دوشنبه 3 اردیبهشت 1403

کشف یک و نیم میلیارد تومان نوشت افزار قاچاق در جنوب تهران

خبرگزاری خبرنگاران جوان مشاهده در مرجع
کشف یک و نیم میلیارد تومان نوشت افزار قاچاق در جنوب تهران

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ، از کشف 85 هزار قلم نوشت افزار قاچاق خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش کالا‌های کشف شده را 1.5 میلیارد تومان برآورد کرده‌اند.

سرهنگ کارآگاه مهدی افشاری رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ گفت: با انجام اقدامات فنی و پلیسی ماموران این پلیس موفق به کشف یک انبار قاچاق کالا در محدوده خیابان شهید رجایی شدند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: با اقدامات بعدی مشخص شد مقادیر قابل توجهی کالای خارجی قاچاق توسط رانندگان خودرو‌های شوتی از جنوب کشور به این مکان منتقل و قاچاقچیان قصد دارند این اموال را در بازار توزیع کنند.

وی افزود: با هماهنگی از سوی مرجع قضائی، پلیس به محل مذکور اعزام و در بازرسی از محل مقادیر انبوهی نوشت افزار خارجی قاچاق و فاقد اسناد گمرکی مطابق با قانون کشف و ضبط و در این خصوص یک قاچاقچی نیز دستگیر شد.

سرهنگ افشاری تصریح کرد: در این بازرسی 18 هزار عدد ماژیک، 11 هزار و 520 خودکار و بیش از 50 هزار انواع نوشت افزار دیگر کشف شد که کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ ارزش اموال مکشوفه را یک و نیم میلیارد تومان اعلام کرده اند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت در پایان با اشاره به این که کالای قاچاق به وضعیت اقتصادی بازار کشور لطمه وارد می‌کند و باید به شدت با این مساله برخورد شود، از شهروندان درخواست کرد درصورت مشاهده هرگونه کالای قاچاق و یا احتکارکالا با این پلیس با شماره‌های 02166747343 ویا 09999871392 تماس بگیرند.

باشگاه خبرنگاران جوان اجتماعی حوادث و انتظامی