چهارشنبه 3 مرداد 1403

رکوردداران هت‌تریک در جهان فوتبال / رونالدو و یک رکورد خارق‌العاده دیگر، مسی در تعقیب!

وب‌گاه ورزش سه مشاهده در مرجع
رکوردداران هت‌تریک در جهان فوتبال / رونالدو و یک رکورد خارق‌العاده دیگر، مسی در تعقیب!

هت‌تریک کردن یک اتفاق خاص برای هر بازیکن محسوب می‌شود و ستارگان زیادی هستند که به این اتفاق عادت کردند.

به گزارش "ورزش سه"، اگر چه فوتبال یک ورزش دسته جمعی است اما همیشه برخی از نفرات با حضورشان تفاوت ایجاد کردند و به ویژه بازیکنانی که در نقش گلزن ظاهر می‌شوند، خودشان را تبدیل به محبوب‌ترین بازیکن محبوب‌ترین ورزش جهان می‌کند.

کریستیانو رونالدو و لیونل مسی سال‌های متمادی چشمگیرترین رقابت را داشتند و با حفظ قدرت و جایگاه شخصیتی خود، در این سطح از مسابقات خودشان را به شدت خاص نشان داده‌اند. در این مطلب که نگاهمان به تعداد هت‌تریک‌های بازیکنان است، متوجه می‌شویم که منطقی است رونالدو و مسی با درخشش‌هایی که داشتند، علاوه بر افتخارات و عناوین فلزی، از نظر گلزنی هم در بسیاری از مواقع مورد توجه مردم بودند.

کریم بنزما 11 هت‌تریک مهاجم فرانسوی با یازده هت‌تریک، در رده دهم این لیست است که مختص به بازیکنان شاغل در فوتبال جهان است. در واقع این مهاجم سابق رئال مادرید که سال‌های زیادی را در این تیم گذرانده، اکنون بازیکن الاتحاد شده و زدن یک گل هم تبدیل به یک رویای دور شده است.

ادینسون کاوانی 13 هت‌تریک مهاجم اروگوئه‌ای بوکا جونیورز که سالیان سال در سطح اول فوتبال اروپا پیراهن تیم‌های بزرگی چون پاری سن ژرمن، منچستریونایتد و ناپولی را به تن کرد، با 13 هت‌تریک در رده بعدی ایستاده است.

کیلیان امباپه 16 هت‌تریک این مهاجم فرانسوی که در آستانه انتقال به رئال مادرید قرار دارد، قطعا فکرش مشغول این است که در ادامه این تعداد را هم بیشتر کند.

هری کین 19 هت‌تریک او احتمالا حاضر بود یک بار هم هت‌تریک نمی‌کرد، اما به جایش یک افتخار باشگاهی کسب می‌کرد.

نیمار 21 هت‌تریک نیمار ستاره برزیلی فوتبال جهان که مدت زیادی است از این ورزش دور است، خاطرات زیادی برای علاقه‌مندان به جا گذاشت اما کاش مهاجم برزیلی می‌توانست مثل گذشته برای تیم‌هایش سنگ تمام بگذارد.

ارلینگ هالند 22 هت‌تریک او شب گذشته با هت‌تریک برابر کوزوو، جایگاه پنجم این لیست را تصاحب کرد و مشخصا غول نروژی در ذهنش این است که حداقل در این آمار از امباپه پیشی بگیرد و در دوئل نسل جدید فوتبالیست‌های جهان، تعداد هت‌تریک‌هایش یک امتیاز مثبت برای او باشد.

رابرت لواندوفسکی 30 هت‌تریک فوق ستاره لهستانی در 35 سالگی به سر می‌برد و از زمان حضور در بارسلونا، نتوانسته ذره‌ای از آمارش در بوندسلیگا را تکرار کند اما مشخصا لواندوفسکی همیشه در زمینه گلزنی جزء نفرات برتر تاریخ خواهد بود.

لوئیس سوارز 32 هت‌تریک با دو هتریک دیگر لوا این رتبه را از سوارز می‌گیرد، ولی او خودش هم در اینتر میامی مشغول است و بازی در آمریکا یک فرصت خاص برای او خواهد بود.

لیونل مسی 57 هت‌تریک بهترین بازیکن تاریخ به نظر بسیاری از کارشناسان، در اینتر میامی و در تیم ملی آرژانتین این شانس را دارد تا تعداد هتریک‌هایش را بیشتر کند اما مشخصا رسیدن به رونالدو در این آمار یک اتفاق دشوار است.

کریستیانو رونالدو 66 هت‌تریک این بازیکن 39 ساله پرتغالی، در طول دوران قهرمانی خود رکوردهای زیادی داشته و بهترین گلزن تاریخ رئال مادرید و تیم ملی پرتغال است. با این حال حضور در النصر و کیفیت پایین برخی از تیم‌ها باعث شده این آمار از دسترس مسی نیز خارج شود.

رکوردداران هت‌تریک در جهان فوتبال / رونالدو و یک رکورد خارق‌العاده دیگر، مسی در تعقیب! 2
رکوردداران هت‌تریک در جهان فوتبال / رونالدو و یک رکورد خارق‌العاده دیگر، مسی در تعقیب! 3
رکوردداران هت‌تریک در جهان فوتبال / رونالدو و یک رکورد خارق‌العاده دیگر، مسی در تعقیب! 4
رکوردداران هت‌تریک در جهان فوتبال / رونالدو و یک رکورد خارق‌العاده دیگر، مسی در تعقیب! 5
رکوردداران هت‌تریک در جهان فوتبال / رونالدو و یک رکورد خارق‌العاده دیگر، مسی در تعقیب! 6
رکوردداران هت‌تریک در جهان فوتبال / رونالدو و یک رکورد خارق‌العاده دیگر، مسی در تعقیب! 7
رکوردداران هت‌تریک در جهان فوتبال / رونالدو و یک رکورد خارق‌العاده دیگر، مسی در تعقیب! 8
رکوردداران هت‌تریک در جهان فوتبال / رونالدو و یک رکورد خارق‌العاده دیگر، مسی در تعقیب! 9
رکوردداران هت‌تریک در جهان فوتبال / رونالدو و یک رکورد خارق‌العاده دیگر، مسی در تعقیب! 10
رکوردداران هت‌تریک در جهان فوتبال / رونالدو و یک رکورد خارق‌العاده دیگر، مسی در تعقیب! 11