سه‌شنبه 2 مرداد 1403

معارفه مهم‌ترین انتقال تابستان امسال / رسمی: مهدی ترابی به تراکتور پیوست

وب‌گاه ورزش سه مشاهده در مرجع
معارفه مهم‌ترین انتقال تابستان امسال / رسمی: مهدی ترابی به تراکتور پیوست

برای دومین بار، مهدی ترابی از پرسپولیس جدا شد و او این بار به جای خارج از کشور، حضور در تیم ایرانی را برگزید و لباس تراکتور را بر تن کرد.

به گزارش "ورزش سه"، انتقال جنجالی که علاقه مندان به فوتبال روزها و ساعت‌ها در انتظارش بودند، رخ داد. مهدی ترابی، یکی از ستاره‌های فصول گذشته فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس، سر از تبریز درآورد و پس از توافق نهایی با مدیران باشگاه تراکتور، قراردادش را با این تیم امضاء کرد.

ترابی که در زمان مدیریت درویش در سایپا راهی پرسپولیس شده بود، پس از یک فصل و نیم حضور در لباس سرخ پوشان پایتخت، راهی العربی قطر شد ولی این انتقال موفقت آمیز نبود و او خیلی زود به پرسپولیس بازگشت و در نیم فصل دوم لیگ بیستم، برای این تیم به میدان رفت.

این بازیکن ملی پوش سپس در سه فصل اخیر نیز همواره مهره‌ای کلیدی و تأثیرگذار در ترکیب پرسپولیس بود و در قهرمانی‌های این تیم نقش مهم و کلیدی داشت. ترابی با پنج گل و هفت پاس گل، مهم ترین بازیگر در گرفتن قهرمانی از چنگال استقلال طی فصل گذشته بود و از محبوبیت بالایی نیز میان هواداران این تیم برخوردار بود.

در نهایت و با پایان فصل گذشته، ترابی تصمیم گرفت تا مقصد جدیدی را برای آینده فوتبالی خود انتخاب کند. طی روزهای گذشته، اخبار فراوانی درخصوص حضور این بازیکن در تراکتور مطرح شده بود و تلاش مدیران پرسپولیس برای تغییر نظر این ستاره بی فایده بود.

ترابی که به طور کلی 179 بار برای پرسپولیس به میدان رفت و روی 40 گل و 50 پاس گل تیمش اثر مستقیم گذاشته بود، از فصل بعد در لباس تراکتور به فوتبالش ادامه خواهد داد و بدون شک مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر، کار سختی برای پر کردن جای خالی این مهره اثر گذار خواهد داشت.

باشگاه تراکتور ضمن انتشار اطلاعیه‌ای، با اعلام رسمی جذب مهدی ترابی نوشت: پس از مذاکره و توافق «سعید مظفری‌زاده» سرپرست مدیرعاملی باشگاه با مهدی ترابی، این بازیکن با امضای قرارداد دو ساله به تراکتور پیوست.

ترابی توانایی بازی در پست‌های وینگر و هافبک تهاجمی را داشته و فصل گذشته (لیگ بیست و سوم) 35 بازی در رقابت‌های لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا انجام داده و آمار 5 گل و 7 پاس گل نیز از خود بر جای گذاشته است.

این بازیکن در لیگ بیست و دوم نیز آمار خیره کننده 9 گل و 10 پاس گل به نام خود ثبت کرده بود تا یکی از برترین و تأثیرگذارترین بازیکنان لیگ ایران در فصول اخیر لقب بگیرد.

ترابی علاوه بر پرسپولیس، پیراهن تیم‌های العربی قطر و سایپا را هم بر تن کرده و این بازیکن در 48 بازی ملی نیز 7 گل به ثمر رسانده است.

معارفه مهم‌ترین انتقال تابستان امسال / رسمی: مهدی ترابی به تراکتور پیوست 2
معارفه مهم‌ترین انتقال تابستان امسال / رسمی: مهدی ترابی به تراکتور پیوست 3