چهارشنبه 19 مرداد 1401

جهاد کشاورزی

جهاد کشاورزی

خبرگزاری ایرنا

شیراز - ایرنا - معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با پیگیری وزارت جهاد کشاورزی دولت مصوبه بسیار خوبی را برای جبران و کمک سرمازدگی باغ ها داشت، در واقع تصمیم خوبی گرفته شده و به زودی تسهیلاتی را به باغداران اعطا خواهد شد.

وب‌گاه خبر آنلاین

باشگاه خبرنگاران نوشت: تنها 40 روز به پایان مهلت قانونی دستگاه‌ها برای ارائه خدمات خود در درگاه ملی خدمات دولت هوشمند مانده و فقط 10 دستگاه به تکلیف خود عمل کرده‌اند.

خبرگزاری دانا

استاندار گیلان بر لزوم تقویت نظارت اتاق بازرگانی بر صدور مجوز واردات و برخورد با افراد فاقد صلاحیت تأکید و با بیان اینکه از هرگونه معطلی ترخیص کالا در گمرک باید جلوگیری شود، گفت: باید هرچه سریع‌تر مالکان ماشین‌آلات کشاورزی در استان فراخوان و ساماندهی شوند.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

عضو هیئت مدیره صندوق بیمه محصولات کشاورزی گفت: در مجموع 25 تا 30 درصد زیر بخش های مختلف کشاورزی اعم از زراعت، باغبانی، دام و طیور و ابزیان‌تحت پوشش بیمه هستند.

خبرگزاری تسنیم

با توجه به اینکه در بسیاری از حوزه های رودخانه های مرزی همجوار، کشور فاقد رژیم حقوقی تعیین شده و استوار است باید پیمان ها، تعهدات و اصول حقوقی مترتب بر رودخانه های مرزی به عنوان یک ضرورت ملی، بصورت تفصیلی مورد بازبینی فنی - حقوقی، چازنی قرار گیرد.

خبرگزاری دانا

کی پور گفت: در سفر ریاست جمهوری، هیات دولت و استاندار خراسان رضوی به تربت حیدریه در مجموع 104 مصوبه با اعتبار 6 هزار میلیارد ریال اختصاص یافته که بیشترین اعتبارات به حوزه راهها تعلق گرفته است.

خبرگزاری دانا

بحث خروج شهرستان لنده از بن بست یکی از مهمترین مطالبات مردم در طی چند دهه گذشته است که در انقلاب اسلامی این مهم با عزم راسخ مسئولان در حال اجرایی شدن است.

خبرگزاری مهر

معاون دفتر بازرگانی داخلی وزارت جهاد کشاورزی گفت: وزارت جهاد کشاورزی نظر کارشناسی خود را درباره رب اعلام کرده است.

وب‌گاه گسترش

معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور با بیان اینکه 80 درصد نیاز غذایی در داخل کشور تولید می‌شود، گفت: سالانه بین 10 تا 15 میلیارد دلار برای واردات موادغذایی مورد نیاز مردم اختصاص می‌دهیم.

خبرگزاری دانا

خیام نکویی با بیان اینکه 80 درصد نیاز غذایی در داخل کشور تولید می‌شود، گفت: سالانه بین 10 تا 15 میلیارد دلار برای واردات موادغذایی مورد نیاز مردم اختصاص می دهیم.

خبرگزاری مهر

تبریز - پنیر لیقوان، میراث خوشمزه‌ای بوده که از گذشته در دل کوه‌های لیقوان به یادگار مانده است و بخشی از هویت و شناسنامه صنایع غذایی آذربایجان شرقی را یدک می‌کشد.

خبرگزاری مهر

گذشت یک سال از عمر دولت سیزدهم سبب شد تا در مسیر مطالبه گری و پیگیری مسائل مردم پانزدهمین سفر دولت به استان گیلان بازخوانی شده و آخرین وضعیت مصوبات آن پیگیری شود.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - به منظور حمایت از کشاورزی و کاهش هزینه‌های بانکی، دولت‌ها سازوکارهای مختلفی را برای دسترسی ارزان‌تر کشاورزان به منابع مالی پیش گرفتند که بیشتر مواقع ناموفق بوده است.

خبرگزاری ایرنا

ساری - ایرنا - کشت دوم برنج در مازندران این روزها به دنبال بارندگی میانه ماه مرداد در حالی رونق گرفته است که کارشناسان و مسوولان نسبت به خطرپذیری بیش از حد به خاطر خشکسالی و فراتر رفتن دوره داشت و برداشت از فصل مناسب، هشدار می‌دهند.

وب‌گاه گسترش

محمد جواد عسکری: کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به طور جدی موضوع کشت فراسرزمینی را دنبال کرده و دولت، وزارت جهاد کشاورزی را مکلف کرده تا در راستا اقداماتی انجام دهد.

خبرگزاری تسنیم

مشاور وزیر اقتصاد با بیان اینکه عدد 15 درصدی جبران هزینه‌های نانوایان تا پایان مرداد متناسب‌سازی خواهد شد، گفت: در فاز اول اجرای طرح نسبت به برخی موارد متقلبانه با تسامح برخورد کردیم اما این رفتارها امکان پیگیری قضایی دارد.