جمعه 7 مهر 1402

این داروخانه به دلیل همراهی با اعتراضات پلمب شد

وب‌گاه اقتصاد نیوز مشاهده در مرجع
این داروخانه به دلیل همراهی با اعتراضات پلمب شد

داروخانه کلینیک مشهور ناباروی در شیراز به دلیل عدم ارائه خدمات و تحریک به اعتصاب توسط سازمان اطلاعات سپاه پلمب شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، داروخانه کلینیک مشهور ناباروی در شیراز به دلیل عدم ارائه خدمات و تحریک به اعتصاب توسط سازمان اطلاعات سپاه پلمب شد.

مسئولان این داروخانه روز گذشته دوشنبه 14 آذرماه ضمن تحریک به اعتصاب از ارائه خدمات به بیماران خودداری می‌کردند. در ایام اخیر برخی از داروخانه‌ها نیز به بهانه‌های مختلف مانند قطعی سایت از ارائه خدمات به طیفی از بیماران خودداری می‌کرده‌اند که برخورد با این داروخانه‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

طبق قانون 23, 24 تعزیرات حکومتی امور بهداشتی ودرمانی، داروخانه موظف است تمام کالاهای خریداری شده را مستمراً تا اتمام موجودی عرضه کند و در صورت خودداری از عرضه مجازات خواهد شد. همچنین داروخانه موظف است طبق ساعات تعیین شده خدمات مربوطه را ارائه کند مگر با دلیل موجه و یا با اطلاع کتبی و نظر سازمان منطقه ای بهداشت و درمان محل و در غیر این صورت متخلف به مجازات‌های مختلف محکوم می شود.

همچنین داروخانه‌ها به بهانه مسائل سیاسی و صنفی اگر از ارائه خدمات دارویی خودداری کند طبق قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور و قانون مربوط به مقرارات پزشکیی دارویی با آن برخورد جدی خواهد شد.

همچنین بخوانید