اقتصادی وب‌گاه عصر ایران

اقتصادی وب‌گاه عصر ایران

پرداخت 25 میلیارد تومان غرامت به کشاورزان لرستان

با پیگیری‌های انجام شده از محل اعتبارات بانک کشاورزی 400 میلیارد تومان بابت بیمه به صندوق واریز خواهد شد که تعدادی از غرامت‌ها به بهره برداران خسارت دیده پرداخت می شود.

خطر انفجار برای 402 واحد صنعتی در قزوین

قدرت انفجاری و تخریب گاز اتیلن‌اکساید به اندازه‌ای است که حجم کمتر از یک لیتر آن می‌تواند در صورت انفجار چند ساختمان را کاملا تخریب کند. آمونیاک، اسید سولفوریک، اسید کلریدریک و اسید نیتریک هم از جمله مواد شیمیایی خطرناکی است که در صنایع استان قزوین بسیار پرمصرف هستند.

کاهش دو ساعته فاصله اصفهان - شیراز با افتتاح آزادراه 7000 میلیاردی

تاکنون حدود 3000 میلیارد تومان با سرمایه‌گذاری مشترک وزارت راه و شهرسازی و بخش خصوصی برای اجرای این پروژه هزینه شده است.

خانه کارگر: کرونا 900 هزار کارگر را در کشور بیکار کرد

خانه کارگر ایران در راستای حقوق کارگران علاوه بر پیگیری مطالبات آنان، تعهداتی دارد که ارایه آموزش های لازم از جمله آنهاست.

نماینده مجلس: مجلس موانع برگزاری نمایشگاه را در شهرآفتاب مرتفع می‌کند

حسین جلالی: اگر برای برگزاری نمایشگاه در شهرآفتاب مشکلاتی وجود دارد مجلس برای برطرف کردن آن اقدام کند. همچنین اگر نیاز به بستر سازی و زمینه سازی است مجلس کاملا آماده است در این زمینه شهرداری را یاری نماید.

کاهش زمان صدور کارت سوخت

در حال حاضر صدور کارت سوخت به روز است و به محض اینکه مالکان خودرو در خواست خود را ثبت می کنند می توانند به سامانه www.epolice.ir مراجعه و فرایند را مشاهده کنند

بیش از 3 میلیارد نفر به رژیم‌غذایی مغذی دسترسی ندارند

بیش از 3 میلیارد نفر (حدود 40 درصد) از جمعیت جهان نمی‌توانند از رژیم‌غذایی سالم استفاده کنند و علت آن فقط مقدار غذا نیست بلکه کیفیت غذای تولید شده است و رژیم‌غذایی متعادل برای کمک به خانواده‌های آسیب‌پذیر ضروری است تا بتوانند از گرسنگی و فقر دور باشند.

پرداخت وام کرونای مراکز گردشگری تا پایان 1400 مهلت گرفت

فعالان گردشگری معتقدند عضویت و حضور نداشتن وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در صحن اصلی ستاد ملی کرونا، پیگیری بسیاری از مطالبات را به تعویق انداخته و حتی سوءبرداشت‌هایی را در به نتیجه رساندن و اجرای برخی مصوبات به وجود آورده است

فرمول جدید افزایش حقوق 1401 (فیلم)

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور: سیاست دولت، مهار تورم و افزایش سطح رفاه است که کارمندان نیز باید کمک کنند با افزایش پلکانی حقوق، در پرداخت حقوق‌ها عدالت ایجاد شود.

هشدار رئیس اتاق بازرگانی درباره خطر تورم سرسام آور در اقتصاد ایران

در وضعیت کنونی و در تنگنای مشکلات، هرگونه خطای راهبردی موجب افزایش حجم نقدینگی می‌شود و تورمی سرسام‌آور را برای آینده در پی خواهد داشت.

آب بسته‌بندی گران شد / تفاوت آب معدنی با آب آشامیدنی

در تولید آب‌های آشامیدنی، نیازی به آنالیز چهار ساعته نیست و لازم نیست منبع آن حتما در مناطق کوهستانی باشد. این آب می‌تواند از هر منبعی برداشت شود، اما باید همه تصفیه و ضدعفونی‌های لازم روی آن انجام شود.

بازار خودرو هم در انتظار مذاکرات وین / خودروی 12 میلیارد تومانی در بازار

از نظر تقاضا بازار خودرو کلا به کما رفته است و به ندرت خرید و فروش انجام می‌شود. کل بازارها به خصوص بازارهای خودرو، مسکن و طلا منتظر تحولات سیاسی و اقتصادی هستند.

بیتکوین 61 هزار دلاری شد

برخلاف چین که به طور کامل همه تراکنش های مربوط به ارزهای دیجیتالی را ممنوع اعلام کرد، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اعلام کرده این نهاد قصدی برای ممنوع اعلام شدن رمزارزها ندارد.

جزئیات افزایش حقوق 1401؛ از 10 تا بالای 30 درصد

در حال حاضر بهم ریختگی بالایی در وضعیت حقوق وجود دارد به طوری که مصوباتی را گرفته‌اند که افزایش بالای حقوق را برای برخی کارکنان ایجاد می‌کند، اما مثلا جوان تحصیلکرده‌ای که تازه وارد سیستم می‌شود حقوق پایینی دارد.

قیمت اوراق مسکن کاهش یافت

مجردهای ساکن تهران می‌توانند تا 280 میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که شامل 200 میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و 80 میلیون تومان وام جعاله می‌شود.