تداوم کیفیت هوای ناسالم پایتخت برای گروه‌های حساس

وب‌گاه مشرق نیوز مشاهده در مرجع
تداوم کیفیت هوای ناسالم پایتخت برای گروه‌های حساس

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز نیز تهران در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد و تا ساعات پایانی جمعه برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش مشرق، پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز پنجشنبه (4 آذر 1400) در مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر است.

با حاکمیت جو نسبتا آرام در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها محدود خواهد شد. با عدم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت پنجشنبه هم‌زمان با افزایش ترافیک به‌تدریج بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد را به‌دنبال خواهد داشت. با افزایش تندی باد تا صبح روز جمعه (5 آذر 1400) و نیز کاهش تردد خودروها در روز تعطیل برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

همچنین در طول روز از تندی باد کاسته خواهد شد که از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد. با تداوم پایداری و سکون جو تا ساعات پایانی جمعه همراه با ترافیک شامگاهی برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت نیز طی 24 ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون» با میانگین 116 بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون» با میانگین 101 و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

منبع: ایسنا