یک‌شنبه 1 خرداد 1401

روزانه چقدرکالای اساسی وارد بازار می شود

خبرگزاری فارس مشاهده در مرجع
روزانه چقدرکالای اساسی وارد بازار می شود

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری فارس، محمد قربانی امروز در برنامه میز اقتصاد اعلام کرد: روزانه 3 هزار تن روغن از طریق 25 کارخانه به بازار عرضه می‌شود و این بیش از نیاز روزانه کشور است.

وی همچنین از عرضه روزانه 6700 تن مرغ گرم، 1500 مرغ منجمد، 30 تن شیر، 3 هزار تن تخم مرغ، 300 تن گوشت قرمز و 60 تن شکر به بازار خبر داد و گفت: همه اینها بیش از میزانی که است که روزانه مردم مصرف می‌کنند.

وی در پاسخ به دلیل کمبود اقلامی مانند روغن و تخم مرغ در برخی فروشگاه‌ها گفت: اشکال در توزیع این اقلام است و به زودی مشکل برطرف می‌شود.

قربانی تأکید کرد: تامین و تولید به اندازه کافی است و مردم هیچ نگرانی نداشته باشند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره اختلالی که برای عرضه تخم مرغ به وجود آمده گفت: هنوز مرغداران تولیدشان با نهاده‌ای است که با ارز 4200 تومانی وارد کشور شده بنابراین آنها باید هرچه زودتر به بازار تزریق کنند.

پیش از این امراللهی مدیرکل بازرسی کالاهای اساسی اعلام کرد که برخی شرکت‌ها پول خرید تخم مرغ را به اتحادیه‌ها نداده‌اند و علت اختلال در عرضه همین بوده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در ادامه از تزریق صد هزار تن برنج به بازار خبر داد و گفت: این اقدام در جهت کاهش قیمت‌های بازار انجام شده است.

انتهای پیام /

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید وزیر جهاد اقتصادی محمد برنامه این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است