شنبه 29 اردیبهشت 1403

اگر صعود کنند، لایقش بوده‌اند / گواردیولا: تعریف‌هایم از رئال را کسی باور نمی‌کند

وب‌گاه ورزش سه مشاهده در مرجع
اگر صعود کنند، لایقش بوده‌اند / گواردیولا: تعریف‌هایم از رئال را کسی باور نمی‌کند

پپ گواردیولا در نشست خبری بازی با رئال گفت آماده اند برابر تیمی بزرگ رنج بکشند و از رئال ستایش کرد. او معتقد است مردم تعاریفش از رئال را باور ندارند.

به گزارش "ورزش سه"، فردا شب در اتحاد منچسترسیتی میزبان رئال از دور برگشت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان است. سیتی هرگز در زمین خود مغلوب رئال نشده و از سال 2018 در این ورزشگاه مغلوب هیچ تیمی در رقابت های اروپایی نشده است. بازی رفت دو تیم در برنابئو 3-3 تمام شد و سیتی باید ببرد تا به دور نیمه نهایی برود.

پپ گواردیولا در مورد عظمت بازی فردا گفت: «جدال دو تیم همیشه بزرگ بوده و همیشه نیز اینطور خواهد بود. برای من این یک بازی خاص است، اما این به حساب نمی آید. مهم این است که بدانیم فردا برای برنده شدن چه کاری باید انجام دهیم. برخی چیزها را نسبت به بازی رفت تغییر دهیم و سعی کنیم عملکرد بهتری داشته باشیم.»

فشار کمتر نسبت به سال گذشته: «امیدوارم اینطور نباشد چون ما به این فشار نیاز داریم. اگر فکر کنیم قبلا رئال را حذف کرده ایم و همان اتفاق تکرار خواهد شد، به مشکل خواهیم خورد. ما به گرسنگی و اشتیاق برای رقابت در لیگ قهرمانان نیاز داریم. ما باید انرژی مناسب را در زمین نشان دهیم و در این راه به هوادراننان نیاز داریم. گاهی اوقات شما باید رنج بکشید، زیرا غیرممکن است در طول 90 دقیقه بر حریف تسلط داشته باشید. ما آماده هستیم تا در بالاترین سطح خودمان بازی کنیم.»

برنامه و تقویم پیچیده بازی ها: «من به آن عادت کرده ام. اینجا بودن بهتر از نبودن است. باید همه چیز را آماده کنید و همیشه می توان فضا برای تصمیم گیری درست را پیدا کنید. آنها ما را می شناسند و باید حواسمان به سورپرایزهای آنچلوتی باشد.»

وضعیت کایل واکر: «باید در تمرین امروز او را ببینم. او در 2 یا 3 بازی آخر خوب کار کرده بود و سپس در فیفا دی مصدوم شد. نمی دانم که قرار است از روی نیمکت شروع کند یا نه، اما فکر می کنم فردا در کنار ما خواهد بود. او برای ما بازیکنی بسیار مهم است. امروز در ساعت 4 بعدازظهر تصمیم خواهیم گرفت که آیا او در دسترس است یا خیر. همه از توان بدنی واکر باخبریم و اینکه چقدر کار را برای مهاجم مقابلش دشوار می کند. او بازی رفت نبود ولی جانشینش عالی کار کرد. اگر در دسترس باشد، غیرممکن است روی نیمکت بنشیند.»

درخشش جود بلینگام: «فکر می‌کنم بازی برای باشگاهی مانند رئال مادرید خیلی آسان نیست و اینکه به سرعت به آن عادت کنید، دشوارتر است اما بلینگام این کار را انجام داده است. در سن او کنار آمدن با فشار بازی در رئال ساده نیست ولی او عالی کار کرد است. بلینگام یک بازیکن استثنایی است.»

آیا این رئال مادرید از فصل گذشته قوی‌تر است؟ «نمی‌توانم بگویم با این نظریه موافق نیستم اما سال گذشته با بازیکنانی متفاوت هم، تیم بزرگی داشتند. با بنزما و مودریچ در ترکیب این تیم استثنایی بود. رئال هر سال تیمی استثنایی دارد. می دانم وقتی من چیزهای مثبتی در مورد رئال مادرید می گویم، مردم من را باور نمی کنند، زمانی که من یک فوتبالیست بودم یا اکنون به عنوان مربی، مردم به نظرات من توجه می کنند ولی من نمی توانم قضاوتشان را کنترل کنم.»

انگیزه تیم برای بردن سه گانه ای دیگر: «ما هنوز خیلی با آن رویا فاصله داریم. یک یا دو بازی در جام حذفی داریم، چند بازی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان. در لیگ دو امتیاز جلو هستیم ولی هنوز چندین بازی دیگر داریم.. هیچ چیز برای من تغییر نمی کند. 6 بازی باقی مانده است و ما باید بازی به بازی پیش برویم.»

تفاوت‌ها با بازی پارسال: «اگر دیروز مقابل مادرید بازی می‌کردیم، با فردا فرق می‌کرد. هیچ دو بازی شبیه به هم نیستند. آنها یاد گرفتند، ما هم یاد گرفتیم. ما سعی می‌کنیم کاری را که باید انجام دهیم انجام دهیم و. تحت هر شرایطی این یک بازی دشوار است. این رویا و چیزی است که ما می خواهیم به آن برسیم.»

نیمه نهایی بین رئال مادرید و بارسا در سال 2011: «بازی رئال مادرید - بارسلونا بازی هایی با فشار و تنش زیاد است. ما باید گذشته را رها کنیم. حالا همه چیز سخت تر است. اگر ببازیم، به رئال باخته ایم و قطعا سزاوار صعود بوده اند.»

تغییر سیستم رئال مادرید: «ما باید آماده باشیم، تا قبل از بازی نمی دانیم چه کسی بازی می کند یا چگونه بازی می کنند. ما باید کارها را بهتر از بازی رفت انجام دهیم. آنها در برنابئو خوب کار کردند.»

ترس از مادرید؟ «من خیلی به آنها احترام می گذارم، اما نمی ترسم. من آنها را تحسین می کنم، زیرا اینطور در مورد رئال فکر می کنم هرچند شما باور نمی کنید. اگر در پایان بازی رفت در مورد چمن اعتراض کردم، این مشکل آنهاست، اما اگر آنها فکر می کنند خوب است، حرفی ندارم. اگر آنها من را شکست دهند، همانطور که بارها اتفاق افتاده، به آنها تبریک خواهم گفت و برایشان آرزوی موفقیت می کنم.»

تغییرات برای بازی فردا: «این رئال مادرید است و آنها بسیار خطرناک هستند. آنها می دانند که ما برای پیروزی وارد زمین می شویم و برای صعود حداکثر تلاش خواهیم کرد. بیایید امیدوار باشیم که فردا بازی خوبی باشد. می تواند این باشد. شاید آنچلوتی سورپرایزهایی داشته باشد. ما آماده ایم.»

اگر صعود کنند، لایقش بوده‌اند / گواردیولا: تعریف‌هایم از رئال را کسی باور نمی‌کند 2
اگر صعود کنند، لایقش بوده‌اند / گواردیولا: تعریف‌هایم از رئال را کسی باور نمی‌کند 3