انگلیس

انگلیس

تشدید کرونا و احتمال افزایش بهای مواد غذایی در جهان
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - آمارهای معاملات سلف آمریکا نشان می‌دهد با تشدید بیماری کرونا در جهان موادغذایی در چند هفته گذشته هدف سرمایه گذاران قرار گرفته و نشانه‌هایی از افزایش قیمت‌ها در آینده وجود دارد.

آینده نامعلوم توافق تجاری آمریکا - انگلیس در دوران پسابرگزیت
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - جو بایدن نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا به رغم اشاره به روابط «ویژه» آمریکا و انگلیس، گفته است این روابط ممکن است در دوران پسابرگزیت کاهش یابد و این درحالی است که حتی با وجود حمایت دونالد ترامپ از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا معلوم نیست در صورت پیروزی دوباره او در انتخابات، به راحتی به توافق تجاری جدید با این کشور تن در دهد.

تصویر پرچم پاره آمریکا بر فراز کاخ سفید / نشریه «اکونومیست» منتشر کرد
خبرگزاری ایسنا

نشریه خبری تحلیلی اکونومیست در آستانه انتخابات آمریکا با انتشار تصویر پاره پاره از پرچم این کشور بر فراز کاخ سفید، تاکید کرده است که دونالد ترامپ، همه ارزش‌هایی را که آمریکا با آن شناخته می‌شد، پایمال کرده است.

احتمال اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در انگلیس
خبرگزاری ایسنا

گزارش رسانه های ملی حاکی از آن است که نخست وزیر انگلیس طی روزهای آینده محدودیت‌های جدید کرونایی اعمال می‌کند.

پربازدیدترین اخبار سیاسی 10 آبان ایسنا
خبرگزاری ایسنا

اعمال محدودیت‌های جدید در 25 استان و 46 شهرستان برای مقابله با کرونا / ممنوعیت همه نوع صید ترال به مدت دو سال / مواضع احتمالی بایدن و ترامپ درباره روابط تهران - واشنگتن پس از پیروزی / انتصاب رئیس و اعضای شورای حقوقی دیوان محاسبات و... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می‌توانید آنها را در این گزارش مرور کنید.

تشدید بحران کرونا یورو را ریزشی کرد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - تشدید شمار مبتلایان به کرونا در قاره اروپا و احتمال از سرگیری قرنطینه در اکثر کشورهای جهان به ویژه منطقه یورو، در آخرین معاملات منتهی به جمعه (9 آبان ماه) ارزش یورو در مقابل دلار 0.21 درصد نزول کرد و با ماندن در کانال 1.16 به 1.164 دلار رسید.

پوشش اخبار انتخابات 2020 آمریکا با جلیقه ضدگلوله
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - پوشیدن جلیقه ضد گلوله، کلاه خود و زدن ماسک برای خبرنگارانی که در اقصای نقاط جهان بویژه کانون های بحرانی به پوشش خبری می پردازند امر بدیهی است اما خبرنگاران برخی رسانه های مطرح جهان از ضرورت استفاده از این وسایل برای پوشش خبری انتخابات 2020 آمریکا سخن می گویند.

سازمان ملل به دولت مستعفی یمن برای ادامه درگیریها هشدار داد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - پایگاه اطلاع‌رسانی «زوایا عربی» مصر به نقل از منابع دیپلماتیک فاش کرد که «مارتین گریفیتس» نماینده سازمان ملل در یمن، دولت مستعفی و فراری این کشور را تهدید کرد که اگر تا پایان ماه نوامبر (آبان و آذر) با پیش‌نویس سند «اعلامیه مشترک» برای پایان دادن به بحران یمن موافقت نکند، با عواقب بازدارنده‌ای مواجه خواهد شد.

تبعات اجباری نبودن "ماسک زدن" در دانشگاه انگلیسی
خبرگزاری ایسنا

یک دانشگاه انگلیسی، تصمیم خود مبنی بر اجباری نبودن استفاده از ماسک در داخل ساختمان‌های دانشگاه را لغو کرد.

مواضع احتمالی بایدن و ترامپ درباره روابط تهران - واشنگتن پس از پیروزی
خبرگزاری ایسنا

یک اندیشکده انگلیسی در تحلیلی به مواضع احتمالی جو بایدن و دونالد ترامپ درباره روابط تهران - واشنگتن پس از پیروزی هر یک در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پرداخت.

تهران و مسکو نبودند، سوریه کشور تروریست‌ها می‌شد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - روزنامه فرهیختگان در گفت وگو با لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران، آورده است: حضور نظامی روسیه تا زمانی که دولت قانونی سوریه اجازه می‌دهد، در سوریه ادامه دارد. فقط حضور نظامی 2 کشور جمهوری اسلامی و فدراسیون روسیه در سوریه قانونی است.

روسیه زیر تیغ تحریم ها
خبرگزاری ایرنا

مسکو - ایرنا - غرب به رهبری آمریکا از یک دهه پیش فشار تحریمی بر روسیه را آغاز کرد و گفته تحلیلگران چندین هدف آشکار و پنهان را به عنوان اهداف راهبردی خود برای سلطه بر جهان و بازداشتن روسیه دنبال می کند.

آمریکایی ها بدنبال غارت منابع معدنی افغانستان
خبرگزاری ایرنا

کابل - ایرنا - شماری از کارشناسان و منابع امنیتی افغانستان هدف آمریکا و برخی از کشورهای غریی از طرح روند صلح نیابتی را غارت منابع معدنی افغانستان می دانند و می گویند در این روند برخی از کشورهای عربی و همسایه نیز به این کشورها کمک می کنند.

ائمه جمعه شیعه و سنی استان اردبیل بر تحکیم وحدت اسلامی تاکید کردند
خبرگزاری ایرنا

اردبیل - ایرنا - ائمه جمعه شیعه و سنی استان اردبیل روز شنبه در پیام مشترکی بر تحکیم وحدت اسلامی بعنوان تنها راه سعادت، پیشرفت و رهایی امت اسلامی تاکید کردند.

تقدیر از نمایندگان سینمای ایران در بزرگ‌ترین جشنواره فیلم آسیا
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - سینمای ایران رقابت در بیست‌وپنجمین دوره «جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان» را با کسب 3 جایزه به پایان رساند.

دوراهی دولت در حفظ جان یا معیشت مردم
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - روزنامه جهان صنعت در گزارشی، آورده است: همه یکصدا خواستار تعطیلی دو هفته‌ای پایتختی هستند که این روزها شرایط فوق بحرانی را تجربه می‌کند، شاید به این ترتیب زنجیره ابتلا به کرونا قطع شود.