یک‌شنبه 1 خرداد 1401

سواد رسانه‌ای، چتر نجات ارتباط با مشتری + ویدئو

خبرگزاری اکو نیوز مشاهده در مرجع
سواد رسانه‌ای، چتر نجات ارتباط با مشتری + ویدئو

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، اسکات ام‌کاتلیپ از صاحب‌نظران علم روابط عمومی در جهان معتقد است روابط عمومی، اداره کردن، شناسایی، ایجاد و حفظ روابط مطلوب بین سازمان و جامعه است؛ جامعه‌ای که موفقیت و شکست یک سازمان به آن وابسته است.

اما برخی از سازمان‌ها تعریف مشخصی از روابط عمومی ندارند و جایگاه مناسبی در ساختار سازمانی خود در نظر نمی‌گیرند. یکی از دلایل این است که بعضی از مسئولان خود را در برابر افکار عمومی و جامعه پاسخگو نمی‌دانند و مایل به شفافیت عملکرد خود نیستند به همین دلیل نقشی بیش از یک واحد تشریفاتی برای روابط عمومی قائل نمی‌شوند.

روابط عمومی فقط بلندگوی سازمان خود نیست بلکه باید بازخورد و نتیجه سیاست‌های اجرا شده سازمان خود در بین مردم را نیز به مدیر خود گزارش دهد. روابط عمومی‌ها برای اطلاع‌رسانی و ارتباط با مشتریان، مخاطبان و افکار عمومی به ابزارهایی نیاز دارند که مهم‌ترین آن‌ها رسانه‌ها هستند.

مدیران در اولین قدم باید بپذیرند که ارتباط متقابل و مستمر روابط عمومی و رسانه علاوه بر ارتقای عملکرد هر یک از این حوزه‌ها پیوند مردم و مسئولان و بهبود مسیر تحقق جریان آزاد اطلاعات را به دنبال دارد. در این مسیر، آگاهی واحدهای روابط عمومی از کارکرد رسانه و بهره‌مندی کافی آن‌ها از سواد رسانه‌ای هم ضروری است.

در ادامه ویدئوی زیر را مشاهده کنید: