سه‌شنبه 28 فروردین 1403

بازدید رئیس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی از دانشگاه دیالی عراق

خبرگزاری دانشجو مشاهده در مرجع
بازدید رئیس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی از دانشگاه دیالی عراق

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در حاشیه بازدید یک روزه رئیس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی از دانشگاه دیالی عراق با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بر تربیت دانشجویان دکترای دانشگاه دیالی، پذیرش دانشجویان پسادکترا از دانشگاه دیالی در موسسه جهت انجام پژوهش‌های مشترک، تأسیس دپارتمان مشترک علوم و صنایع غذایی در دانشگاه دیالی، تأسیس آزمایشگاه مشترک تحقیقات صنایع غذایی در دانشگاه دیالی، برگزاری...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در حاشیه بازدید یک روزه رئیس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی از دانشگاه دیالی عراق با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بر تربیت دانشجویان دکترای دانشگاه دیالی، پذیرش دانشجویان پسادکترا از دانشگاه دیالی در موسسه جهت انجام پژوهش‌های مشترک، تأسیس دپارتمان مشترک علوم و صنایع غذایی در دانشگاه دیالی، تأسیس آزمایشگاه مشترک تحقیقات صنایع غذایی در دانشگاه دیالی، برگزاری دوره‌های آنلاین توسط اعضای هیئت علمی دو موسسه، انجام پروژه‌های علمی مشترک بر روی گیاهان دارویی، تبادل اساتید در رشته‌های مختلف، ارائه خدمات مشاوره‌ای در زمینه علوم و صنایع غذایی، همکاری در نگارش مقالات مشترک علمی تأکید شد. اعلام آمادگی جهت برگزاری کنفرانس مشترک امنیت غذایی بها ابراهیم انصاف رئیس دانشگاه بغداد در نشستی دوجانبه با نمایندگان موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی در کشور عراق آمادگی خود جهت برگزاری اولین کنفرانس مشترک در حوزه امنیت غذایی بین دو کشور را اعلام کرد. وی افزود: این کنفرانس می‌تواند در جهت توسعه صنعت غذای عراق که متضمن امنیت غذای پایدار است کمک‌های شایانی کند.

در این نشست رضوی ضمن تشکر از بها ابراهیم انصاف بابت برگزاری این همایش علمی گفت: ما با بسیاری از دانشگاه‌های پیشرو در عراق همکاری‌های علمی برقرار کرده و تفاهم‌نامه‌هایی را در این زمینه امضا کرده‌ایم و این مشارکت می‌تواند بر گسترش روابط علمی دو کشور ایران و عراق تأثیرات بسیار گسترده‌ای داشته و مشکلات موجود در این بخش را مرتفع سازد.

رئیس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی در ادامه با تأکید بر استفاده از فناوری‌های پیشرفته همچون هوش مصنوعی در صنایع غذایی بر لزوم گسترش فناوری‌های نوین و پیشرفته و استفاده از نتایج آن در این حوزه تأکید کرد.