سه‌شنبه 28 فروردین 1403

در شب قدر سه چیز را از خدا بخواهید

وب‌گاه فرارو مشاهده در مرجع
در شب قدر سه چیز را از خدا بخواهید

بیایید در شب قدر از خدا بخواهید که اندازه سه چیز را برای ما روشن کند.

شب قدر، شب روشن‌شدن «اندازه‌ها» است.

به گزارش ایسنا، بیایید در شب قدر از خدا بخواهید که اندازه سه چیز را برای ما روشن کند.

در ابتدا از خودِ «خدا» بخواهیم اندازه‌اش را برای ما بگوید تا حدی که دل ما روشن شود. با درس و بحث و کتاب نمی‌توان رب را فهمید. تشخیص رب عالم، یک «دلِ بیدار» می‌خواهد. شب قدر شرایط به گونه‌ای است که خدا کمک می‌کند این‌ها را بفهمیم. خیلی مقام بلندی است که آدم بفهمد جهان رب دارد و این رب حکیم در زوایای حیاتش حاضر است.

دوم از خدا بخواهیم اندازه «خودمان» را به ما بفهماند. در شب قدر انسان باید به بصیرتی برسد که بفهمد «بنده» است؛ این که من مرد هستم یا زن، بی‌پول هستم یا پولدار و... همه دروغ و سراب است. انسان باید در شب قدر از خدا بخواهد که قدرش را به او بنمایاند که اگر هرکسی، قدر خود را بفهمد دیگر برای چیز‌های بی‌ارزش تلاش نمی‌کند. این که ما بنده هستیم در شب قدر برای انسان باید مشخص شود؛ البته کار مشکلی است، اما باید به خدا التماس کرد که خدایا «بندگی» مرا به من نشان بده.

سوم اینکه از خدا بخواهیم که قدر و اندازه این «دنیا» را هم به ما بفهماند. دنیا «متاعِ غرور» است، محل «امتحان» است. باور کنید که اگر این سه چیز را شما در شب قدر بگیرید از مرز «انسانِ طبیعی» بیرون می‌آیید؛ یعنی نسبت به افراد معمولی ادراک بسیار بالایی پیدا می‌کنید.

از دست ندهید

آموزش چهار مدل فرنی خوشمزه و مجلسی برای افطار 

(ویدئو) این ترفندهای جالب را یاد بگیرید، حتماً در خانه به کارتان می‌آید

(ویدئو) فرآیند برش و کباب کردن 1.5 تُن گوشت گاو و گوسفند توسط 8 آشپز ازبکستانی

(ویدئو) ترفندهایی کاربردی برای بَراق کردن قابلمه، تابه و سینک ظرفشویی