یک‌شنبه 1 خرداد 1401

خرید 15 میلیاردی مردم از نمایشگاه فیزیکی کتاب در روز جمعه

خبرگزاری تسنیم مشاهده در مرجع
خرید 15 میلیاردی مردم از نمایشگاه فیزیکی کتاب در روز جمعه

بر اساس آمار بانک صادرات در سومین روز برگزاری نمایشگاه کتاب تهران در بخش حضوری 125 هزار تراکنش خرید به ارزش 149 میلیارد ریال به ثبت رسیده است.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم‌، فروش در سی و سومین نمایشگاه بین‌الملللی کتاب تهران روز به افزایش است، بر این اساس در بخش حضوری سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در روز سوم یعنی جمعه، 23 اردیبهشت ماه، در بخش نمایشگاه فیزیکی 125 هزار تراکنش خرید به ارزش 149 میلیارد ریال به ثبت رسیده است.

همچنین در بخش مجازی نیز 9 هزار و 200 تراکنش به ارزش 21 میلیارد و 800 میلیون ریال به ثبت رسیده است. بر اساس اعلام بانک صادرات تعداد پایانه‌های نصب شده فروشگاهی نیز تا روز گذشته به 1600 پایانه رسید و 400 پایانه دیگر نیز آماده نصب است.

لازم به ذکر است، در بخش حضوری سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در روز نخست، 13 هزار و 315 تراکنش خرید به ارزش بالغ بر 16 میلیارد و223 میلیون ریال و در بخش غیرحضوری 9 هزار تراکنش به ارزش بیش از 19 میلیون ریال با استفاده از درگاه‌های بانکداری الکترونیک بانک صادرات ایران انجام شده است. همچنین یک روز پیش از آغاز به کار رسمی نمایشگاه در بخش غیرحضوری 800 تراکنش ثبت شده و یک میلیارد و 500 میلیون ریال نیز خرید انجام شده است.

آمار فروش کتاب در سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران طی 2 روز نخست تمدید ساعت برگزاری نمایشگاه کتاب در روزهای پایان هفته

در روز دوم نیز 72 هزار تراکنش خرید به ارزش بالغ بر 87 میلیارد ریال به ثبت رسید، در بخش غیرحضوری نیز هشت هزار تراکنش به ارزش 18 میلیارد ریال با استفاده از درگاه‌های بانکداری الکترونیک بانک صادرات ایران انجام شده است.