جمعه 28 مرداد 1401

ثبت‌نام پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه علم و صنعت آغاز شد

خبرگزاری ایسنا مشاهده در مرجع
ثبت‌نام پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه علم و صنعت آغاز شد

متقاضان پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری سال تحصیلی 1402-1401 دانشگاه علم و صنعت می‌توانند از امروز نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، دانشگاه علم و صنعت ایران درخواست دانش‌آموختگان ممتاز کارشناسی ارشد برای ورود به دوره دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان سال 1402-1401 را در چارچوب ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مصوبه ستاد استعدادهای درخشان دوره دکتری دانشگاه، در رشته و گرایش‌هایی مشخص مورد بررسی قرار می‌دهد.

بر این اساس، متقاضیان باید ثبت نام اولیه خود را از امروز 22 فروردین ماه تا تاریخ 17 اردیبهشت ماه سال جاری صرفاً به صورت غیرحضوری از طریق سامانه گلستان به آدرس https://golestan.iust.ac.ir/Forms/AuthenticateUser/main.htm انجام دهند.

در شرایط عمومی پذیرش دانشجویان استعدادهای درخشان مقطع دکتری دانشگاه علم وصنعت آمده که متقاضیان باید در مقطع کارشناسی معدل حداقل 16، مقطع کارشناسی ارشد معدل حداقل 17 باشد و الزامی است که متقاضی حداقل 60 امتیاز فعالیت پژوهشی آموزشی و مصاحبه مطابق آئین‌نامه داشته باشد.

دانشجویان کارشناسی ارشد ترم چهارم (ورودی 99) که تمام واحدهای تئوری (غیر از پایان‌نامه) خود را گذرانده باشند، در صورتی که جزء رتبه‌های اول، دوم یا سوم باشند، می‌توانند بدون کسب 7 امتیاز (امتیازات پژوهشی) در آزمون مصاحبه شرکت کنند.

دانشگاه علم و صنعت اعلام کرد که دانش آموختگان حداکثر تا 2 سال پس از فراغت از تحصیل می‌توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برخوردار شوند.

همچنین، متقاضیان می‌توانند حداکثر در دو رشته گرایش همنام متناسب با رشته تحصیلی خود در فراخوان ثبت نام کنند و برای هر رشته گرایش هزینه ثبت نام جداگانه‌ای پرداخت کنند. البته در صورت داشتن شرایط لازم، مصاحبه‌های جداگانه انجام خواهد شد.

مدارک و شرایط لازم جهت ثبت نام در سامانه گلستان دانشگاه علم و صنعت شامل گواهی فارغ التحصیلی کارشناسی به همراه معدل دوره، گواهی فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد به همراه معدل دوره، فرم تایید مقاله توسط استاد راهنما و سایر مدارک مطابق با موارد درخواست ثبت نام متقاضیان در سامانه گلستان است.

متقاضیان می‌بایست حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1401 فارغ التحصیل شوند.

با اعلام دانشگاه علم و صنعت، دانش‌آموختگان دانشگاه‌های پیام نور، آزاد اسلامی، غیردولتی، غیرانتفاعی، جامع علمی کاربردی و پردیس‌های خودگردان و بین‌الملل (سایر دانشگاه‌ها) دوره‌های مجازی و نیمه حضوری (سایر دانشگاه‌ها) مطابق آئین‌نامه، مجاز به ورود به دوره دکتری این دانشگاه نیستند.

مبلغ یک میلیون و 200 هزار ریال بابت هزینه ثبت نام در نظر گرفته شده که داوطلب به صورت الکترونیکی در مراحل ثبت نام پرداخت می‌کند و هزینه ثبت نام به هیچ عنوان قابل استرداد نیست.

دانشگاه علم و صنعت اعلام کرد که پذیرش نهایی دانشجویان کارشناسی ارشد جهت ورود بدون آزمون در مقطع دکتری مطابق ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مقررات این دانشگاه و تایید سازمان سنجش آموزش کشور انجام می‌پذیرد.

انتهای پیام