شنبه 5 اسفند 1402

ترکمنستان، فصل مشترک قلعه‌نویی و کی‌روش

خبرگزاری فارس مشاهده در مرجع
ترکمنستان، فصل مشترک قلعه‌نویی و کی‌روش

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، پس از قطعی شدن ادامه همکاری امیر قلعه‌نویی با تیم ملی فوتبال کشورمان تا جام جهانی 2026، او طبق برنامه مدنظرش باید روند جوانگرایی را در این تیم آغاز کند.

نکته جالب این است که او برای این اقدام، باید ایران را به مصاف تیمی بفرستد که کارلوس کی‌روش نیز پس از جام ملت‌های 2015 تصمیم گرفت تیم ملی را از بازی با آن جوان کند.

ایران در اولین گام مقدماتی جام جهانی 2018 مقابل ترکمنستان قرار گرفت و مرد پرتغالی در آن زمان تصمیم گرفت نفرات جوانی مثل محمد حسین کنعانی‌زادگان، مهدی ترابی، میلاد محمدی، مهدی شریفی، مهدی طارمی و سعید عزت‌اللهی را با خود به عشق آباد ببرد.

هرچند در آن مسابقه تیم ملی با تساوی یک بر یک متوقف شد اما از آن جوانان به جز شریفی، 5 بازیکن دیگر در فهرست نهایی تیم ملی برای جام ملت‌های 2033 قرار گرفتند و البته در تورنمنت‌های اخیر مهره‌هایی قابل اتکا برای تیم ملی بودند. نفرات جوانی مثل مرتضی پورعلی‌گنجی، رامین رضاییان و سردار آزمون که در جام ملت‌های استرالیا جزء فهرست 23 نفره تیم ملی بودند و بازیکنانی مثل علیرضا جهانبخش و علیرضا بیرانوند هم هرچند برای آن بازی جایی در جمع ملی‌پوشان نداشتند اما در جام ملت‌ها عضو تیم بودند.

اکنون نیز قرار است پس از گذشت 2 بازی از مقدماتی جام جهانی 2026، ایران بار دیگر جوانگرایی خود را شروع کند و قلعه‌نویی می‌تواند به مهره‌های جوانی مثل محمد جواد حسین‌نژاد، آریا یوسفی، رضا شکاری و محمد قربانی (سپاهان) امین حزباوی (السد قطر) حسین گودرزی (شمس آذر) ابوالفضل جلالی (استقلال) محمد حسین اسلامی (ذوب آهن) محمد عمری (ملوان) مهدی لیموچی (آلومنیوم اراک) مهدی هاشم نژاد (تراکتور) محمد خدا بنده‌لو (مس رفسنجان) سامان فلاح و سعید سحرخیزان (گل گهر) یا حتی عارف آقاسی و آرمین سهرابیان که به ترتیب 27 و 28 ساله شده‌اند اما مانند نفرات مذکور شرایط خوبی در لیگ این فصل داشته‌اند، اعتماد کرده و آنها را برای بازی با ترکمن‌ها به اردو فراخواند.

هرچند فلاح و یوسفی در جام ملت‌های اخیر هم عضو تیم بودند.

پایان پیام /

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

امیر قلعه نویی

تیم ملی فوتبال ایران

کی روش این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است
ترکمنستان، فصل مشترک قلعه‌نویی و کی‌روش 2
ترکمنستان، فصل مشترک قلعه‌نویی و کی‌روش 3