آمار ابتلا به کرونا در استان بوشهر از مرز 37 هزار نفر گذشت

خبرگزاری ایسنا مشاهده در مرجع
آمار ابتلا به کرونا در استان بوشهر از مرز 37 هزار نفر گذشت

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر در تاریخ سه شنبه 14 اردیبهشت ماه 1400، 416 نفر است.

سعید کشمیری با بیان این موضوع و اشاره به وضعیت کلی کرونا در استان بوشهر اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته 64 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند که از این تعداد ابتلای 34 مورد به کرونا مثبت، قطعی است.

وی افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 65 بیمار نیز با حال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند، که از این تعداد 48 نفر از آنها مثبت قطعی بودهاند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به افزایش تعداد بیماران بستری در بخش‌های ویژه کرونا افزود: تعداد 52 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه هستند که از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، 20 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

کشمیری درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر که تا به امروز اعلام شده است، بیان کرد: متاسفانه امروز 5 مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا، شامل 2 آقا با 59 و 45 سال سن و با سابقه بیماری لوپوس و دیابت و همچنین 3 خانم با 84، 77 و 60 سال سن بدون سابقه بیماری در استان بوشهر به ثبت رسید.

وی خاطرنشان کرد: تا کنون 1062 نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر بیان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون 37270 نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

سعید کشمیری اظهار کرد: متاسفانه اکنون 7 شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد؛ شهرستان های گناوه، دشتستان و دشتی که قبلا قرمز بوده و دیروز سه شهرستان بوشهر، تنگستان و جم هم از وضعیت نارنجی به قرمز تبدیل شده است.

وی ادامه داد: سه شهرستان دیلم، دیر و کنگان در وضعیت نارنجی و خطر و شهرستان عسلویه از وضعیت نارنجی به رنگ زرد تبدیل شده است.

انتهای پیام