جمعه 28 مرداد 1401

هوش‌مصنوعی در خدمت پیشرفت پزشکی و رفاه بیماران

خبرگزاری دانشجو مشاهده در مرجع
هوش‌مصنوعی در خدمت پیشرفت پزشکی و رفاه بیماران

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، «علی طباطبایی»، مهندس فناوری اطلاعات تصریح کرد، این دستگاه فناوری اطلاعات و دانش‌بنیان می‌تواند 720 نوار تست را در یک ساعت آزمایش کند. این مهندس ایرانی تصریح کرد، آزمایشگاه برای اعلام جواب آزمایش حداقل دو روز زمان نیاز دارد، اما دستگاه «یورین آنالایزر» در مدت 10 دقیقه جواب آزمایش اعلام می‌کند و این قابلیت دارد جواب آزمایش را روی گوشی همراه پزشک...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، «علی طباطبایی»، مهندس فناوری اطلاعات تصریح کرد، این دستگاه فناوری اطلاعات و دانش‌بنیان می‌تواند 720 نوار تست را در یک ساعت آزمایش کند.

این مهندس ایرانی تصریح کرد، آزمایشگاه برای اعلام جواب آزمایش حداقل دو روز زمان نیاز دارد، اما دستگاه «یورین آنالایزر» در مدت 10 دقیقه جواب آزمایش اعلام می‌کند و این قابلیت دارد جواب آزمایش را روی گوشی همراه پزشک و حتی روی گوشی همراه فرد آزمایش‌دهنده ارسال کند.

این تولید کننده ایرانی اظهار کرد، دستگاه «یورین آنالایزر» بر پایه «هوش مصنوعی» ساخته شده و قیمت آن کمتر از 70 میلیون تومان است و این دستگاه مدت زمان معطلی بیمار برای دریافت جواب آزمایش به شدت کاهش می‌دهد.

طباطبایی همچنین گفت، با ساخت «کیت فوری ادرار در خانه» دیگر نیازی نیست فرد یا بیمار برای انجام آزمایش ساده به آزمایشگاه رجوع کند و با استفاده از این دستگاه در خانه، طی دو دقیقه جواب آزمایش در اختیار فرد قرار می‌گیرد.

منبع: ایران پرس