فرهنگی خبرگزاری مهر

فرهنگی خبرگزاری مهر

رویداد فرهنگی جدید در قلب سوریه

نمایشگاه «نفحات از حمص» توسط انجمن فرهنگی و هنری اورنینا به مدت یک هفته در کلیسای بانوی صلح در محله «بوستان الدیوان» واقع در محله حمص کشور سوریه به منظور یادآوری تاریخ این شهر برگزار شد.

ابن سینا در موضوع فراروانشناسی پیشگام بود

عظیمی در درسگفتار «فراروانشناسی ابن‌سینا» گفت: ابن سینا حدود هشت قرن پیش از تاسیس انجمن روح‌پژوهی در انگلستان و آمریکا، فراروانشناسی را در آخرین فصل کتاب اشارات و تنبیهات بنیاد نهاده است.

«صبح شام» به چاپ ششم رسید

کتاب «صبح شام» شامل خاطرات حسین امیرعبداللهیان نوشته محمدمحسن مصحفی توسط انتشارات سوره مهر به چاپ ششم رسید.

مدرسه بین‌المللی قرآن و فرهنگ برگزار می‌شود

به همت مرکز مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور مدرسه تابستانی بین‌المللی قرآن و فرهنگ (از فرهنگ تا متن مقدس) برگزار می‌شود.

دبیرکل نهاد کتابخانه‌ها در گرامیداشت محمدسرور رجایی گفت: او هم مانند بسیاری از افغانستانیها مشکلات قانونی، اداری و بانکی داشت و متاسفانه کوتاهی زیاد در حق افغانستانیهای ایران شده است.

مدرسه انستیتو ملی بازی‌سازی برای بازی‌های جدی شناختی

مدیر انستیتو ملی بازی‌سازی از برگزاری مدرسه بازی‌های جدی شناختی برای توانمندسازی شرکت‌کنندگان در بخش هکاتون 1400 خبر داد

بررسی موضوع اخلاق پزشکی در «سوفیا»

برنامه رادیویی «سوفیا» سه شنبه 12 مرداد ماه به موضوع اخلاق پزشکی می‌پردازد.

محسن اسماعیلی میهمان سوره می‌شود / بررسی پیوند شرع و قانون

در هفتمین قسمت از برنامه تلویزیونی سوره محسن اسماعیلی، حقوقدان به موضوع پیوند شرع و قانون و چالش‌های به وجود آمده بر سر نحوه حضور یا اساسا عدم حضور دین در ساحت قانون‌گذاری می‌پردازد.

هوش مصنوعی نمی‌تواند جایگزین پزشک شود / هوش مصنوعی از منظر هایدگر

منجمی گفت: دریفوس، با خوانش هایدگری نشان می‌دهد که هوش مصنوعی نمی‌تواند جایگزین پزشک شود چون هم دانش مورد نیاز طبابت از جنس چگونه انجام دادن چیزی است هم هوش‌مصنوعی پزشکی فاقد بدن،.. است.

بانوان پیشرو فرهنگ‌سازی دینی در جامعه / نقش نهضت تبلیغ فراموش نشود

مشگین‌شهر - معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی تبلیغات اسلامی استان اردبیل بانوان فرهیخته را پیشتازان فرهنگ‌سازی دینی در جامعه دانست.

«حقایقی ناگفته از گوانتانامو» رونمایی می‌شود

کتاب حقایق ناگفته از گوانتانامو (سرگذشت یک پزشک زندانی) در ویژه برنامه‌ای به یاد شهید سید محمد علی شاه موسوی نویسنده این کتاب در شبکه رادیویی فرهنگ با عنوان «چمران افغانستان» رونمایی می‌شود.

نقش مراکز اندیشه‌ورزی در حساس‌کردن افکار عمومی

نقش مراکز اندیشه ورزی (اتاق فکر) در حساس کردن افکار عمومی از برخی جهات از نقش سایر نیروهایی که در این فرایند فعال هستند، بیشتر و مؤثرتر است.

آیین یادبود زنده‌یاد سرور رجایی در حوزه هنری برپا می‌شود

مراسم یادبود مرحوم محمدسرور رجایی با عنوان «سرود سرور» چهارشنبه 13 مرداد 1400 در حوزه هنری برگزار می‌شود.

«فرشته‌ساز» به بازار آمد / رمانی بلژیکی درباره علم، دین و خرافات

رمان «فرشته‌ساز» نوشته استفان برایس با ترجمه سامگیس زندی توسط نشر آموت منتشر و راهی بازار نشر شد.

داوری آثار رسیده به همایش بین المللی «ایران شناسی» آغاز شد

دبیر اجرایی همایش بین المللی «ایران شناسی: تجربه دیروز، وضعیت حال، نگاه به آینده» از آغاز ارزیابی و داوری مقالات ارسالی به این همایش بین المللی خبر داد.