جمعه 4 اسفند 1402

این علامت در گوش نشانه بیماری قلبی است

وب‌گاه اقتصاد نیوز مشاهده در مرجع
این علامت در گوش نشانه بیماری قلبی است

اقتصادنیوز: محققان دریافته‌اند که "بیماری‌های قلبی" ممکن است زیر مجموعه‌ای از بیماران مبتلا به پیری زودرس و رشد زودرس بیماری عروق کرونر را تشخیص دهند که پیش بینی آن ممکن است با اقدامات پیشگیرانه اولیه بهبود یابد.

آیا این نشانه عمودی کوچک روی گوش می‌تواند ارتباطی با بیماری‌های قلبی داشته باشد؟ این یک تست ساده است که می‌تواند از آسیب جدی بیماری محافظت کند. در سال 1973 پزشکی به نام "ساندرز تی. فرانک" مطالعاتی را انجام داد تا مشخص کند که آیا لاله گوش چین خورده می‌تواند نشانه مشکل قلبی عروق کرونری باشد یا خیر. او دریافت بیمارانی که لاله گوششان زاویه دار و مورب است درمعرض خطر بالاتری برای بیماری‌های قلبی قرار داشتند.

اما قبل از اینکه نگران شوید، در این بخش چند آمار و سابقه اولیه در مورد آزمایشات وجود دارد، از زمان انتشار مطالعات وی، دانشمندان بیشتری به ارتباط بین چین و بیماری‌های قلبی پرداخته اند.

محققان دریافته اند که "بیماری‌های قلبی" ممکن است زیر مجموعه‌ای از بیماران مبتلا به پیری زودرس و رشد زودرس بیماری عروق کرونر را تشخیص دهند که پیش بینی آن ممکن است با اقدامات پیشگیرانه اولیه بهبود یابد.

در نتیجه، وقتی بافت الاستیک در اطراف رگ‌های خونی کوچک در گوش شروع به انحطاط می‌کند. این همان نوع تغییر است که در رگ‌های خونی رخ می‌دهد زمانی که بیماری عروق کرونر دارد؛ بنابراین دانشمندان نتیجه گرفتند که تغییرات مشهود می‌تواند نشانه‌ای از تغییرات جدی‌تر در رگ‌های خونی اطراف قلب باشد.

برای فراهم کردن تعدادی از اعداد، مطالعه جدید در سال 2006 نشان داد ارزش پیش بینی حدود 80 درصد در افراد 40 سال و کوچک‌تر است. با این وجود، به نظر می‌رسد که چین و چروک گوش می‌تواند برخی بیماری‌های سالخوردگی مانند بیماری‌های قلبی و احتمالا دیابت را پیش بینی کند، اما هنوز برخی از دانشمندان قانع نشده اند.

نشانه مشکل قلبی و بیماری عروق کرونر

مطالعه‌ای که در سال 1980 انجام شد نشان داد هیچ رابطه معناداری بین چین و چروک و بیماری عروق کرونر در آمریکا وجود ندارد که نشان می‌دهد علامت ممکن است همان سطح نشانه‌ای در دیگر گروه‌های قومی را نداشته باشد. مطالعه دیگر در مورد ژاپنی‌ها هیچ همبستگی بین چین و چین و بیماری قلبی را پیدا نکرد.

با این حال دانشمندان دیگری پیشنهاد می‌کنند که، چون مطالعات معمولا بر روی بیماران در سن 50 سال انجام می‌شود، نتایج ممکن است مغرضانه باشند، چون افراد به طور طبیعی ریسک بالاتری برای این بیماری‌ها دارند. این می‌تواند این باشد که چین و چروک به سادگی نشانه فرآیند طبیعی پیری هستند.

پیشگیری از بیماری قلبی با چین لاله گوش

با وجود این تردیدهای، اغلب دانشمندان و پزشکان بر این باورند وجود چین و چروک روی گوش‌ها در 50 سالگی و پایین‌تر می‌تواند نشانه خوبی باشد که بدن به اندازه کافی سالم نیست.

به همین دلیل، اگر چین و چروک گوش داشته باشید و یا کسی را می‌شناسید که اینگونه است مهم است با پزشک مشورت کنید که بتواند خون را آزمایش کند و مشخص کند که آیا این شاخص عجیب دارای حقیقت است یا خیر؛ و به خاطر داشته باشید، بیماری‌های قلبی را می‌توان درمان کرد.

همچنین بخوانید