یک‌شنبه 16 بهمن 1401

انتقال یک پرسپولیسی به استقلال؛ این خرید بمب نیست!

وب‌گاه مشرق نیوز مشاهده در مرجع
انتقال یک پرسپولیسی به استقلال؛ این خرید بمب نیست!

برخی رسانه‌ها با بزرگ‌نمایی خاصی از نعمتی با عنوان «بمب نقل و انتقالات» یاد می‌کنند، لقبی که با توجه به فرم سیامک در 2سال اخیر نمی‌توان آن را چندان جدی گرفت.

به گزارش مشرق، سیامک نعمتی وارد پروسه خداحافظی از پرسپولیس شد. این بازیکن اگرچه به لحاظ مالی هنوز با سرخپوشان به توافق نرسیده اما به‌نظر می‌رسد جدایی‌اش قطعی است و در نیم‌فصل دوم باید او را با تیم دیگری در لیگ برتر ببینیم. ظاهرا جدی‌ترین پیشنهادها برای سیامک از تیم‌های تراکتور و فولاد است اما به‌طور جسته و گریخته در میان شایعات نقل‌وانتقالاتی احتمال پیوستن او به استقلال هم مطرح شده است. حتی برخی رسانه‌ها با بزرگ‌نمایی خاصی از او با عنوان «بمب نقل و انتقالات» یاد می‌کنند، لقبی که با توجه به فرم سیامک در 2سال اخیر نمی‌توان آن را چندان جدی گرفت. شاید سیامک نعمتی در دوران اوجش، مثلا زمانی که گل صعود به فینال آسیا را زد و یا حتی همین 2سال قبل که در 80درصد بازی‌های فصل به زمین رفت و مهره مؤثر سرخپوشان بود، می‌توانست یک انتقال بزرگ و پرسروصدا را رقم بزند اما او بعد از مصدومیت مزمنی که گرفتارش شد و عمل جراحی سختی که پشت‌سر گذاشت دیگر به روزهای اوج برنگشت تا یحیی بعد از یکی دو فصل انتظار بالاخره از اوج‌گیری دوباره این بازیکن بااخلاق و متعصب ناامید شود و حکم به خروج او بدهد.

بیشتر بخوانید:

ماجرای نعمتی و پرسپولیس پیچیده شد

سیامک نعمتی در فصل جاری و طی 16هفته‌ای که از لیگ گذشته فقط یک‌بار در ترکیب اصلی سرخپوشان قرار گرفته که آن یک‌بار هم تا دقیقه90 در زمین دوام نیاورده است. او مقابل تیم سابقش پیکان در ترکیب 11نفره بود و در روزی که پرسپولیس بدون گل متوقف شد در اواخر بازی زمین را ترک کرد. به جز این حضور 82دقیقه‌ای، سیامک 9بار هم به‌عنوان بازیکن جانشین در این فصل به زمین رفته اما مجموع دقایق بازی‌اش در این 9بازی فقط 63دقیقه بوده است.

او در این فصل به یکی از تعویض‌های 5دقیقه پایانی تبدیل شد و هرگز نتوانست به روزهای خوبی که با سرخپوشان داشت، برگردد. فصل گذشته (1401-1400) سیامک نعمتی 8بار در ترکیب اصلی پرسپولیس قرار گرفت و 5بار هم به‌عنوان بازیکن جانشین به زمین رفت تا درمجموع 785دقیقه برای سرخپوشان بازی کند. او با 3گل و یک پاس گل کارنامه چندان ضعیفی هم نداشت اما مصدومیت اجازه نداد آمارش را بالاتر ببرد و این بازیکن چندپسته را از فرم دلخواهش دور کرد.

نعمتی که همیشه به شماره8 علاقه داشت هیچ‌وقت نتوانست در پرسپولیس به این شماره برسد و همیشه با شماره88 به میدان می‌رفت. او در هر 3خط دفاع، هافبک و حمله برای سرخپوشان بازی کرد اما همان مصدومیت و دور شدن از فرم آمادگی، باعث جدایی‌اش از سرخپوشان شد. شاید این بازیکن باکیفیت با حضور در یک تیم دیگر و استمرار در بازی‌هایش دوباره بتواند به روزهای اوج برگردد اما آن تیم قطعا استقلال نخواهد بود و نام این انتقال نیز هر چه باشد «بمب» نیست.

منبع: همشهری