شنبه 5 اسفند 1402

جمع آوری 80 معتاد متجاهر در شهرری

خبرگزاری فارس مشاهده در مرجع
جمع آوری 80 معتاد متجاهر در شهرری

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، امروز یکشنبه 7 آبان ماه، سرهنگ محمدقاسم طرهانی فرمانده انتظامی شهرستان ری از اجرای طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر خبر داد و اظهار داشت: از آنجایی که یکی از دغدغه‌ها و مطالبات مردمی در حوزه امنیت اجتماعی جمع‌آوری معتادان متجاهر و پاکسازی اماکن عمومی و تفرجگاه ها از وجود این دسته از افراد در سطح شهرستان ری است، کارکنان انتظامی شهرستان اقدام به اجرای طرح پاکسازی و دستگیری معتادان متجاهر در 48 ساعته گذشته کردند.

وی با اشاره به استمرار این طرح‌ها تصریح کرد: قطعاً جمع‌آوری این قشر کاهش سرقت را در پی خواهد داشت چراکه بررسی ها نشان می‌دهد افراد معتاد در بسیاری از جرائم و آسیب‌ها از جمله وقوع سرقت و نابسامانی خانواده نقش دارند، پس باید به این نکته توجه کنیم که وجود پاتوق استعمال مواد یا خرده فروشان در محله‌ای که در آن زندگی می‌کنیم یک تهدید جدی فراروی امنیت و سلامت فردی و اجتماعی ما و به ویژه فرزندان جوانمان است که نباید نسبت به آن بی تفاوت باشیم.

سرهنگ طرهانی در ادامه تصریح کرد: در این راستا در 48 ساعت گذشته تعداد 80 معتاد متجاهر در سطح شهرستان دستگیر و به مراکز بازپروری منتقل شدند.

وی با بیان اینکه برای جمع آوری معتادان متجاهر که باعث بروز ناهنجاری در بخش‌های مختلف جامعه می‌شوند، همه دستگاه‌های مرتبط باید عملکرد موثرتری در این حوزه داشته باشند، بیان داشت: جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر باعث کاهش سرقت به خصوص سرقت های خرد می‌شود چراکه هم خانواده این افراد و هم عموم مردم از تبعات ولگردی، تکدی گری و دیگر آسیب های این قشر ابراز نارضایتی دارند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری با اشاره به نقش مردم در افزایش امنیت محله محور یادآور شد: پیشگیری مهم ترین اصل در عرصه مبارزه با پدیده ویرانگر اعتیاد است از این‌رو پلیس به مبحث آموزش شهروندان نیز توجه ویژه داشته و همواره در کنار انجام وظایف ذاتی خود در امر آموزش اقشار مختلف جامعه نیز اهتمام ویژه ای خواهد داشت.

پایان پیام /

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید پلیس ری معتاد متجاهر فرمانده انتظامی شهرستان ری این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است