چهارشنبه 19 مرداد 1401

کتاب «نبرد تنگه‌ها» رونمایی می‌شود

خبرگزاری مهر مشاهده در مرجع
کتاب «نبرد تنگه‌ها» رونمایی می‌شود

کتاب «نبرد تنگه‌ها» نوشته مصطفی رحیمی فردا دوشنبه 6 تیر در خبرگزاری مهر رونمایی می‌شود.

کتاب «نبرد تنگه‌ها» نوشته مصطفی رحیمی فردا دوشنبه 6 تیر در خبرگزاری مهر رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «نبرد تنگه‌ها» نوشته مصطفی رحیمی که توسط مؤسسه شهید حسن باقری منتشر شده است فردا (دوشنبه 6 تیرماه) در خبرگزاری مهر رونمایی می‌شود.

این کتاب در ده فصل با عنوان «غرب کرخه در اسارت»؛ «شکل گیری محورهای مقاومت»؛ «طرح ریزی عملیات»؛ «چهار محور، چهار قرارگاه»؛ «شمارش معکوس»؛ «آغاز عملیات»؛ «مرحله دوم، سوم و چهارم»؛ «فتح المبین در بوته نقد» به نقش شهید حسن باقری در عملیات فتح‌المبین پرداخته است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

«حالا با حضور مهدی زین الدین و نظارت مستقیم حسن باقری، شناسایی‌ها در غرب دزفول گسترده‌تر و هدف مند تر پیگیری می‌شد. حسن باقری ضمن کنترل و هدایت حرکت‌های شناسایی، نیم نگاهی هم به کشف استعدادها داشت. او به دنبال افراد با نبوغی بود که بتوانند در سطوحی فراتر از یک محور به او کمک کنند بی تردید یکی از کشف‌های بزرگ حسن در امر شناسایی، توکل قلاوند بود. قلاوند، که مسئولیت شناسایی محور دالپری را بر عهده داشت تمامی منطقه دشت عباس و ارتفاعات شمالی آن را جز به جز و قدم به قدم می‌شناخت. معروف ترین کمپ شناسایی در منطقه غرب دزفول کمپ قلاوند بود. دوستانش او را «آواکس دشت عباس» می‌نامیدند. شناسایی‌های دقیق قلاوند بعدها در عملیات فتح المبین بسیاری از گره‌های کور منطقه شمالی عملیات را باز کرد. همین استعداد و مهارت باعث شد تا حسن باقری بعدها پای او را به میدان‌های بزرگ‌تر باز کند.»

مراسم رونمایی از این کتاب با حضور همرزمان شهید حسن باقری، مصطفی رحیمی؛ نویسنده کتاب، سردار فتح اله جعفری، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه ومدیر انتشارات شهید باقری از ساعت 10 صبح در خبرگزاری مهر برگزار می‌شود.

کتاب «نبرد تنگه ها» در 1077 صفحه با شمارگان 1000 نسخه و قیمت 500 هزار تومان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.