دوشنبه 4 تیر 1403

هری کین، بدشانس‌ترین بازیکن این فصل اروپا / سه جام از دست داد، چهارمی هم در راه است

وب‌گاه ورزش سه مشاهده در مرجع
هری کین، بدشانس‌ترین بازیکن این فصل اروپا / سه جام از دست داد، چهارمی هم در راه است

هری کین، اسطوره باشگاه تاتنهام و تیم ملی انگلیس، برای کسب جام به بایرن مونیخ پیوست ولی ناکامی‌هایش تمامی نداشت.

به گزارش "ورزش سه"، هری کین، اسطوره باشگاه تاتنهام، در تابستان 2023 با قراردادی 4 ساله به مبلغ 120 ملیون یورو به بایرن مونیخ پیوست. این بازیکن برای کسب جام تلاش های زیادی رو کرد و حتی تاثیرگذارترین بازیکن سال هم شد.

کین سال را به خوبی شروع کرد و یکی از مدعیان اصلی توپ طلا نیز به شمار می‌آمد. او در 32 بازی لیگ آمار 36 گل و 8 پاس گل و نمره 8 را از خود به جای گذاشت که عملکرد کم نظیری محسوب می‌شود.

این بازیکن همچنین در لیگ قهرمانان اروپا هم خوب درخشید و در 12 بازی، 8 گل به ثمر رساند و 4 پاس گل داد تا با نمره 7.8 از بهترین‌های لیگ قهرمانان نیز باشد. او در مجموع با 44 گل و 12 پاس گل در 45 بازی و با تاثیرگذاری روی 56 گل، آمار بی‌نظیری به جا گذاشت و تاثیرگذار ترین بازیکن اروپا شد!

هری کین اولین بازی خود را برای بایرن مونیخ در سوپر کاپ آلمان برابر لایپزیش انجام داد که 3-0 مغلوب شدند تا این اولین جام از دست رفته هری کین در بایرن باشد. در ادامه رقابت‌ها بایرلورکورن با عملکرد عالی و شکست ناپذیری، چند هفته زودتر قهرمان لیگ آلمان شد تا دست هری کین از این جام هم کوتاه بماند. آنها همچنین در نیمه لیگ قهرمانان اروپا به مصاف رئال مادرید رفتند که در مجموع 4-3 مغلوب شدند تا این سومین جام از دست رفته برای هری کین باشد!

چهارمین جامی که هری کین از دست داد، در آخرین هفته بازی‌های بوندسلیگا اتفاق افتاد! آنها به مصاف هوفنهایم رفتند و در 6 دقیقه اول بازی 2 گل به ثمر رساندند و در ادامه در دقیقه 8 بازی یک گل دریافت کردند تا به طرز حیرت انگیزی 10 دقیقه اول این بازی، 3 گل به همراه داشته باشد!

نیمه اول 2-1 به نفع بایرن مونیخ تموم شد ولی در نیمه دوم ورق برگشت؛ هوفنهایم در دقیقه 68 بازی را 2-2 کرد و در دقایق 85 و 87 بازی دو گل دیگر به ثمر رساند تا به طرز هیجان انگیزی در دو دقیقه کامبک بزنند و بازی را 4-2 کند. بایرن مونیخ که فرصتی هم برای برگشت نداشت، تلاش خودش را کرد ولی موفق به برگشت به بازی نشد و بازی را 4-2 به هوفنهایم واگذار کرد. این نتیجه در حالی رقم خورد که اشتوتگارت مقتدرانه 4-0 مونشن‌گلادباخ را در هم کوبید تا با یک امتیاز بیشتر از بایرن مونیخ در رده دوم جدول قرار بگیرد. حال اگر بایرلورکورن قهرمان جام حذفی بشود، با توجه به اینکه خودش قهرمان لیگ هم شده، سوپر کاپ آلمان بین بایرلورکوزن و تیم دوم جدول بوندسلیگا، اشتوتگارت، برگزار می‌شود و این یعنی هری کین یک جام دیگر را هم از دست داد!

علیرضا میرزاده

هری کین، بدشانس‌ترین بازیکن این فصل اروپا / سه جام از دست داد، چهارمی هم در راه است 2