یک‌شنبه 16 بهمن 1401

مداخله جراحی برای بیماران پرخطر آمبولی ریه مفید است

خبرگزاری فارس مشاهده در مرجع
مداخله جراحی برای بیماران پرخطر آمبولی ریه مفید است

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از نیوز مدیکال، بیانیه علمی جدید که در نشریه قلب انجمن آمریکا منتشر شد؛ خواستار ثبت کیفیت داده‌ها برای بیماران پرخطر مبتلا به آمبولی ریه و افزایش تحقیقات برای به دست آوردن درک بهتر از روند بیماری و درمان‌های مؤثر شد.

در آمبولی ریه (PE)، لخته خون به ریه ها می رود؛ تقریباً 45درصد از بیمارانی که آن را تجربه می کنند علائم شدیدتری از خود نشان می دهند؛ جایی که لخته باعث فشار بالا در ریه ها و آسیب بعدی به قلب و خطر بالای مرگ می شود.

گزینه های درمانی برای بیماران شامل درمان ضد انعقاد یا ترومبولیز (به صورت داخل وریدی یا از طریق روش کاتتر) یا مداخلات جراحی پیشرفته مانند آمبولکتومی است. پس از ناموفق بودن سایر درمان ها، اغلب تکنیک های جراحی آخرین راه حل هستند. این بیانیه نشان می دهد که در نظر گرفتن زودتر جراحی، احتمالا به بهبود بیماران مبتلا به نوع شدید آمبولی کمک کند.

جاشوا بی گلدبرگ جراح قلب گفت: این بیانیه نشان می دهد که استراتژی های مدرن مدیریت جراحی و پشتیبانی مکانیکی گردش خون منجر به بقای عالی (97%) حتی در میان وضعیت های حاد (از جمله کسانی که با ایست قلبی مراجعه کرده اند و CPR داشته اند) می شود.

احتمالا این بیانیه درک بهتر از روند بیماری و درمان‌های مؤثر را تسهیل کند و تحقیقات آینده را برای بهبود بقای بیماران مبتلا به این بیماری شایع و کشنده تشویق کند. گروه نویسنده بیانیه استراتژی‌هایی را برای تعیین دقیق‌تر خطر و شناسایی زودتر بیمارانی که از مداخله جراحی سود می برند پیشنهاد می‌کند. آنها همچنین افزایش آموزش برای پزشکان را جهت تشویق به استفاده و ادغام استراتژی های جراحی زودتر در درمان آمبولی ریه پیشنهاد می کنند.

این بیانیه علمی توسط گروه نگارش داوطلبانه به نمایندگی از شورای جراحی قلب و عروق و بیهوشی انجمن قلب آمریکا تهیه شده است. بیانیه های علمی آنچه را که در حال حاضر در مورد موضوعی شناخته شده و در زمینه هایی نیاز به تحقیقات اضافی دارد را تشریح می کند؛ آنها توصیه های درمانی ارائه نمی دهند.

پایان پیام /

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید آمبولی ریه درمان آمبولی ریه جراحی آمبولی ریه این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است