نویسندگان سیاهپوست برنده «جوایز کتاب بریتانیا»

خبرگزاری ایسنا مشاهده در مرجع
نویسندگان سیاهپوست برنده «جوایز کتاب بریتانیا»

«کندیس کارتی ویلیامز» و «برناردین اواریستو» به عنوان نخستین نویسندگان سیاه‌پوست در مهم‌ترین بخش‌های «جوایز کتاب بریتانیا» به عنوان برگزیده معرفی شدند.

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، روز دوشنبه عنوان کتاب سال جوایز کتاب بریتانیا به رمان «کوئینی» نوشته «کندیس کارتی ویلیامز» رسید. «کارتی ویلیامز» برای کسب این جایزه با «لیزا تادئو» برای «سه زن» و «اوینکن بریسویت» برای «خواهر من، قاتل سریالی» به رقابت پرداخت.

به این ترتیب، «کندیس کارتی ویلیامز» به نخستین نویسنده سیاه‌پوست برنده جایزه کتاب سال «جوایز کتاب بریتانیا» شد.

پس از انتشار گزارش جدیدی درباره نادیده گرفته شدن مخاطبان سیاه‌پوست و آسیایی توسط ناشران بریتانیا، هیئت داوران این جایزه ادبی از کتاب پرفروش «کارتی ویلیامز» به عنوان «کتابی که قادر به ایجاد تغییرات در تصورات درباره داستان‌هایی که می‌توانند از نظر تجاری و کیفیت موفق باشند» تمجید کرد.

«برناردین اواریستو»، یکی از برندگان جایزه بوکر سال گذشته، به عنوان نویسنده سال «جوایز کتاب بریتانیا» معرفی شد و به نخستین نویسنده سیاه‌پوستی تبدیل شد که این عنوان را به خود اختصاص داده است.

این نویسنده برای نگارش رمان «دختر، زن، دیگر» در شاخه کتاب داستانی نیز در رقابت با «مارگارت اتوود» به عنوان برگزیده معرفی شد.

«اواریستو»، اوایل ماه ژوئن به نخستین نویسنده سیاه‌پوستی تبدیل شده بود که توانسته به صدر فهرست کتاب‌های پرفروش جلد کاغذی بریتانیا راه یابد.

«خواهر من، قاتل سریالی» نوشته «اوینکن بریسویت» نیز به عنوان برترین کتاب جنایی سال این جایزه ادبی معرفی شد.

جوایز کتاب بریتانیا یا «نیبیز» از سوی مجله «بوک‌سلر» برگزار می‌شود و هدف آن تقدیر از ناشران، نویسندگان و کتاب‌فروشی‌های موفق در عرصه فروش آثار ادبی است.

انتهای پیام