سه‌شنبه 28 فروردین 1403

فراخوان پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در دانشگاه جامع امام حسین

خبرگزاری دانشجو مشاهده در مرجع
فراخوان پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در دانشگاه جامع امام حسین

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، پذیرش بدون آزمون استعداد‌های درخشان برای سال تحصیلی 1403 در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام آغاز گردید. این مجموعه آموزشی به عنوان دومین دانشگاه برتر کشور براساس رتبه‌بندی وزارت علوم تحقیقات و فناوری و موسسه ISC، برای سال تحصیلی 1404-1403 در 45 رشته گرایش دکتری تخصصی و 150 رشته گرایش کارشناسی ارشد در حوزه‌های علوم...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، پذیرش بدون آزمون استعداد‌های درخشان برای سال تحصیلی 1403 در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام آغاز گردید.

این مجموعه آموزشی به عنوان دومین دانشگاه برتر کشور براساس رتبه‌بندی وزارت علوم تحقیقات و فناوری و موسسه ISC، برای سال تحصیلی 1404-1403 در 45 رشته گرایش دکتری تخصصی و 150 رشته گرایش کارشناسی ارشد در حوزه‌های علوم پایه، علوم انسانی و فنی و مهندسی دانشجو می‌پذیرد.

بر اساس آیین‌نامه «پذیرش بدون آزمون استعداد‌های درخشان در دوره‌های تحصیلی دکتری تخصصی» وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شماره 307862/2 مورخ 17/10/1401 و آیین‌نامه «پذیرش بدون آزمون استعداد‌های درخشان در دوره‌های تحصیلی کارشناسی ارشد» وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شماره 307862/2 مورخ 17/10/1401، از میان دانش‌آموختگان و دانشجویان ممتاز دوره کارشناسی (برای دوره کارشناسی‌ارشد) و کارشناسی‌ارشد (برای دوره دکتری) از طریق سهمیه استعداد‌های درخشان (بدون آزمون) دانشجو می‌پذیرد. دانشجویانی که علاقه‌مند هستند بایستی، آیین‌نامه «پذیرش بدون آزمون استعداد‌های درخشان در دوره‌های تحصیلی دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد» را مطالعه نموده و در صورت دارا بودن شرایط، اقدام به ثبت نام نمایند.

این دانشگاه جذب دانشجو را به صورت هدفمند انجام و ثبت نام کلیه داوطلبان و علاقه‌مندان صرفاً از طریق سایت دانشگاه انجام می‌شود. علاقه مندان می‌توانند حداکثر تا تاریخ سه شنبه 15 اسفندماه 1402 به سایت دانشگاه مراجعه نموده و در این فراخوان ثبت نام نمایند.

دانشگاه جامع امام حسین (ع) برای علاقه‌مندان تسهیلاتی به قرار زیر مشخص کرده:

پذیرفته شدگان استعداد درخشان و فارغ‌التحصیلان رتبه‌های برتر دانشگاه در اولویت بورسیه استخدامی قرار خواهد گرفت. معرفی کلیه دانشجویان غیر بورس به سازمان‌ها و نهاد‌های حاکمیتی جهت استخدام (در صورت داشتن شرایط). معرفی دانشجویان غیر بورس پس از فارغ‌التحصیلی به مراکز علمی و تخصصی سپاه جهت انجام خدمت مقدس سربازی (در صورت داشتن شرایط). جایگزین خدمت و کسر خدمت سربازی برای دانشجویان در صورت اجرای پروژه‌های واگذار شده از سوی دانشگاه و تأیید مراجع ذیربط. پرداخت حق الزحمه کامل پژوهشی به دانشجویان همکار و فعال در پروژه‌های تحقیقاتی مصوب مطابق ضوابط دانشگاه. استفاده رایگان از خوابگاه دانشجویی و اعطا وام و تسهیلات دانشجویی و تسهیلات خرید لب تاپ.