پنج‌شنبه 7 بهمن 1400

اقتصادی وب‌گاه عصر ایران

اقتصادی وب‌گاه عصر ایران

13 تن نخ پشمی قاچاق که در جوف کالای اظهاری جاساز شده بود توسط کارکنان گمرک ماهیرود کشف و ضبط شد.

مأموران با انجام تحقیقات میدانی از صحت گزارش های دریافتی اطمینان حاصل کردند و پس از هماهنگی قضائی به محل اعزام و موفق شدند در بازرسی از این مکان 14 هزار نخ سیگار و 17 هزار و 110 بسته توتون تنباکو فاسد و تاریخ گذشته و قاچاق کشف کنند.

بر اساس گزارش رویترز، موجودی طلای "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق ETF تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز چهارشنبه به بالاترین میزان در پنج ماه گذشته صعود کرد.

آیا عقل اردوغان نمی‌رسد که یارانه غیر‌مستقیم را بردارد و نقداً لیر بریزد در حساب مردم ترکیه؟ می‌رسد اما می داند آن لیر در دیگ تورم ذوب می‌شود و این یارانه غیر نقدی نه.

خوراکی محبوب و ارزان ژاپنی پس از 43 سال با افزایش قیمتی جزئی روبرو شده است.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور تصریح کرد: تیم اقتصادی دولت در حمایت از بورس مصمم و هماهنگ است.

بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس نیز پیش‌بینی کرده با ادامه رونق جهانی اقتصاد و افزایش تقاضا و نیز عدم حصول توافق فوری در جریان مذاکرات هسته‌ای وین، قیمت جهانی نفت به 100 دلار برسد.

در بخش ایمنی نیز آخرین نسخه دستیار ایمنی این کمپانی حاضر است که شامل ویژگی هایی مانند کروز کنترل تطبیقی، دستیار حرکت در سربالایی و سرپایینی، دوربین عقب، سنسورهای هشدار برخورد و... می شود.

براساس برنامه‌ریزی انجام شده تا سال 1410 هیچ مسکن غیرمقاوم روستایی در کشور نخواهیم داشت و جشن مقاوم‌سازی مسکن روستایی را برگزار خواهیم کرد.

در واقع دولت این کشور در بحبوحه خاموشی و بحران فزاینده برق در منطقه آسیای مرکزی که شامل قرقیزستان و ازبکستان نیز می‌شود، منبع برق را برای استخراج‌کنندگان کریپتو قطع کرده است.

در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی طلا، جواهر، نقره، ساعت و صنایع وابسته که با حضور 120 شرکت کننده از 9 تا 12 بهمن در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود نمایندگان کشورهای خارجی به دلیل تحریم‌ها حضور مستقیم ندارند، اما نمایندگیهای کشورهای چین، ترکیه، آلمان، ایتالیا و انگلیس در این نمایشگاه حضور دارند.

کارکرد تاریخی الاغ‌ها در ایران بارکشی و سواری‌های کوتاه مدت در مناطق کوهستانی است. اما اینکه ناگهان قیمت یک راس الاغ به وسیله نقلیه‌ای همچون موتور سیکلت برسد، هم جای تعجب دارد و هم قدری طنزآمیز است.