پایدار: سرمربیان تیم‌های سوپر لیگ کمی «سعه صدر» به خرج دهند / از اصحاب رسانه گله مندم

خبرگزاری خبرنگاران جوان مشاهده در مرجع
پایدار: سرمربیان تیم‌های سوپر لیگ کمی «سعه صدر» به خرج دهند / از اصحاب رسانه گله مندم

رئیس سازمان لیگ کاراته درباره سرنوشت مسابقات سوپر لیگ توضیحاتی را مطرح کرد.

ابوالقاسم پایدار رئیس سازمان لیگ کاراته در گفت‌وگو با  خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان, نسبت به انتقادات معرفی قهرمانان مسابقات سوپر لیگ در 2 بخش آقایان و بانوان واکنش نشان داد و عنوان کرد: با توجه به بازه زمانی 4 ماهه که به دلیل شیوع ویروس کرونا تمامی رقابت‌های ورزشی به تعویق افتاد، مسابقات کاراته نیز از این قاعده مستثنی نبود و باید برای عادی سازی شرایط اطلاع رسانی و بررسی دقیق در زمینه انجام یا خاتمه بازی‌ها انجام می‌شد.

به هر 3 تیم راه یافته به نیمه نهایی سوپر لیگ حق می‌دهم

وی افزود: قصد داشتیم طی جلسه هم اندیشی با مربیان در مورد انجام و یا اتمام لیگ به جمع بندی برسیم و 90 درصد مربیان با خاتمه مسابقات لیگ بر اساس امتیازات کسب شده موافقت کردند. من به تیم‌های پاس، آوای رزم و رعد پدافند کاملا حق می‌دهم، چون ابهامات در اعلام تیم قهرمان سوپر لیگ آقایان بیشتر از بانوان بود. باید قبول کرد لیگ به صورت حرفه‌ای برگزارشد و همه ورزشکاران و مربیان سرمربیان، سرمایه‌های ما هستند و احساس می‌کنم برخی از رسانه‌ها به این مسئله بیش از حد پرداخته اند و کمی بزرگنمایی شد.

سرمربیان تیم‌ها «سعه صدر» به خرج دهند

پایدار ادامه داد: با توجه به شرایطی که پیش روی ما بود از سرمربیان تیم‌ها درخواست می‌کنم باز هم «سعه صدر» به خرج دهند. ما برای همه ورزشکاران تیم‌ها و سرمربیان احترام ویژه‌ای قائل هستیم و به زودی مراسم اهدای جام را با حفظ شان تیم‌های قهرمان برگزار خواهیم کرد. انتظار داریم تیم‌ها صحنه رقابت را روی تاتامی قرار دهند و تنها نقطه نظرات سازنده خود را به ما اعلام کنند. در این مورد هم سعی کردیم بهترین تصمیم را بگیریم.

از نحوه اطلاع رسانی رسانه‌ها گله مندم

رئیس سازمان لیگ کاراته با بیان اینکه رسانه‌ها در برجسته کردن اعتراضات سرمربیان نقش داشتند، عنوان کرد: رسانه حق دارد ما را به نقد بکشد، اما از برخی گله مندم، چون شرایط اطلاع رسانی تنش زا بود. انتظار می‌رود رسانه‌ها نقش برجسته خود را برای کاراته همچنان حفظ کنند. وقتی نوشته‌ها سمت و سو پیدا می‌کند با اطلاع رسانی این چنینی دل خواننده آزار می‌بیند.

برای اتمام لیگ 3 شاخصه را مورد ارزیابی قرار دادیم

پایدار همچنین اظهار کرد: شانس قهرمانی که برای دانشگاه آزاد وجود داشت برای 3 تیم دیگر هم بود که 3 شاخصه را برای اتمام لیگ مورد بررسی قرار دادیم. اولین شاخصه وحدت در تصمیم گیری درباره سرنوشت لیگ بود. شاخصه دوم و سوم برای اعلام قهرمان در مورد تک قهرمان دربخش آقایان و در قهرمانی مشترک بخش بانوان بحث کردیم. در سازمان لیگ ما به هیچ عنوان نظر خود را تحمیل نکردیم و طباطبایی رئیس فدراسیون، خمارلو نایب رئیس و مومنی دبیر فدراسیون تمامی معایب و مزایای نظرات جمع آوری شده را مورد بررسی قرار دادند و در نهایت این تصمیم اتخاذ شد.

بیشتر بخوانید

برگزاری مراسم اختتامیه لیگ در دستور کار فدراسیون کاراته

انتهای پیام /

پایدار: سرمربیان تیم‌های سوپر لیگ کمی «سعه صدر» به خرج دهند / از اصحاب رسانه گله مندم 2