پنج‌شنبه 7 بهمن 1400

نقش ریش سفیدان در ماجرای درگیری طایفه ای روستای تمنک در شهرستان دنا

خبرگزاری دانا مشاهده در مرجع
نقش ریش سفیدان در ماجرای درگیری طایفه ای روستای تمنک در شهرستان دنا

کاربران فضای مجازی با انتشار متنی به صورت گسترده در شبکه های مختلف اجتماعی خواستار میدان داری ریش سفیدان در ماجرای درگیری بین طایفه ای روستای تمنک در شهرستان دنا شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از صبح زاگرس در روزهای گذشته به دلیل اختلافات ملکی کلیپ هایی از درگیری طایفه‌ای در روستای تمنک برروی خروجی شبکه های مجازی و بعد از آن در رسانه ها منتشر شد که با حضور پلیس و دعوت کاربران فضای مجازی و مردم آرامش به روستا بازگشت.

فرمانده نیروی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد در این رابطه با بیان اینکه هم اکنون امنیت در منطقه برقرار است و دو نفر از عاملان این حادثه نیز دستگیر شده‌اند به خبرنگاران محلی گفت: جلسه شورای تامین اضطراری نیز برای این اتفاق برگزار شده است.

سردار کیقباد مصطفایی در خصوص جزئیات درگیری این حادثه گفت: اختلافات ریشه‌ای نباید منجر به چنین حوادث تلخی شود در حالیکه زمین های منابع طبیعی توسط یک گروه کاشته می‌شده هم اکنون جزو منابع طبیعی اعلام شده و همین موجب بروز اختلاف شده و می بایست این مشکلات به صورت ریشه‌ای برطرف شوند تا شاهد چنین قضایای تلخی در استان نباشیم.

همانگونه که پیشتر گفتیم کاربران فضای مجازی با انتشار عکس نوشته های در شبکه های مختلف اجتماعی خواستار اتحاد بین طوایف و برقرای صلح و آرامش بین اهالی شدند تا در ادامه این درخواست ها شب گذشته متنی از سوی این کاربران دست به دست شود.

در این متن که با تیتر تلنگری به خودمان! منتشر شده آمده است: ریش سفیدان هر دو گروه در اتفاقات رخ داده روستای تمنک کجا بودند؟ تحریک کردند یا دعوت به خویشتن داری؟

آیا آبروی یک ایل، روستا و منطقه به این سادگی باید مورد تاراج قرار بگیرد؟

مگر قانون نیست، مگر راه قانونی نبود؟ هر چیزی مطابق میل مان نشد باید اینگونه با آبرویمان بازی کنیم؟

مگر شما ریش سفید نیستید؟ مگر صاحب تجربه نبودید؟ مگر این نباید در حوادث و بحران ها مورد استفاده قرا بگیرد؟

از قدیم هر جا نشستیم و راه رفتیم بهمان یاد دادند احترام بزرگتر واجب است!

گفتند جوانی و خامی، اما پیری و تجربه گرایی

نباید اجازه داد این قضایا به این جا بکشد، هر که را مقصر بدانیم، مقصر اول ریش سفیدان بودند که چاره کار نشدند

پس به خود بیاییم تا دیر نشده است، وقت آن است که میدان داری کنید.

دور باد از این خاک نام بد، طلوع باد بر آن نام نیکی

انتهای پیام /