چهارشنبه 3 مرداد 1403

توضیح دبیر فدراسیون در مورد غیبت دو دونده در مسابقات سالنی جهان

خبرگزاری مهر مشاهده در مرجع
توضیح دبیر فدراسیون در مورد غیبت دو دونده در مسابقات سالنی جهان

سرپرست دبیری فدراسیون دوومیدانی درخصوص دلیل عدم اعزام فرزانه فصیحی به مسابقات جهانی توضیحاتی را ارئه کرد.

سرپرست دبیری فدراسیون دوومیدانی درخصوص دلیل عدم اعزام فرزانه فصیحی به مسابقات جهانی توضیحاتی را ارئه کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرزانه فصیحی، رکوردار دو 60 متر ایران و قهرمان آسیا و حسن تفتیان دیگر ملی پوش ایران شب گذشته با انتشار پستی در صفحات مجازی خود از عدم حضورشان در مسابقات قهرمانی جهان خبر دادند.

نوزدهمین دوره رقابت‌های دوومیدانی داخل سالن قهرمانی جهان طی روزهای اول تا سوم مارس (11 تا 13 اسفند) به میزبانی شهر گلاسکو در اسکاتلند برگزار می‌شود که بر اساس رنکینگ اعلام شده فرزانه فصیحی با کسب مدال طلا در رقابت‌های داخل سالن آسیا شانس شرکت در این رقابت ها را داشت که اما در نهایت این دونده سرعتی ایران به دلیل عدم صدور ویزا از حضور در این مسابقات باز ماند.

محمد مشهدی یاری در گفت و گو با خبرنگار مهر دراین باره اظهار داشت: ما از دو ماه پیش اسامی افرادی که پیش بینی می‌شد بتوانند ورودی مسابقات جهانی را کسب کنند برای دریافت ویزا معرفی کردیم که این چهار نفر شامل مهدی صابری، حمیده اسماعیل‌نژاد، فرزانه فصیحی و حسن تفتیان می‌شد اما در نهایت به ما اعلام شد که بدون دعوت‌نامه برای حضور در مسابقات نمی‌توانیم اقدام خاصی انجام دهیم و یا به نوعی جا رزرو کنیم.

وی افزود: از بین این چهار ورزشکار در پایان فقط فرزانه فصیحی موفق شد از طریق رنکینگ مجوز شرکت در این مسابقات را به دست بیاورد. علاوه بر این در تاریخ 22 بهمن فدراسیون جهانی یک سهمیه وایلدکارت به ما داد که در صورت نداشتن هیچ سهمیه قطعی بتوانیم حداقل یک ورزشکار در مسابقات جهانی داشته باشیم که اتفاقا ما همان زمان هم اسم فصیحی را رد کردیم.

سرپرست دبیری فدراسیون دوومیدانی ادامه داد: چند روز بعد از این نامه ارسالی ما اسامی افرادی که می‌توانستند از طریق رنکینگ در مسابقات شرکت کنند اعلام شد که باز تنها کسی که شرایط اعزام داشت فصیحی بود ما مجددا کارهای لازم برای ثبت نام را انجام دادیم اما واقعا فرصت کافی برای گرفتن ویزا نبود و به این ترتیب متاسفانه او رقابت‌های جهانی را از دست داد.

مشهدی یاری در واکنش به خبر برکناری مسوول امور بین الملل فدراسیون به دلیل سهل انگاری در این زمینه گفت: نمی‌دانم من در جریان این برکناری نیستم!

وی در ادامه درخصوص گلایه حسن تفتیان هم توضیح داد: واقعا متوجه نمی‌شوم تفتیان دقیقا به چه چیز اعتراض دارد. او نه ورودی مسابقات را به دست آورده و نه حتی ما نام او را در سهمیه وایلدکارت به فدراسیون جهانی رد کردیم که اگر هم رد می‌کردیم باز با کسب ورودی توسط فرزانه فصیحی دیگر فرصت استفاده از این امتیاز را نداشتیم.