کسب رتبه اول در میان مجلات تخصصی گیاه پزشکی و حشرهشناسی

خبرگزاری ایسنا مشاهده در مرجع
کسب رتبه اول در میان مجلات تخصصی گیاه پزشکی و حشرهشناسی

مجله Journal of Insect Biodiversity and Systematics دانشگاه تربیت مدرس به سردبیری دکتر علی اصغر طالبی در میان 21 مجله علمی تخصصی گیاه پزشکی و حشره شناسی کشور، موفق به کسب رتبه اول شد.

به گزارش ایسنا، بنا بر دادههای پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) مجله Journal of Insect Biodiversity and Systematics که توسط دانشگاه تربیت مدرس و با همکاری انجمن حشرهشناسی ایران از سال 2015 انتشار خود را آغاز کرده است، با IF= 0.705 و بر اساس شاخص کیفیت Q1 در بین 21 مجله تخصصی گیاه پزشکی و حشرهشناسی رتبه اول، در میان 373 مجله گروه علوم کشاورزی و زیست شناختی رتبه سوم و در بین 736 مجله علوم زیستی رتبه هفتم را دریافت کرده است.

این مجله به سردبیری دکتر علی اصغر طالبی عضو هیئت علمی دانشکده کشاورزی، مدیر مسئولی دکتر احد صحراگرد از دانشگاه گیلان و مدیریت داخلی دکتر احسان رخشانی از دانشگاه زابل منتشر می شود و اعضای هیأت تحریریه نیز از چهرههای برجسته علمی ایران، گرجستان، یونان، صربستان، اتریش و هلند هستند.

مجله JOBS به صورت فصلنامه، مقالات تحقیقی، مروری و مونوگراف را در زمینه های ردهبندی و تنوع گونهای حشرات و سایر بندپایان به چاپ میرساند و در پایگاه CABI، Zoobank و چندین پایگاه ملی نظیر Magiran و SID ایندکس میشود.

بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، علاقمندان می توانند برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر به سایت مجله به نشانی https://jibs.modares.ac.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام