عربستان سعودی

عربستان سعودی

یک شهروند یمنی در حمله هوایی عربستان کشته شد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایران - حمله هوایی عربستان به صنعا پایتخت یمن و برخی استان های این کشور، به کشته شدن یک غیرنظامی و زخمی شدن چهار تن دیگر انجامید.

عربستان اولین حریف ایران در پنجره دوم / در اندیشه تداوم صدرنشینی
خبرگزاری مهر

تیم ملی بسکتبال ایران در اولین دیدار خود در پنجره دوم انتخابی کاپ آسیا فردا به مصاف عربستان می رود.

ظرفیت‌های داخلی برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها به کارگرفته شود
خبرگزاری ایرنا

کرج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج با اشاره به کاستی ها در بخش اقتصادی کشور گفت: برای کم اثر کردن تحریم ها باید از ظرفیت های داخلی استفاده شود.

نیروهای انگلیس مخفیانه برای حفاظت ازمیادین نفتی عربستان مستقر شدند
خبرگزاری ایرنا

لندن - ایرنا - نشریه ایندیپندنت روز جمعه در گزارشی از استقرار مخفیانه نیروهای انگلیس برای محافظت از میادین نفتی عربستان سعودی بدون اطلاع پارلمان این کشور خبر داد.

سایه سنگین سازش با صهیونیست‌ها بر تحرکات ریاض در نیجر
خبرگزاری ایرنا

اسلام‌آباد - ایرنا - دیدار وزیران امور خارجه پاکستان و سعودی در حاشیه نشست سازمان همکاری اسلامی در نیجر درحالی برگزار شد که سایه اختلافات دو کشور در بحث مسائل شبه‌قاره به ویژه تحرکات اخیر ریاض برای پیشبرد طرح سازش با اسرائیل که واکنش شدیدی در پاکستان نیز به همراه داشت، بر این نشست سنگینی می‌کند.

انصارالله یمن: حملات ما به عربستان حق مشروع پاسخ به تجاوز است
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - "محمد عبدالسلام" سخنگوی جنبش انصار الله یمن در واکنش به حملات امروز جمعه ائتلاف سعودی به صنعا گفت: این حملات چیز تازه‌ای نیست و بیانگر اهمیت ادامه مقاومت و مشروعیت پاسخ گویی ما به عنوان یک سیاست بازدارندگی در برابر ائتلاف است.

استاد دانشگاه: مجلس برای آینده کشور ریل گذاری کند
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - یک کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه مجلس باید برای آینده کشور ریل گذاری کند، گفت: دولت مقصر همه مشکلات اقتصادی نیست، تحریم‌ها، نداشتن رابطه مستقیم مالی با دنیا، نادیده گرفتن معاهدات و سازکارهای بین المللی مانند FATF، از جمله مشکلات اقتصاد ایران است.

خبرگزاری تسنیم

یمنی هایی که اولین موشک کروز شلیک شده آنها در سالهای گذشته در میانه راه به علت نقص فنی سقوط کرد، امروز به نقطه ای رسیده اند که تنها با یک تیر موشک، یک عملیات حساس را به اجرا درمی‌آورند.

سفیر: ایران آماده مساعی مشترک برای رفع سوء‌تفاهم‌ها در منطقه است
خبرگزاری ایرنا

اسلام‌آباد - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان از آمادگی کشورمان برای پیشبرد ابتکار میانجی‌گری در منطقه با هدف رفع سوءتفاهمات با کشورهای حوزه خلیج فارس خبر داد.

مذاکرات غیررسمی اوپک پلاس در آستانه نشست وزیران
خبرگزاری ایسنا

گروه اوپک پلاس روز شنبه پیش از برگزاری نشست رسمی وزیران اوپک و اوپک پلاس در روزهای دوشنبه و سه شنبه، مذاکرات غیررسمی به صورت آنلاین خواهد داشت.

FIBA: ایران به حریفان رحم نمی‌کند
خبرگزاری ایسنا

فدراسیون جهانی بسکتبال، از تیم ملی ایران به عنوان حریفی بی‌رحم نام برد.

امارات، از همکاری با صهیونیستها تا لغو صدور ویزا با کشورهای مسلمان
خبرگزاری ایرنا

بغداد - ایرنا - تحلیلگر ارشد تونسی هدف پشت پرده امارات را از توقف صدور روادید برای 13 کشور که اکثر آن از کشورهای مسلمان هستند، افشا و این سیاست را در راستای همکاری با صهیونیست ها ارزیابی کرده است.

خشم ائتلاف سعودی با حملات کور به صنعا
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - ائتلاف سعودی خشمگین از مورد هدف قرار گرفتن روز دوشنبه تأسیسات نفتی شرکت نفتی آرامکو در جده، امروز (جمعه) بی‌هدف و دیوانه وار مناطق مختلف در صنعا؛ پایتخت یمن را بمباران کرده است.

حمایت نخست وزیر ژاپن از اصلاحات عربستان سعودی
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - نخست وزیر ژاپن به ولیعهد عربستان سعودی گفته است که توکیو از برنامه اصلاحات ریاض در زمینه تنوع بخشی صنایع و کاهش وابستگی به نفت خام حمایت خواهد کرد.

ورشکستگی تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا شتاب گرفت
خبرگزاری ایسنا

روند ورشکستگی در میان شرکتهای صنعت نفت شیل آمریکا با وجود حمایتهای دولتی که در بحبوحه شیوع ویروس کرونا و سقوط قیمتها از آنها برخوردار شده اند، شتاب گرفته است.

صعود نفت برای اوپک پلاس چالش برانگیز شد
خبرگزاری ایسنا

در فاصله چند روز تا زمان برگزاری نشست وزیران اوپک و اوپک پلاس، افزایش اخیر قیمتهای نفت دلیل خوبی برای تولیدکنندگانی که موافق افزایش تولید این گروه در سال آینده هستند، فراهم کرده است.