دوشنبه 4 تیر 1403

شانس کسب دو جام دیگر برای قهرمان اروپا

وب‌گاه ورزش سه مشاهده در مرجع
شانس کسب دو جام دیگر برای قهرمان اروپا

آتالانتا با کسب عنوان قهرمانی لیگ اروپا، شانس به دست آوردن دو جام دیگر را پیش رو دارد.

به گزارش "ورزش سه"، قهرمانی آتالانتا در لیگ اروپا به این معنی است که آن‌ها در 14 آگوست با رئال مادرید یا بروسیا دورتموند در سوپرکاپ یوفا بازی خواهند کرد، به علاوه اینکه چالش باشگاهی جدید یوفا - کونمبول را تجربه خواهند کرد.

آتالانتا پیش از این هرگز حتی در فینال اروپا بازی نکرده بود و تنها جام ارزشمند در تاریخ 116 ساله آن‌ها، کوپا ایتالیا 1963 بود. با این حال، آن‌ها بایرلورکوزن را به عنوان قهرمان بوندس‌لیگا با نتیجه 3-0 در دوبلین با هت‌تریک آدمولا لوکمن شکست دادند و جام را بالای سر بردند.

آتالانتا قبلاً از طریق سری A به لیگ قهرمانان اروپا راه یافته بود، بنابراین این قهرمانی هیچ تغییری در این زمینه ایجاد نمی‌کند، اما به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به دو تورنمنت دیگر راه پیدا کنند.

یکی از این رقابت‌ها بازی سنتی سوپر جام یوفا مقابل قهرمان چمپیونزلیگ است که حریف آن‌ها رئال مادرید یا بروسیا دورتموند خواهد بود. این بازی قرار است 14 آگوست در ورشو برگزار شود.

رقابت دیگر چالش باشگاهی سبک جدید یوفا - کونمبول است که قهرمان لیگ اروپا را در مقابل قهرمان کوپا سودامریکانا قرار می‌دهد. این تورنمنت سال گذشته معرفی شد و سویا پس از تساوی 1-1 در ضربات پنالتی ایندیپندنته دل واله را شکست داد.

اگرچه هنوز به طور رسمی برنامه‌ریزی نشده است، اما در صورت برگزاری این بازی، حریف آتالانتا قهرمان کوپا سودامریکانا خواهد بود.

شانس کسب دو جام دیگر برای قهرمان اروپا 2