پنج‌شنبه 3 خرداد 1403

هت تریک گریزمان، اتلتیکومادرید را به لیگ قهرمانان رساند

خبرگزاری تسنیم مشاهده در مرجع
هت تریک گریزمان، اتلتیکومادرید را به لیگ قهرمانان رساند

شاگردان دیه‌گو سیمئونه با کسب یک پیروزی آسان خانگی از کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا برای فصل آینده مطمئن شدند.

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در ادامه دیدارهای هفته سی‌و‌ششم لالیگای اسپانیا، شب گذشته (چهارشنبه) چهار مسابقه برگزار شد که در مهمترین آنها تیم فوتبال اتلتیکومادرید با نتیجه 3 بر صفر میزبان خود تیم ختافه را شکست داد.

هت‌تریک آنتوان گریزمان با گلزنی در دقایق 27، 42 و 51 سبب ثبت بیست‌و‌سومین پیروزی فصل شاگردان دیه‌گو سیمئونه و افزایش فاصله آنها با اتلتیک بیلبائوی رده پنجمی به 11 امتیاز شد که نتیجه آن قطعی شدن سهمیه روخی بلانکو در فصل آینده رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا بود. پیش از این سهمیه رئال مادرید قهرمان زودهنگام مسابقات، بارسلونا تیم دوم جدول و جیرونای رده سومی قطعی شده بود.

فاصله اتلتیکو و بیلبائو تا قبل از این بازی هشت امتیاز بود، اما شکست 2 بر یک بیلبائو در بازی همزمان مقابل میزبانش سلتاویگو امیدهای تیم باسکی برای کم کردن اختلافش با رقیب مادریدی را از بین برد. شاگردان ارنستو والورده اکنون باید به فکر تثبیت جایگاه‌شان در رده پنجم جدول باشند.

اتلتیکومادرید در آستانه کسب سهمیه لیگ قهرمانان قرار گرفت

در ادامه بازی‌های هفته سی‌و‌ششم لالیگا، امروز سه مسابقه دیگر برگزار خواهد شد که در مهمترین آنها از ساعت 23 بارسلونا میهمان آلمریای قعرنشین خواهد بود.