سه‌شنبه 28 فروردین 1403

اسفند ماه پر رونق برای یارانه بگیران / منتظر حداقل 3 واریزی بزرگ در این ماه باشید

وب‌گاه اقتصاد نیوز مشاهده در مرجع
اسفند ماه پر رونق برای یارانه بگیران / منتظر حداقل 3 واریزی بزرگ در این ماه باشید

اقتصاد نیوز: ماه اسفند برای یارانه بگیران ماه پر رونقی است بر اساس گزارش های دریافت شده دهک‌های کم درآمد حداقل سه واریزی از سوی دولت خواهد داشت.

به گزارش اقتصاد نیوز: در ماه اسفند، بین روز‌های 18 تا 20 اسفند، 220 هزار تومان اعتبار کالابرگ الکترونیک به حساب سرپرستان خانوار دهک‌های یک تا هفت جامعه واریز خواهد شد که این یارانه در قالب طرح فجرانه که دولت به یارانه‌بگیران اختصاص داده شده و بر اساس آن مشمولان می‌توانند بر اساس اعتبار کالابرگ خود از میان 11 قلم کالای اساسی خریداری کنند.

یارانه دوم یارانه نقدی است که بر اساس زمان‌بندی جدید که سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده، یارانه نقدی 400 هزار تومانی خانوار دهک‌های یک تا سه در بیستم و پنجم هر ماه و یارانه نقدی 300 هزار تومانی سایر خانوار‌های مشمول در سی‌ام هر ماه واریز می‌شود.

طبق وعده‌ها قرار است مرحله دوم واریز سود سهام عدالت برای تمامی صاحبان سهام در روزهای پایانی اسفند انجام شود. واریز سود سهام عدالت طی سال‌های اخیر دو مرحله‌ای شده و اگر قرار باشد روال سال گذشته در پیش گرفته شود، در هفته پایانی سال حساب دارندگان سهام عدالت شارژ خواهد شد. بنابر گزارش اندیشه معاصر سال گذشته میزان سودی که در مرحله دوم برای دارندگان سهام عدالت واریز شد حدود 17 درصد نسبت به سود مرحله نخست افزایش پیدا کرد که اگر روال سال جاری نیز همین باشد، سود دریافتی مرحله دوم حداقل 100 هزار تومان نسبت به سود مرحله نخست بیشتر خواهد بود. سود سهام عدالت سال مالی منتهی به 29 اسفند 1401 شرکت‌های سرمایه‌پذیر به حساب سهامداران عدالت روز 23آذر1402واریز شد و دولت به سهامداران وعده داد که مرحله دوم به زودی پرداخت می‌شود.

خبر مرتبط اعلام نحوه اعتراض سرپرستان خانوار به تغییر دهک‌بندی یارانه معیشتی

رئیس مرکز مطالعات و اطلاعات رفاه ایرانیان اعلام کرد سرپرستان خانوار می‌توانند به تغییرات دهک خود اعتراض کنند.

همچنین در ماه اسفند عیدی کارگران، کارمندان و بازنشستگان نیز واریز خواهد شد.

همچنین ممکن است دولت به مناسبت نوروز یا ماه مبارک رمضان، یارانه کمک معیشتی برای این ایام در نظر بگیرد. دولت سیزدهم در روز‌های پایانی اسفند 1400 خبر داد که به میلیون‌ها ایرانی هدیه نوروزی می‌دهد. این عیدی 100 هزار تومانی، با دستور رئیس‌جمهور به حساب 12 میلیون و 358 هزار سرپرست خانوار واریز شد.

همچنین بخوانید ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید
اسفند ماه پر رونق برای یارانه بگیران / منتظر حداقل 3 واریزی بزرگ در این ماه باشید 2