انتخابات فدراسیون بدنسازی باطل اعلام شد

خبرگزاری ایسنا مشاهده در مرجع
انتخابات فدراسیون بدنسازی باطل اعلام شد

شعبه 35 دیوان عدالت اداری در حکم بدوی که تا 20 روز قابل اعتراض است، انتخابات فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام را باطل اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، مجمع انتخاباتی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با رقابت عبدالمهدی نصیرزاده، حسین یارمحمدیان و کاوه درودی به عنوان 3 کاندیدای نهایی در تاریخ 13 دی سال 1399 به ریاست مهدی علی نژاد معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان برگزار و در پایان عبدالمهدی نصیرزاده با کسب 28 رای از مجموع 43 رای اعضای مجمع، به عنوان رییس جدید این فدراسیون انتخاب شد. پس از برگزاری این انتخابات، کاوه درودی دبیر سابق فدراسیون بدنسازی و یکی از کاندیداهای ریاست فدراسیون بدنسازی، در اعتراض به تخلف صورت گرفته در انتخابات، از وزارت ورزش و جوانان به عنوان مجری برگزاری انتخابات، به دیوان عدالت اداری شکایت کرد.

دلیل این شکایت، حضور یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست این فدراسیون در رای‌گیری بوده است. به گونه‌ایی که رای دادن این کاندیدا، تخلف محسوب و در نهایت منجر به صدور حکم بدوی شده است.

شعبه 35 دیوان عدالت اداری پس از بررسی و با اعلام احراز تخلف صورت گرفته در برگزاری انتخابات مذکور، به تاریخ 16 شهریور و شماره پرونده 9909980900204945 و شماره بایگانی 9905852 حکم به ابطال انتخابات فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام داده است.

در پایان حکم صادره آمده است: «رای صادر شده به استناد ماده 65 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری ظرف مهلت 20 روز از تاریخ ابلاغ قابل اعتراض در محاکم تجدیدنظر دیوان عدالت اداری می‌باشد».

این شعبه در رای خود اعلام کرده، وزارت ورزش به عنوان علی رغم ابلاغیه 22 اسفند 99، هیچ دفاعی از نحوه برگزاری انتخابات نداشته است.

به گزارش ایسنا، پیش از این و با حکم دیوان عدالت اداری انتخابات فدراسیون زورخانه و ورزش‌های باستانی نیز باطل اعلام شده بود.

انتهای پیام