سه‌شنبه 26 تیر 1403

گزارش؛/ غرامت تاریخی الاتحاد به گایاردو: 1900 میلیارد تومان

وب‌گاه ورزش سه مشاهده در مرجع
گزارش؛/ غرامت تاریخی الاتحاد به گایاردو: 1900 میلیارد تومان

باشگاه الاتحاد قصد دارد مبلغ 30 میلیون یورو غرامت به مارسلو گایاردو برای فسخ قراردادش پرداخت کند.

به گزارش "ورزش سه"، گایاردو هنوز هدایت الاتحاد را بر عهده دارد اما شاید حضور او روی نیمکت این تیم تنها تا چند ساعت یا نهایتا تا چند روز دیگر به طول بیانجامد و پس از آن از این سمت کنار گذاشته خواهد شد تا جانشینش انتخاب شود.

باشگاه الاتحاد که در حال حاضر کریم بنزما را در اختیار دارد در حال آماده کردن مبلغی باورنکردنی است که در تاریخ دنیای فوتبال بی سابقه است. آنها قصد دارند نزدیک به 30 میلیون یورو پرداخت کنند تا قرارداد این مربی آرژانتینی که تا ژوئن 2025 ادامه دارد فسخ شود.

این یک سال باقی مانده از قرارداد او هزینه 30 میلیون یورویی را برای این باشگاه عربستانی به همراه داشته است که شامل هفت عضو کادر فنی او هم می‌شود. این مربی تمایلی به توافق و عبور از این مبلغ ندارد و به همین دلیل اخراجش برای این باشگاه که پس از شکست برابر الاتفاق تصمیم به انجام این کار گرفته بود گران تمام خواهد شد.

به نظر می‌رسد که توافق نهایی بین آنها انجام شده اما هنوز مدارک امضا نشده و به همین دلیل این باشگاه خبر را به صورت رسمی اعلام نکرده است. این در حالی است که گایاردو هنوز تصمیمی برای قطع همکاری ندارد و در حال برنامه‌ریزی برای آغاز فصل آینده در فاصله چند هفته پیش رو است.

نباید فراموش کرد که این مربی در طول این فصل که بسیار هم برای این باشگاه ناامید کننده بود با مشکلات بسیاری روبرو شد. آنها حتی نتوانستند در جمع چهار تیم صدر جدول رقابت‌های لیگ عربستان قرار بگیرند تا مجوز حضور در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورند. آنها در طول این فصل با اتفاقاتی مانند مصدومیت تا درگیری با بنزما و تغییر مربی روبرو بودند.

الاتحاد حالا به دنبال یافتن سکان‌دار دیگری است. صحبت‌هایی درباره افرادی مانند مکس آلگری مطرح شده اما هنوز هیچ چیز رسمی نیست. مدیر ورزشی این باشگاه در حال حاضر رامون پلانس است که پیش از این سابقه بازی در بارسلونا و اسپانیول را داشته است. او مسئول پیدا کردن جانشین برای گایاردو است و باید دید که آیا صندوق سرمایه‌گذاری عربستان به این باشگاه اجازه خواهد داد که هزینه قابل توجهی را برای انتخاب مربی پرداخت کند چون همین حالا هم هزینه گزافی را برای گایاردو داده است.

گزارش؛/ غرامت تاریخی الاتحاد به گایاردو: 1900 میلیارد تومان 2