جمعه 28 مرداد 1401

وزارت صنعت

وزارت صنعت

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به مناسبت برگزاری جام جهانی 2022 فوتبال در قطر، پنج نمایشگاه معرفی کالاهای ایران و یک نمایشگاه فرش و صنایع دستی در دوحه، پایتخت این کشور برگزار می‌شود.

وب‌گاه گسترش

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بنده فکر می‌کنم که مجلس شورای اسلامی به تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت بازرگانی رأی مثبت نمی‌دهد.

خبرگزاری تسنیم

برنامه دولت برای مدیریت مصرف برق صنایع با هدف کنترل بازار با تامین نیاز انرژی صنایع موفق عمل کرد و بر خلاف سال گذشته خبری از جهش‌های قیمتی در این بخش نبود.

وب‌گاه گسترش

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: فرصت طلایی که در گذشته در بازار خودروی روسیه ایجاد کرده بودیم، از دست رفته و امروز با توجه به خروج خودروسازان خارجی از این کشور، باید بتوانیم در این بازار فعالیت‌ها را آغاز و از فرصت‌ها استفاده کنیم.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: فرصت طلایی که در گذشته در بازار خودروی روسیه ایجاد کرده بودیم، از دست رفته و امروز با توجه به خروج خودروسازان خارجی از این کشور، باید بتوانیم در این بازار فعالیت‌ها را آغاز و از فرصت‌ها استفاده کنیم.

خبرگزاری مهر

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بنده فکر می‌کنم که مجلس شورای اسلامی به تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت بازرگانی رأی مثبت نمی‌دهد.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - مدیرکل صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز تحریم‌ها علیه روسیه سبب شده تا فرصت خوبی در اختیار صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی کشورمان باشد تا در زنجیره ارزش خودروسازان جهانی قرار بگیرند.

خبرگزاری ایرنا

مشهد - ایرنا - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هم‌اکنون آیین نامه‌ای در دولت برای تسهیل رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان در حال تصویب است که بر این اساس چند درصد میزان بازگرداندن ارز حاصل از صادرات را کاهش می‌دهد.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، ذبیح الله اعظمی؛ سخنگوی کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در طی دو سال گذشته مجلس بطور تمام قد از کشاورزان و همچنین کشاورزان زعفران کار حمایت کرده و مشکلات آن‌ها را پیگیری و برطرف می‌کند. وی افزود: با توجه به آمار و اطلاعاتی که داریم امسال میزان زعفران با توجه به خشکسالی و کمبود بارندگی ها، کاهش یافته و تبع آن عملکرد...

خبرگزاری ایرنا

رباط کریم - ایرنا - معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری از چند شرکت فعال در زمینه طراحی و تولید تجهیزات روشنایی خودرو و پوشش‌های نانوساختار بازدید کرد.

خبرگزاری دانا

وزرت صنعت، معدن و تجارت از 9 دهه قبل تاکنون بارها دستخوش تغییروتحول بوده و حالا دوباره تفکیک وزارت صمت دغدغه دولت و مجلس شده، در حالی که به نظر اکثر کارشناسان در شرایط فعلی هزینه‌های تأسیس دوباره وزارت بازرگانی از منافع آن بیشتر خواهد بود.

خبرگزاری ایرنا

همدان - ایرنا - استاندار همدان با اشاره به فعالیت 301 معدن دارای مجوز با 26 ماده معدنی شناخته شده در سطح استان، گفت: معادنی که در زمینه محیط زیستی، پوشش جانوری و گیاهی دارای مشکل و آسیب زا هستند باید شناسایی و تعیین تکلیف شده و مجوز فعالیت آنها در راستای حفاظت از محیط زیست باطل شود.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

قیمت‌گذاری محصولات فولادی همیشه موضوع مهمی بوده است.

خبرگزاری مهر

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: عده‌ای می‌خواهند از قِبَل کشاورزان زعفران کار، درآمد کسب کنند؛ این مافیا به بورس زعفران هم رسوخ کرده ولی جلوی دلالان ایستاده‌ایم.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: همه شرکای خارجی خودروسازی که در گذشته در کشورمان حضور داشته‌اند، برای حضور مجدد در بازار ایران درخواست‌هایی داشته و حتی برخی از آنها راهبرد کلی چند ساله نیز ارائه کرده‌اند.