوان دبیر هفته ملی کودک منصوب شد.

دزفول - پیکر مطهر شهید «انجول زاده» از شهدای هشت سال دفاع مقدس در دزفول شناسایی شده و به زودی به این شهرستان باز خواهد گشت.

استاد ژانر وحشت و خالق کتاب‌های تعلیق‌آمیز با جدیدترین کتابش دوباره عنوان پرفروش‌ترین کتاب را به خود اختصاص داد.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای شرکت در مراسم افتتاحیه هفته فرهنگی ایران در سوریه و دیدار رسمی دوجانبه با مقامات فرهنگی این کشور، صبح امروز تهران را به مقصد دمشق ترک کرد.