آمریکا

آمریکا

واکنش وزیر خارجه آمریکا به طرح هسته‌ای مجلس شورای اسلامی
خبرگزاری ایسنا

وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای به طرح مجلس شورای اسلامی برای کاهش همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را محکوم کرد.

عادی‌سازی روابط مغرب با رژیم صهیونیستی خیانت به جهان اسلام است
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی با صدور پیامی، عادی‌سازی روابط مغرب با رژیم صهیونیستی را خیانت به جهان اسلام دانست و این اقدام را محکوم کرد.

روزنامه‌نگار آمریکایی: رابطه عادی با اسرائیل تاییدی بر اشغالگری است
خبرگزاری ایرنا

نیویورک - ایرنا - روزنامه‌نگار و حقوقدان آمریکایی - مغربی، عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را عامل تشدید به حاشیه رانده شدن فلسطینیان دانست و گفت: این اقدام‌ها فشار دیپلماتیک بر اسرائیل را برمی‌دارد و به ادامه اشغالگری آن مشروعیت می‌بخشد.

بیکاری هفتگی آمریکا به بالاترین سطح در 3 ماه اخیر رسید
خبرگزاری مهر

تعداد آمریکایی‌هایی که هفته گذشته تقاضای دریافت حقوق بیکاری خود را در بیمه‌ها به ثبت رساندند با گسترش تعطیلی شرکت‌ها به علت موج جدید کرونا به بالاترین سطح در 3 ماه اخیر رسید.

ولایتی: عادی سازی روابط مراکش با رژیم صهیونیستی، خیانت به جهان اسلام است
خبرگزاری ایسنا

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی در پیامی "عادی سازی روابط مراکش با رژیم صهیونیستی" را خیانت به جهان اسلام دانست و این اقدام را محکوم کرد.

چین: معیارهای حقوق بشری آمریکا دوگانه است
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه چین با بیان اینکه برخورد آمریکا با مساله حقوق بشر دوگانه و ریاکارانه است، گفت: این معیارها برای جهانیان، شناخته و ثابت شده است.

اسرار پشت‌پرده سریال «خانه امن»
خبرگزاری مهر

"خانه امن" از اولین روز پخشش تا همین شب گذشته توانسته بیننده‌های زیادی را سر ساعت خاصی پای مانیتور تلویزیون بکشاند؛ هرچند نقدهای زیادی به این سریال وارد شده...

نامزدهای نهایی بهترین‌های فیفا؛ لوا میهمان محفل دونفره لئو و کریس
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - فیفا، نامزدهای نهایی خود را در بخش‌های مختلف برای مراسم The Best معرفی کرد.

لانه‌های ویروس کرونا کدامند؟
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - لانه‌های ویروس کرونا که از سال گذشته تاکنون میهمان ناخوانده ما شده‌اند، کدامند؟ این سوالی است که شاید به غیر از عموم مردم خیلی از افراد که تصور می‌کنند به خوبی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده اما باز هم به کرونا مبتلا شدند، در ذهن دارند.

شهید فخری زاده بزرگترین مخالف برجام / ضرورت شناسایی عوامل نفوذی
خبرگزاری مهر

قم - فرزند شهید فخری زاده گفت: حمایت شهید فخری زاده از برجام واقعیت نداشت و دشمن با این ترور، بزرگ‌ترین مخالف برجام را از میان برداشت.

روایت رسانه‌های عربی از روابط راهبردی ایران و سوریه
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - تحلیلگران رسانه‌های عربی معتقدند انتخاب ایران به عنوان نخستین مقصد سفر فیصل المقداد وزیر امور خارجه جدید سوریه نشان دهنده عمق روابط دوجانبه و چشم‌انداز روشنی برای تقویت این روابط در آینده است.

دشمنان به دنبال بی هویت کردن جامعه هستند
خبرگزاری ایرنا

کرج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت آیت الله شید مفتح توسط منافقان و به دستور استکبار جهانی گفت: امروز دشمنان به دنبال بی هویت کردن جامعه و کشور هستند.

بازتاب رسانه ای از افتتاح راه‌آهن خواف - هرات
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - مسیر ریلی خواف - هرات که با "احیای جاده ابریشم"،"حرکت به سمت اقتصاد برد - برد"و "پیوند دهنده دو ملت ایران و افغانستان" توصیف شد روز پنجشنبه 20 آذرماه با حضور رئیس جمهوری های ایران و افغانستان افتتاح شد و علاوه بر پوشش گسترده این رویداد در رسانه های دو کشور، در کشورهای دیگر نیز بازتاب داشت.

نگاهی به جذاب‌ترین کتابخانه و کتابفروشی‌های جهان
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - روزنامه انگلیسی «مترو» در گزارشی جذاب‌ترین کتابخانه و کتابفروشی‌های جهان را از لحاظ معماری یا تاریخچه‌ای خاص، فهرست کرد. از کتابفروشی‌های تونلی و ضدآب گرفته تا کتابخانه‌هایی به شکل کلیسا یا سالن تئاتر در این فهرست معرفی شده‌اند.

داعش از تشکیل تا سقوط؛ گروهی که حتی یک گلوله به اسرائیل شلیک نکرد
خبرگزاری مهر

آمریکا با استفاده از بسترها و ظرفیتهای نامناسب اقتصادی در منطقه و مدیریت گروههای تروریستی، مدل جدیدی از تروریسم موسوم به داعش را ایجاد کرد که ماموریتهای جدیدی برای آن تعریف شده بود.

امام جمعه: جلوی یک فاجعه اقتصادی در دزفول گرفته شد
خبرگزاری ایرنا

دزفول - ایرنا - امام جمعه دزفول گفت: جلوی انتقال یک فاجعه اقتصادی و انتقال تجهیزات و ماشین آلات کارخانجات صنعتی فتح دزفول به شهرهای دیگر و فروش زمین این کارخانه گرفته شد.