دوشنبه 4 تیر 1403

طرح هوشمندسازی صنعت نفت در دستورکار دانشگاه امیرکبیر

خبرگزاری تسنیم مشاهده در مرجع
طرح هوشمندسازی صنعت نفت در دستورکار دانشگاه امیرکبیر

دانشگاه صنعتی امیرکبیر در راستای توسعه سرمایه‌گذاری در طرح‌های حوزه‌های نفت، گاز، انرژی، حمل و نقل و فناوری‌های مالی با شرکت انرژی سینا و موسسه تحقیق و توسعه دانشمند تفاهم‌نامه همکاری منعقد کرد.

- اخبار سیاسی -

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت انرژی سینا، موسسه تحقیق و توسعه دانشمند و دانشگاه صنعتی امیرکبیر به امضا علیرضا زاهدی مدیرعامل موسسه دانشمند، محمدصادق عظیمی‌فر مدیرعامل انرژی سینا و علیرضا رهایی رییس دانشگاه رسید.

بررسی دلایل ناترازی برق با حضور صنعتگران در دانشگاه امیرکبیر

همکاری در برگزاری رویداد‌های فناورانه، نشست‌های تخصصی، سمینارها، همایش‌های علمی، دوره‌های تخصصی مرتبط با موضوع هدف طرفین، همکاری و تعامل طرفین در توسعه سرمایه‌گذاری در طرح‌های حوزه‌های نفت، گاز، انرژی، حمل و نقل، فناوری‌های مالی و سایر حوزه‌های راهبردی و همکاری در تامین مربیان و داوران تخصصی برای هدایت و ارزیابی طرح‌های سینا وی سی از زمینه‌های همکاری طرفین در این تفاهم نامه است.

همکاری در استفاده از ظرفیت‌های تجاری طرفین، ترویج و نشر محتوای تخصصی زیست بوم نوآوری با تمرکز بر حوزه‌های مرتبط با ماموریت طرفین از طریق بستر‌های موجود، انتقال تجربیات و راهکار‌های خلاقانه در حوزه نظام مسائل بنیاد مستضعفان و فعال سازی و به کارگیری ظرفیت‌های حوزه آموزشی و توانمندسازی مرتبط با موضوع فعالیت طرفین از دیگر زمینه‌های همکاری طرفین به شمار می‌رود.

همچنین در این تفاهم نامه طرفین متعهد شدند تا در زمینه‌هایی، چون همکاری در زمینه‌های بسترسازی ورود آحاد مردم به حوزه نوآوری و فناوری بالاخص آگاه سازی افراد کم برخوردار از ظرفیت‌های نوآور و فناور ظرفین، شناسایی شبکه متخصصین و فعالان اکوسیستم نوآوری به منظور توسعه کسب و کار و توسعه بازار‌های صادراتی کالا و خدمات دانش بنیان در صنایع مرتبط با اهداف طرفین اقدام کنند.

تشکیل کارگروه‌های تخصصی مشترک به منظور رفع موانع سرمایه‌گذاری خطرپذیر، توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری کشور، رفع نیاز‌های فناورانه صنایع بنیاد مستضعفان از دیگر تعهدات طرفین در این تفاهم نامه است.

همکاری در زمینه موضوعات مرتبط با هوشمندسازی در صنعت نفت در این تفاهم نامه شامل تعریف پروژه در زمینه هوشمندسازی سکو‌های نفتی با تکیه بر مسائل مرتبط با HSE، تشخیص نقص و خرابی خطوط لوله به کمک هوش مصنوعی، کاهش هزینه‌های نگهداری به وسیله هوش مصنوعی با کمک اینترنت اشیا، تصمیم گیری مبتنی بر تجزیه و تحلیل به وسیله هوش مصنوعی، مدیریت هوشمند دارایی با استفاده از دوقلوی دیجیتال مدیریت لجستیک و حمل و نقل با هوش مصنوعی است.