قوه قضائیه

قوه قضائیه

وب‌گاه تابناک

طراحی دستورالعملی برای ضابطه‌مندشدن تعامل قوه قضائیه و مجلس
خبرگزاری ایسنا

وزیر دادگستری با بیان اینکه روسای قوه مقننه و قضائیه معتقد به تعامل حداکثری میان دو قوه هستند، گفت: به دنبال طراحی شیوه نامه و دستورالعملی برای ضابطه‌مند شدن این ارتباط و تعامل هستیم.

خبرگزاری تسنیم

رئیس قوه قضائیه گفت: هر روز حداقل 10 درخواست مردمی را تا حصول نتیجه پیگیری می‌کنم و پیام‌هایی که دریافت می‌کنم را به قسمت‌های مختلف می‌فرستم تا رسیدگی شود.

ابهامات و چالش‌های طرح احیای تالاب انزلی
خبرگزاری ایسنا

طرح احیای تالاب انزلی از سال 1397 آغاز شد اما با گذشت بیش از چهار سال همچنان شاهد وضعیت و شرایط نامطلوب این تالاب هستیم. مدیرکل سابق دفتر حفاظت و احیای تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست و دادستان سابق انزلی درباره ابهامات درباره بودجه و روش‌های انتخاب شده برای احیای این تالاب توضیح دادند.

بررسی وضعیت کیفری زندان‌های استان تهران / توصیه به قضات
خبرگزاری مهر

رئیس کل دادگستری تهران گفت: از زمان شکایت و تشکیل پرونده تا معرفی متهم به زندان چندین ماه زمان صرف می‌شود، در این زمان می‌توان تکلیف اموال وی مشخص شده و نیازی به معرفی به زندان نباشد.

تخفیفات قضایی شامل ناامن کنندگان جامعه نمی‌شود
خبرگزاری ایسنا

رییس کل دادگستری استان تهران در بازدید اززندان دماوند گفت: ارفاق به زندانیان حرفه ای و ناامن کنندگان جامعه مانند اراذل و اوباش و سارقین مسلح پذیرفتنی نیست.

وب‌گاه عصر ایران

هر کس که برای دریافت تسهیلات به بانک مراجعه می‌کند در اولین گام باید برای بانک مشخص کند تسهیلات را برای چه هدفی می‌خواهد

وصول 200 میلیارد ریال حقوق دولتی معادن در 5 ماهه امسال
خبرگزاری ایسنا

به گفته معاون امور معادن وصنایع معدنی سازمان صمت استان تهران، طی پنج ماهه نخست سال جاری حدود 200 میلیارد ریال حقوق دولتی بر مبنای قیمت‌های پایه جدید مواد معدنی محاسبه و دریافت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 275 درصد رشد داشته است.

6 ماه از تخریب باغ کشاورز سنندجی بدون تحقق وعده‌ها گذشت
خبرگزاری مهر

سنندج - باغدار سنندجی که فروردین ماه امسال، عده‌ای ناشناس بخشی از باغ او را از بین بردند، گفت: با گذشت حدود 6 ماه، نه عاملان این کار شناسایی شدند نه مسئولان به وعده‌های خود عمل کردند.

چرا وام‌های بانکی فسادزا می‌شوند؟
وب‌گاه تابناک

با توجه به توضیحاتی که رئیس قوه قضائیه در رابطه با فسادزا بودن تسهیلات بانکی و انحراف آن‌ها از اهداف اعلام شده به بانک مطرح کرده است، دبیر کمیسیون حقوقی کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی در این رابطه گفت: بانک‌ها معمولآ امکانات کافی قانونی یا فنی لازم برای نظارت بر مصرف تسهیلات پس از پرداخت آن و احراز سوء استفاده در این قبیل موارد را ندارند.

به آملی لاریجانی دستور دادند استعفا دهد؟/ تعامل زمانی معنا دارد که دو طرف قدرت داشته باشند
وب‌گاه خبر آنلاین

ایلنا نوشت: فعال سیاسی اصلاح طلب در خصوص ضرورت رفع حصر گفت: نه میرحسین موسوی و نه زهرا رهنورد مایل نیستند که به میدان بیایند و رفع حصر برایشان مهم نیست.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

سامانه الکترونیکی ثبت درخواست نقل و انتقال قضات قوه قضاییه جهت ثبت نام درخواست انتقال قضات بزودی فعال می‌شود.

توقیف محموله بزرگ دام قاچاق در آب‌های جزیره کیش + فیلم
خبرگزاری دانا

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از توقیف یک محموله بزرگ قاچاق دام زنده در آب های جزیره کیش خبر داد.

توقیف محموله بزرگ دام قاچاق در آب های جزیره کیش
خبرگزاری ایسنا

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از توقیف یک محموله بزرگ قاچاق دام زنده در آب های جزیره کیش خبر داد.

سامانه الکترونیکی ثبت درخواست نقل و انتقال قضات قوه قضاییه راه اندازی می‌شود
خبرگزاری ایسنا

معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: سامانه الکترونیکی ثبت درخواست نقل و انتقال قضات قوه قضاییه جهت ثبت نام درخواست انتقال قضات به زودی فعال می شود.