سه‌شنبه 25 مرداد 1401

انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد تمدید شد

خبرگزاری فارس مشاهده در مرجع
انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد تمدید شد

علی رضا کریمیان مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان اینکه انتخاب رشته داوطلبان مجاز کنکور کارشناسی ارشد از اول تیر ماه آغاز شده بود و تا امروز ادامه داشت، گفت: مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد تا 6 تیرماه تمدید شد، داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org و مطالعه دقیق دفترچه راهنما اقدام به انتخاب رشته کنند.

وی با بیان اینکه تا کنون 130 هزار نفر در انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 1401 شرکت کرده‌اند، گفت: در مجموع 647 هزار و 209 داوطلب با احتساب علاقه‌مندی به شرکت در مجموعه امتحانی دوم، متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال جاری بودند که از این تعداد 339 هزار و 906 نفر داوطلب زن و 307 هزار و 303 داوطلب مرد هستند.

کریمیان خاطرنشان کرد: مجموع ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد ناپیوسته 1401 در دوره‌های مختلف (دوره‌های روزانه و غیرروزانه) 136 هزار و 786 نفر است که تعداد 450 هزار و 422 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.

وی درباره زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد 1401، گفت: نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال 1401 نیمه اول شهریورماه اعلام می‌شود تا پذیرفته‌شدگان از اول مهرماه بتوانند در کلاس‌های دانشگاه محل پذیرش حضور یابند.

انتهای پیام /

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

سازمان سنجش آموزش کشور

کارشناسی ارشد کنکور کارشناسی ارشد انتخاب رشته این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است
انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد تمدید شد 2